Aktualny czas: 17.08.2017, 03:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece Episode of Nami: Tears of a Navigator and the Bond of Friends
Autor Wiadomość
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 387
Shocked One Piece Episode of Nami: Tears of a Navigator and the Bond of Friends
http://www.animenewsnetwork.com/news/201...-in-august

: OOOOOOOOO

Wygląda na to, że w sierpniu dostaniemy odświeżony Arlong Arc w dwugodzinnym odcinku specjalnym.(nie podwójnym odcinku, tylko 2-godzinnym) czyli długość 4-5 epów.

Widać to kolejny taki epizod po filmie 8 i 9, który przedstawia streszczoną wersją wydarzeń z któregoś arca. Tym razem jednak nie będzie to film, to zwykłe OVA puszczone w TV.

Zdaje sobie sprawę, że filmy niestety nie są najlepsze, gdyż alabasta jest zbyt rozbudowana, żeby w 2 godziny to upchnąć, a historia choppera trochę przekombinowana i z kontrwersyjną animacją. Jako, że to jest OVA, to nie powinni za bardzo robić cudów, więc jest szansa, że dostaniemy po prostu normalne odwzorowanie mangi. I jako że arc ma tylko 27 chapterów w mandze + są to początki, gdzie Oda jeszcze nie trzaskał tyle materiału na chapter + spora część arca to walka - to jest spora szansa że się uda.
I będzie to chyba odcinek IDEALNY, aby pokazać komuś OP i wciągnąć w tą serie.

No nic, czekamy.

PS. character desing w tym arcu będzie wyglądał tak:

http://imgbox.com/aawG0NAw

23 zdjęcia tam są, wiec sobie poprzewijajcie.

EDIT: aaa i widać po tym, że nie będzie kombinowania jak w 9 filmie, nie będzie sunny, ani słomków, którzy dołączyli po tym arcu.

EDIT 2: odcinek zostanie puszczony 25 sierpnia.

DAWAĆ KONIEC WAKACJI Sad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2012 10:07 przez Dahaka.)
25.06.2012 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,159
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: One Piece Episode of Nami: Tears of a Navigator and the Bond of Friends
Nius na oficjalnej stronie anime OP:
http://www.toei-anim.co.jp/tv/onep/campa...index.html
Są tam zamieszczone projekty wszystkich ważniejszych postaci.

Specjal powiązany jest z obecnym arciem, więc miło Smile A co się tyczy zmian... pewnie będą, choć nie aż takie jak w przypadku kinówek. Ciekawe, czy początek będzie kompletnie oderwany od historii na Baratie...

[Obrazek: Sygnatura.png]
25.06.2012 12:20
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583
No tak, pewnie potrzebują jakiegoś rozciągnięcia fabuły - dziwię się, że jeszcze po drodze nie było żadnego fillera (ja chcę filler z ich dwuletnim treningiem, kurde!) - przecież anime coraz bardziej dogania mangę... Ale kolejne odgrzewanie kotletów? Ile można :/ Bez jaj :/

[Obrazek: 66HHUfX.png]
25.06.2012 12:28
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
lol, przecież to nie będzie jako zapychacz, tylko w sobotę puszczony, a w niedziele normalny odcinek.
To jest OVA a nie kolejny odcinek serii

W ogóle nie wiem jak można narzekać na zreanimowany( z większym budżetem niż ma przeciętny odcinek OP) jeden z lepszych arców One Piece. Jak dla mnie powinni zrobić cały remake OP z odświeżoną animacją i krechą
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2012 12:51 przez Dahaka.)
25.06.2012 12:50
Devzan Offline
Czarna Lama
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,531
Poziom ostrzeżeń: 20%
Cytat:Jak dla mnie powinni zrobić cały remake OP z odświeżoną animacją i krechą
Wydaje mi się, czy właśnie tak już jest?
http://forum.onepiecenakama.pl/watek-op-od-nowa--2292

"Nie licz na ludzi, a jak musisz, sprawdzaj saldo potem."
[Obrazek: 4c1cnDA.png]
25.06.2012 12:52
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,159
(25.06.2012 12:50 )Dahaka napisał(a):  To jest OVA a nie kolejny odcinek serii
Nie no, skoro Episode of Nami ma być emitowany w telewizji, to OVA to to nie jest Tongue

[Obrazek: Sygnatura.png]
25.06.2012 12:58
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
(25.06.2012 12:52 )Devzan napisał(a):  
Cytat:Jak dla mnie powinni zrobić cały remake OP z odświeżoną animacją i krechą
Wydaje mi się, czy właśnie tak już jest?
http://forum.onepiecenakama.pl/watek-op-od-nowa--2292

Mówię o reanimacji, czyli odcinki zrobione od nowa z lepszą animacja, kreską i sensownym tempem, a nie puszczone te same, z obrazem uciętym w połowie i nałożonym jakimś nędznym filtrem.
@up - no tak, myślałem, pomyliła mi się definicja OVA trochę Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2012 14:30 przez Dahaka.)
25.06.2012 14:28
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 126
Poziom ostrzeżeń: 5%
Super, będzie więcej OP w jednym tygodniu ^^ Akurat arc z Arlongiem oglądało się szybko i fajnie. Historia małej Nami jest ciekawa. Fajnie, że będzie nam dane zobaczyć to z ulepszoną kreską. Nie mogę się w takim bądź razie sierpnia doczekać Smile
Dzięki za info.
25.06.2012 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583
Boję się tylko, że taki remake całej serii wyszedłby jak DBZ Kai. A tego bym raczej dla tej serii nie chciała...
No i nie zrobili za dużo błędów w fabule na początku (parę się znalazło, ofc), ale nie była to taka zgroza na kółkach jak FMA, Soul Eater, czy Trigun. Więc nie bardzo rozumiem potrzeby zobaczenia remake'a.

Cytat:W ogóle nie wiem jak można narzekać na zreanimowany (...) jeden z lepszych arców One Piece.
Po pierwsze - nie każdy musi to uważać za "jeden z lepszych arców" (ja na przykład generalnie lubię sagę East Blue, przez swoją niewinność, ale nie nazwałabym jej najciekawszym fragmentem ich podróży - już Baroque Works było ciekawsze).
Po drugie - będę narzekać, bo nie znoszę takiego lecenia po najłatwiejszej linii oporu z fabułą. A już w ogóle tragedią dla mnie był 9ty film, remake Drum, gdzie była pokazana obecna załoga, która przyszła po Choppera. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię oryginalną fabułę. Naprawdę. Inaczej bym tej serii nie oglądała. I jak dla mnie Chopper odegrał raczej istotną rolę od czasu kiedy się pojawił na pokładzie. Takie "alternatywy" są świetne jeśli się pojawiają w jakichś fanfikach, czy czymś podobnym, ale w filmie? No bez jaj. No i ile oni nad tym myśleli, pięć minut? Kompletne zlewanie swojej publiczności...
A w remake'u Alabastii zrobili błąd fabularny już w pierwszych kilku minutach (Sanji na pokładzie w czasie popisów Bon Claya - potem było dość istotne żeby nikt nie wiedział o jego istnieniu...).
Niczego, niczego dobrego sobie po remake'ach onepieceowych nie obiecuję. I tak, na wieść o kolejnym takim z miejsca zaczynam sarkać. Got a problem with that?

I czemu seria od nowa, z nową kreską? Kreska, z którą Oda zaczynał jest stara, ale pasuje do czasów w których seria była wyświetlana. Luffy był rysowany naprawdę uroczo, dynamika postaci w kadrach (mówię o mandze, ale naprawdę nieźle to przeniesiono do anime) była świetna (często nawet lepsza niż obecna, ale to tylko moje zdanie)...
Jedyne, co bym w nich zmieniła to animację - obecna jest bardziej dynamiczna i płynna, pozwala na pokazanie większej ilości ciosów, ruchów, więcej ekspresji.
Ale zmiana kreski? Po co?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2012 19:27 przez Gociak.)
25.06.2012 19:25
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
Cytat:Boję się tylko, że taki remake całej serii wyszedłby jak DBZ Kai.
Ale KAI nie był robiony od nowa. Stare anime, tylko obcięte z fillerów, wierne w 100% mandze. Jedyny problem jaki mam z Kaiem to karygodna cenzura, zmieniona muzyka i nowe głosy, które nijak mają się do oryginalnych. Sam zamysł przyspieszenia tempa odcinków był dobry, ale wykonanie spratolili troche.

Co masz na myśli po leceniu po najłatwiejszej linii oporu z fabułą i skąd ta pewność że w tym specialu tak będzie? Postacie zostaną takie jakie były, co potwierdzają concept arty, które podałem w pierwszym poście(w drugim też są, tylko z oficjalnej strony). Animacja i kreska powinna być na poziomie, bo piecze nad tym sprawuje jedna z lepszych animatorek OP. Także film 9 na pewno się nie powtórzy. Film 8 poległ z prostego powodu - tak obszernego arca nie da się upchnąć w 2 godziny. Arlong arc da rade. Jasne, na pewno wytnie się kilka scen, ale DA SIĘ to zrobić bez większych strat w przeciwieństwie do alabasty. No i arlong arc jest na tyle 'prosty', że ciężko tam coś fabularnie zepsuć. To nie będzie żadna alternatywa, tylko streszczony materiał mangowy. A jak się postarają, to nawet nie trzeba będzie streszczać. Duża część arca to walka, którą można przedstawić dosłownie w kilkanaście minut przy dobrej, dynamicznej reżyserii.

A czemu seria od nowa? Początek wygląda mega infantylnie, animacja jest strasznie słaba(to już wina tamtych czasów, ale fakt jest faktem), a kreska wygląda jak w kreskówce dla małych dzieci. Luffy wyglądał jak leszcz, a nie uroczo.
Ciężko nie zauważyć, że Toei odebrało OP na początku jako bajeczke dla dzieci, dopiero potem, na początku GL zaczęło się robić lepiej. Obecnym wydarzeniom też by się przydał remake - okropne przeciąganie przede wszystkim, ale także tona zmarnowanych momentów z mangi, głównie z powodu kreski i animacji. Walki słomków innych niż Luffy są biedne animcyjnie. Zoro podczas walk nie ma praktycznie żadnej choreografii, seria stillshotów z mangi i błysków to szczyt możliwości animatorów, a nawet jak już się pokuszą o animacje, to wygląda to pokracznie(zoro vs ryuuma) Chociaż Zoro vs Humandrille oraz Zoro vs Hody wyszły bardzo pozytywnie, więc MOŻE coś się tu zacznie zmieniać w końcu. Ja wiem, że OP walkami nie stoi, ale jak już są, to zrobili by je porządnie, jak w bliczu czy naruto, a nie że luffy dostanie pare ładnych animacji a reszta słomków to jakas padaka.

PS. zeby nie było, obecna kreska w mandze jest ŚWIETNA, ale anime często gubi "epickość" ujęć narysowanych przez Odę, psuje perspektywe(najnowszy odcinek i ostatnie ujęcie dokładnie obrazują problem, bo tak jest zawsze). Zobacz sobie na twarz Luffiego po jego wejściu i kopie w hodiego. Chyba najładniej oddana jego twarz podczas tego arca.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2012 20:29 przez Dahaka.)
25.06.2012 20:26
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama