Aktualny czas: 14.12.2017, 17:05 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece mangą dla dorosłych :P
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
Thumbs Up One Piece mangą dla dorosłych :P
I nie mówię o treści erotyczne - ecchi już i tak mamy sporo, w końcu to manga rysowana przez faceta i skierowana dla dorastających chłopców. Shiawase Punch~! Heart

Niemniej przeprowadzono badania wśród czytelników OP. Wychodzi na to, że najwięcej czytelników jest już dorosłych:
Spoiler :
[Obrazek: 90848__468x_one-piece-readership-1.jpg]
(EDIT: sorry, nie zauważyłam rysunków w tle... W skrócie: graf przedstawia generalną popularność w różnych grupach wiekowych:
1~18lat - 12%
19~29lat - 43%
30~49lat - 32%
50 i wyżej - 13%)

W tym artykule ((uwaga, spoilery na rysunkach!)na życzenie mogę przetłumaczyć, to naprawdę niezłe podsumowanie tej serii) wysuwa się wnioski, że jest to spowodowane paroma faktami:
-> OP mówi nam, że "powinniśmy robić to, co nam pasuje", co jest marzeniem dorosłych, a normą dla nastolatków. Wiadomo więc, że dorosły sięgnie po tytuł z większą chęcią przez wzgląd na nostalgię itp.
-> OP wychodziło przez tyle lat, że wielu ludzi z nim praktycznie dorastało. Oznacza to, że gro obecnych czytelników to wciąż starzy fani Wink

Poruszony również został wątek malejącej popularności OP na zachodzie. Czemu Naruto ma tylu fanów, a OP nie?
Możemy zacząć od feralnej wpadki z 4Kids, która zniechęciła sporą część ludzi w USA do serii. Możemy mówić, że ninja niosą ze sobą zaciekawienie Dalekim Wschodem i Krajem Kwitnącej Wiśni, a piraci... powiedzmy sobie szczerze, piratów to my w historii mamy jak psów. I raczej nie pozostawili w naszej świadomości za miłych wspomnień. Ninja są... interesujący XD
...I łatwiej się w niego bawić. Nie każdy ma statek albo potrzebną wyobraźnię.
Dlatego między innymi Naruto jest w tej chwili tak popularny wśród młodszej młodzieży. Tłumaczy to też niewyjaśniony do tej pory dla mnie sukces Bleacha (shinigami - uoooo~!).

Dla mnie to tłumaczy, czemu nie zostaliśmy z miejsca zalani potokiem neo. Pociesza mnie też, że jednak mój fanatyzm podziela więcej ludzi w moim wieku XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2011 02:04 przez Gociak.)
04.03.2011 02:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
RE: One Piece mangą dla dorosłych :P
Ja tam bym była zadowolona jakby Oda bardziej skomplikowaną fabułę stworzył.

Co do zmniejszenia popularności OP na zachodzie, nie wydaje mi się, że to dlatego, bo nie mam tam ninja. Weź taki film " Piraci z Karaibów". Podobna tematyka co w OP i cieszy się dużą popularnością do tego stopnia, że w tym roku wypuszczą kolejną część do kin. Tylko, że hmm... jest też istotna różnica między Piratami z Karaibów a OP. W jednym i drugim mamy dobrych i złych piratów, skarby, złą marynarkę/wojsko, jakieś czary mary ( mam tu namyśli chodzące szkielety itp.), ale to co odróżnia Piratów od OP to wątek romantyczny. Spójrzmy prawdzie w oczy. Tyle lat pisania, a wątków romantycznych w OP to możemy policzyć na palcach jednej ręki. Najbardziej spektakularnym to wydaje się ten, gdy Luffy niósł Nami na plecach jak była chora, a to było daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawno temu. Reszta wątków, ma raczej charakter komediowy niż romantyczny, tak jak: uwolnienie Nami przez Sanjiego na TB (kobieca łazienka), Boa i Luffy ( ona zauroczona, a on - dzięki za żarcie).
Jak dla mnie to ODa móglby pomyśleć o jakimś poważniejszym wątku w tej kwestii. Przecież nawet męskie grono na tym forum cieszyło się na widok Boa i Luffiego mając nadzieje, że będzie z tego coś.

Mam pomysł. Jako Polscy fani napiszmy do Ody do Jumpa w podzięce za to, że OP ukazuje się w Polsce i z sugestiami co do fabuły Tongue
04.03.2011 11:20
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,642
(04.03.2011 02:00 )Jackie D. Flint napisał(a):  a piraci... powiedzmy sobie szczerze, piratów to my w historii mamy jak psów. I raczej nie pozostawili w naszej świadomości za miłych wspomnień. Ninja są... interesujący XD

No chyba kpisz...! No dobra... Wiem, że tylko opisujesz artykuł... No ale chyba kpisz! xD

(04.03.2011 02:00 )Jackie D. Flint napisał(a):  Dla mnie to tłumaczy, czemu nie zostaliśmy z miejsca zalani potokiem neo. Pociesza mnie też, że jednak mój fanatyzm podziela więcej ludzi w moim wieku XD

Taa, średnia wieku na panelu o One Piece na konwencie - jakieś... 20 lat? A ponoć targetem są dzieci Wink Ale na pewno część z tego to właśnie tacy "wyrośnięci" fani Smile (Ja tam zacząłem One Piece czytać prawie osiem lat temu, nawet jeśli przez parę lat nie ruszyłem tego ani trochę to i tak mogę powiedzieć, że jestem jednym z nich ;D ) Ale ogółem z tego co mówił Oda, to zawsze tworząc mangę wyobraża sobie za docelowych odbiorców piętnastoletnich chłopców. I tworząc swoją mangę zastanawia się właśnie, czy dana rzecz spodoba się takim odbiorcom Smile

(04.03.2011 11:20 )Syrenka napisał(a):  Jak dla mnie to ODa móglby pomyśleć o jakimś poważniejszym wątku w tej kwestii. Przecież nawet męskie grono na tym forum cieszyło się na widok Boa i Luffiego mając nadzieje, że będzie z tego coś.

Oda ze swej strony wciąż zaprzecza jakoby miał taki wątek rozwinięty powstać, a wszystkich którzy chcą takowych - odsyła do mang shoujo Wink

(04.03.2011 11:20 )Syrenka napisał(a):  Mam pomysł. Jako Polscy fani napiszmy do Ody do Jumpa w podzięce za to, że OP ukazuje się w Polsce i z sugestiami co do fabuły Tongue

Nie ma lepszej formy podziękowań niż napisać komuś jak powinien odwalać swoją robotę Big Grin

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

04.03.2011 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
gg gonia Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 11
(04.03.2011 11:20 )Syrenka napisał(a):  Ja tam bym była zadowolona jakby Oda bardziej skomplikowaną fabułę stworzył.
Mógłby trochę nie powiem ale nie narzekam Smile.
Cytat:ale to co odróżnia Piratów od OP to wątek romantyczny. Spójrzmy prawdzie w oczy. Tyle lat pisania, a wątków romantycznych w OP to możemy policzyć na palcach jednej ręki. Najbardziej spektakularnym to wydaje się ten, gdy Luffy niósł Nami na plecach jak była chora, a to było daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawno temu. Reszta wątków, ma raczej charakter komediowy niż romantyczny, tak jak: uwolnienie Nami przez Sanjiego na TB (kobieca łazienka), Boa i Luffy ( ona zauroczona, a on - dzięki za żarcie).
Jak dla mnie to ODa móglby pomyśleć o jakimś poważniejszym wątku w tej kwestii. Przecież nawet męskie grono na tym forum cieszyło się na widok Boa i Luffiego mając nadzieje, że będzie z tego coś.
Jedynym minusem wprowadzania wątków romantycznych jest to ze ludzie mogą coraz miej spekulować, przy czym w plecy dostaje przemysł doujinshi wszak niekiedy to nakręca tez popularność serii. W Naruto niby są jakieś wyznania i romantyczne wątko-domysły ale główny bohater i tak ma wszystkich w du... w poważaniu, i biega ciągle za Sasuke.(btw. nie uważacie że takie działanie se strony kishimoto strasznie nakręca yaoistki XD ?) (Bleacha nie czytałam to się nie wypowiem).
Jeśli autor wprowadziłby miłosne watki, sadzę ze kłóciłoby się to z wizerunkiem głównego bohatera co do wiecznej wolności i robienia czego się chce, wszak związki wymagają poświęceń ponadto oni co chwila przed kimś uciekają, walczą lub trenują niby kiedy mają mieć czas na romansowanie, wszak to bezwzględni piraci XD.
Cytat:Mam pomysł. Jako Polscy fani napiszmy do Ody do Jumpa w podzięce za to, że OP ukazuje się w Polsce i z sugestiami co do fabuły
Fajnie, tylko żeby to ktoś nam jeszcze przetłumaczył na japoński, wszak w jednym z SBS autor mówi ze dostaję wiele listów zagranicznych lecz nie potrafi ich przeczytać.
Cytat:Dla mnie to tłumaczy, czemu nie zostaliśmy z miejsca zalani potokiem neo. Pociesza mnie też, że jednak mój fanatyzm podziela więcej ludzi w moim wieku XD
Patrząc na sonde wynika iż gdy one piece się zaczynał największą grupa byli ludzie w wieku około od 10 do 16 a zaraz za nimi od 18- 35. Mnie nie dziwi fakt ze One piece czyta tak wiele powyżej pełnoletności, przecież ci młodsi musieliby nadrabiać tomy z lat wcześniejszych.
Przykład:
Mając teraz w Japonii lat 17 a zaczynając czytać wieku 13, do nadrobienia jest ciągle 8 lat w których były wydawane tomy.
Nie każdego dzieciaka stać kupić taką kolekcję, co jest równoznaczne (przynajmniej dla mnie) z tym że nie opłaca się kupować dalszych tomów (ponadto, podobno szybko schodzą w Japonii).
Niestety nie wiem czy osoby z tej sondy kupują czy czytają w internecie, jeśli czytają to zawsze możne dojść więcej młodszych fanów.
Cytat:na życzenie mogę przetłumaczyć
Bylłoby milo, no i byłby artykuł na stronę Big Grin.

[Obrazek: aceonepiecepodpis.jpg]
04.03.2011 13:44
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
Cytat:ale to co odróżnia Piratów od OP to wątek romantyczny. Spójrzmy prawdzie w oczy. Tyle lat pisania, a wątków romantycznych w OP to możemy policzyć na palcach jednej ręki. Najbardziej spektakularnym to wydaje się ten, gdy Luffy niósł Nami na plecach jak była chora, a to było daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawno temu. Reszta wątków, ma raczej charakter komediowy niż romantyczny, tak jak: uwolnienie Nami przez Sanjiego na TB (kobieca łazienka), Boa i Luffy ( ona zauroczona, a on - dzięki za żarcie).

Z tego co pamiętam Oda wspominał, że nie chce wprowadzać żadnych romansów. Wg. mnie również nie pasowałoby do reszty serii, która jest, jak już wspomniałaś, komiczna.
04.03.2011 16:35
Syrenka Offline
Supernova

*
Pisząc wątku romantycznym, nie miałam na myśli ckliwego, słodkiego romansu, tylko coś takiego właśnie jak było w Naruto czy Bleach. Luffy i tak jest tępy, więc i tak by nie pojął wagi uczuć.
04.03.2011 18:23
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,463
Poziom ostrzeżeń: 5%
Tego mi tylko k**** brakuje. No proszę Cię. W ogóle z Twoich słów wynika, że Piraci z Karaibów są popularni, bo jest wątek miłosny, to jest profanacja. Piraci są popularni bo to jest bardzo dobrze wykonany film na duży ekran puszczony na cały świat. A OP jest postrzegane jako bajka więc z miejsca jest przekreślone przez szare masy. I watek miłosny a nawet seks nic by tu nie zmieniło.

Mnie tez cieszy, że jest tylu fanów powyżej 20, a już myślałem, że coś ze mną nie takBig Grin Aczkolwiek teoria z tym trwaniem przez lata przy serii jest bardzo trafna moim zdaniem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

05.03.2011 01:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*
No proszę Cie Komi. Według Ciebie zatem taki Shrek powinien być kompletną porażką, na którą chodzą 5 latki, a przecież dobrze wszyscy wiedzą, że masa dorosłych ludzi to obejrzała. OP postrzegasz jako bajkę? Zatem ponad połowę ludzi z tego forum nie powinno tu być.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2011 01:18 przez Syrenka.)
05.03.2011 01:16
roronoazoro Online
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 260
Dziewczyny... wszędzie chciałyby wątki miłosne Heart. A one nie wszędzie pasują Smile. W OP moim zdaniem jakiś poważniejszy wątek miłosny nie pasowałby do klimatu, ponieważ Oda od początku nic takiego nie robił, więc teraz, gdyby wyskoczył z nim, jak ta przysłowiowa guma z majtów, to nie byłoby w ogóle adekwatne do serii, jaką znamy.
Spoiler :
Nawet teraz, kiedy bohaterowie są o 4 lata starsi, ich charaktery nie uległy znacznej zmianie, więc to by po prostu do nich nie pasowało.
Co innego, gdyby od początku serii kroiła się jakaś grubsza sprawa, to i owszem, nie miałbym nic przeciwko, ale teraz... e eee, postoję.

Buziaczki, cukiereczki, ciasteczka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2011 02:38 przez roronoazoro.)
05.03.2011 02:36
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Teoretycznie Sanji/Nami są praktycznie od początku serii XD

roronoa:
Spoiler :
3D2Y - dwa lata, nie cztery Wink
EDIT:
*khym*
Piraci z Karaibów mają Johny'ego Deppa.
*khym*
Naprawdę myślicie, że ta seria wciąż byłaby tak popularna, gdyby nie genialnie zagrany cptn Jack Sparrow?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2011 05:23 przez Gociak.)
05.03.2011 04:11

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama