Aktualny czas: 25.09.2017, 13:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece na www.torrenty.org
Autor Wiadomość
luki9696 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17
One Piece na www.torrenty.org
Witam!
Przejdę od razu do rzeczy. Potrzebuję ludzi którzy pomogą mi seedować One Piece na torrentach. Mam tam konto i mógłbym wstawić tam najnowsze odcinki OP żeby się ludzie dowiedzieli o tej stronie i w ogóle o tym anime. Sprawa wygląda tak: Pojawia się nowy odcinek HardSub, ja tworzę plik torrent, wrzucam go na trackery, wysyłam ten plik na maila ludziom którzy zechcą pomóc i zaczynamy seedować Wink

Ponieważ niektórzy mogą nie wiedzieć o co w tym chodzi to pokrótce wyjaśnię zasadę działania p2p.

Wikipedia:
W sieciach P2P każdy komputer może jednocześnie pełnić zarówno funkcję klienta, jak i serwera. W najpopularniejszej implementacji modelu P2P, jaką są programy do wymiany plików w Internecie każdy węzeł sieci (czyli komputer użytkownika) odgrywa rolę serwera przyjmując połączenia od innych użytkowników danej sieci, jak i klienta, łącząc się i pobierając dane z innych maszyn działających w tej samej sieci. Wymiana danych jest zawsze prowadzona bez pośrednictwa centralnego serwera. Sieć P2P charakteryzuje się także płynną strukturą, która zmienia się w zależności od tego, jakie komputery są w niej aktualnie zalogowane.

Ktoś coś zrozumiał xD? Bo mimo iż ja siedzę w tym długo to nie wszystko zrozumiałem, więc na chłopski rozum:
-Instalujemy program uTorrent
-Ściągamy odcinek z tej strony
-Umieszczamy go tam gdzie mamy domyślny katalog pobranych plików tego programu
-Uruchamiamy plik torrent ode mnie
-Zaczynamy seedować - Czyli wysyłać ten plik bezpośrednio ze swojego komputera

Ktoś zapyta po co tyle kombinować i czy się opłaca skoro odcinki są na MU? Otóż nie wszyscy znają OP, a Ci co je znają mogą nie znać tej strony Big Grin

Planuję także rozprzestrzeniać odcinki z tej strony na warezach by więcej osób się tym zainteresowało i miało na bieżąco odcinki Wink

Ktoś jest za, albo przeciw? Jakieś sugestie? I co najważniejsze - jest ktoś chętny? KAŻDY może pomóc. Chciałbym jeszcze podkreślić, że program uTorrent działa w tle więc można grać w gry, śmigać po internecie, można robić wszystkie normalne czynności Smile Więc możecie tylko pomóc rozprzestrzeniać się OP bez żadnych negatywnych dla siebie skutków.
05.09.2009 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,164

Jak dla mnie pomysł kapitalny. Chętnie bym pomógł, ale niestety nie mam tyle miejsca na kompie by pozwolić sobie na jego kolejną utratę przez odcinki. Dodatkowo nie wiem dlaczego ani Utorent ani bitcomet nie działają u mnie prawidłowo więc mam Arctic Torent, który jest strasznie lichym programem, nawet nie wiem czy można w seedować.

05.09.2009 22:27
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%

To ja się dołączam do prośby, aczkolwiek jak już mówiłem a) Ciągle zapchany dysk b) Brak formatu skutkuje częstym wieszaniem. c) Przeczytaj jeszcze raz a i b.Big Grin

Ale serio przydaliby się chętni, jesli i tak ktoś odcinek zasysa( ja oglądam słabej jakości albo online) to co szkodzi?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

05.09.2009 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
luki9696 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*

Zapomniałem wspomnieć, że planuję mieć aktywne góra do 3 najnowszych odcinków Wink To nie jest tak, że wszystkie trzeba będzie mieć. Aktualnie odcinek ma 500 MB więc x3 to wychodzi 1,5 GB niecałe. Jeśli plik się rozprzestrzeni to osoba która od nas pobierze zamieni się w seeda (chociaż może od razu wyłączyć :/ ale takie osoby nazywane są pijawkami).

RdR każdy klient sieci p2p może seedować Wink Dlatego nie musi być uTorrent, ale polecam go bo jest naprawdę jednym z najlepszych programów tego typu Wink
05.09.2009 23:09
Jutsu
Unregistered

No ale kiedy po pierwsze np u mnie bit comet muli net od wszystkich stron, po drugie w polsce jest coś takiego jak limit danych wysyłanych i tu jak przeskrobiesz to przechlapane, dlatego ludzie muszą wyłączać nie dając innym, taki kraj.

Co jednak nie zmienia faktu iż chociaź spróbuję ;-)
05.09.2009 23:38
Odpowiedz cytując ten post Return to top
luki9696 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*

To zależy jaki szybki upload masz Smile Żeby normalnie neta nie zamulać to ustawisz sobie limit wysyłania Wink
http://www.speedtest.net
Na każde 0,1 Mbps upload limit ustaw 5 KB/s czyli jak np. masz 0,3 Mbps to ustaw limit 15 KB/s, a zmiany w ogóle nie odczujesz. Jak grasz w jakąś gierkę, albo oglądasz film to ustaw bez limitu Wink

Nie wiem czy to wypali bo wszystko zależy od One Piece Big Grin Jeżeli ludzie się tym zainteresują to będą pobierać, jeżeli nie to nie będą. Ja na tym nic nie stracę, że spróbuję udostępnić to innym. Jak nie wyjdzie to się powie "trudno" Tongue Tylko dobrze by było mieć na stronie wszystkie odcinki bo ciężko tak od 400 któregoś zacząć oglądać ;P
06.09.2009 00:16
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 474
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja też nie mogę, sprzęt nawala.

Pomysł dobry, ale mam wątpliwości co do strony gdzie miało by byc Undecided

"Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, to czego pragniesz jest zawsze przed Tobą na wyciągnięcie ręki. Nie oczekuj, że ktoś Ci to poda, musisz sam wyjść naprzeciw i to wziąć?
06.09.2009 11:45
luki9696 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*

#Hans znasz lepsze? Zapodaj to się wstawi na wielu, dzięki temu więcej ludzi będzie pobierało (miejmy nadzieję Tongue)

#Shizumu ja wypowiedź Jutsu zrozumiałem dwuznacznie Smile Limit wysyłania w sensie pijawek, które nie wysyłają, a tylko chciałyby pobrać. No i jeszcze fakt tego, że np. w większości firm obojętnie jakiego neta byś nie miał, upload nie przekroczy danej wielkości. Np. w Vectrze przy 16 Mb/s pobierania, masz tylko 512 Kb/s wysyłania Wink W wielu firmach jest tak ograniczone wysyłanie.

W ogóle sprawa internetu w naszym kraju jest tragiczna Sad Wyobraź sobie, że na Litwie masz neta 30 Mb/s na nasze będzie to 25 zł miesięcznie Tongue A internet w takich krajach jak UK np. 100 Mb/s w podobnych cenach Big Grin Nas kraj jest jakiś powalony, a to wszystko dlatego, że prawie wszędzie są rozłożone kable TP, a za udostępnienie takiego kabla jednemu abonentowi żądają od 20 do 40 zł (w zależności od miejscowości, u mnie jest to 27zł). Za takie zagrywki TP SA dostało od UE karę w wysokości ponad 330 MLN zł. Ale TP dalej nas wykorzystuje.

Wyobraź sobie, że jest możliwe takie coś, że z serwera na serwer możesz wysyłać Wink I na przykład jak masz plik na MU i chciałbyś go umieścić na swoim serwerze to możesz tak zrobić i to z prędkością od 10 MB/s ;] (MegaBajtów, a nie bitów ;]). Ale jak posiadasz w Polsce swój serwer to nie możesz z niego wysyłać na inne Wink I to właśnie w naszym kraju jest rypnięte ;P Wyobraź sobie, że w zagranicznych grajach jak Japonia, USA pliki z serwera na serwer można wysyłać prędkościami 1-2 GB/s ;] Nie wiem, czy w Polsce jest coś takiego, może gdzieś na granicach naszego kraju Tongue

EDIT:
Małe sprostowanie, możesz wysyłać z polskich serwerów dane na inne serwery ale trzeba się liczyć z tym, że serwer zablokują Wink
06.09.2009 20:46
luki9696 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*

To znowu ja ;] Wczoraj po szkole wrzuciłem torrent do sieci i już dzisiaj znalazło się ponad 10 chętnych do pobierania (już jeden nawet osiągnął 100% ;P). Może na razie nie dużo, ale zważywszy na to, że jest to osobny odcinek i pierwsza wstawka to i tak jest dobrze Wink W czym rzecz? Oczywiście prosiłem was o pomoc i teraz wytłumaczę jak możecie mi jej udzielić Wink

http://www.megaupload.com/?d=2S28F9RI

Archiwum zawiera plik torrent + plik tekstowy reklamujący tę stronę, napisany przez Komimasę Wink

http://www.megaupload.com/?d=6WBOZGUJ

A tutaj macie klienta (program) uTorrent, dla tych którym nie chce się szukać. Niektórzy z was może mają inny program więc nie muszą ściągać.

Co robimy? Jeżeli mamy już zainstalowanego klienta p2p (uTorrent) to tworzymy folder w którym będziemy mieli plik tekstowy "Pomóż One Piece.txt" oraz odcinek (w tym wypadku 416) o nazwie DOKŁADNIE takiej "ONE 416.mp4". Dlaczego dokładnie o takiej samej nazwie? Ponieważ jak będziecie mieli inną to po uruchomieniu pliku torrent zaczniecie pobierać odcinek, a nie go wysyłać Tongue Teraz jeszcze bardzo ważna rzecz. Kiedy uruchomicie plik torrent musicie w miejscu zapisu wskazać folder gdzie macie ten odcinek u siebie na dysku.
To chyba wszystko. W razie pytań proszę pisać tutaj. Co dzięki temu zyskacie? Wdzięczność strony, za rozpowszechnianie odcinków i przy okazji promowanie ich strony. A także coś z korzyścią dla was - będę miał czas na upnięcie odcinków od 1 wzwyż na serwer MU, a także upnięcie odcinków na inne portale online Wink
09.09.2009 14:35
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

A ja tylko przypomnę, żeby później ktoś nie płakał, że nie wiedział ;-)
Cytat:Art. 116.
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 .

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
09.09.2009 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama