Aktualny czas: 15.12.2019, 04:28 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece na www.torrenty.org
Autor Wiadomość
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,244

Shizumu napisał(a):A ja tylko przypomnę, żeby później ktoś nie płakał, że nie wiedział ;-)
Cytat:Art. 116.
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 .

Niczemu nie podlega, bo One Piece nie jest wydawane w Polsce.

09.09.2009 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

RdR napisał(a):Niczemu nie podlega, bo One Piece nie jest wydawane w Polsce.
Cytat:Art. 5.
Przepisy ustawy stosuje się do utworów:

1) których twórca lub współtwórca jest obywatelem polskim lub
11) których twórca lub współtwórca jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, lub1

2) które zostały opublikowane po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo równocześnie na tym terytorium i za granicą, lub
3) które zostały opublikowane po raz pierwszy w języku polskim, lub
4) które są chronione na podstawie umów międzynarodowych, w zakresie, w jakim ich ochrona wynika z tych umów.
A zarówno Polska jak i Japonia podpisały Konwencję berneńską o ochronie dzieł literackich i artystycznych Smile

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
09.09.2009 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Poziom ostrzeżeń: 0%

W tych sprawach występuje postępowanie na wniosek.
Oznacza to, że sprawę musiałby wytoczyć wydawca one piece, a nie prokurator. Prokurator wszczyna postępowanie jak ma pewność że łamiący prawo wykazuje dużą społeczną szkodliwość czynu (czyli ogólnie kiedy będzie miał kogoś kto zajmuje się handlem lub rozpowszechnianiem na dużą skalę np. członek Razor Team). Przecież nikt nie będzie ścigał z urzędu kogoś kto rozpowszechnia parę odcinków one piece. Inna sprawa dotyczy warezów. Niby po torrentach łatwiej znaleźć pirata, ale w pierwszej kolejności wyłapywani są ci najbardziej szkodliwi. A prokurator też nie będzie brał sprawy która zostanie później umorzona, bo psuje mu to statystykę w karierze zawodowej.
Oczywiście nie zachęcam nikogo do ściągania nielegalnych wersji. Jeżeli tylko one piece byłoby wydawane w Polsce od razu bym kupił. No i osobiście nie bawię się w torrenty.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
09.09.2009 15:58
luki9696 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17

Shizumu święty się odezwał? A wiesz, że ściągając One Piece z neta też łamiesz prawo? 90% osób z tego forum jedzie na pirackim windowsie. Ryuuga też łamie prawo udostępniając ten odcinek wam. Spalcie go za to na stosie... za to, że dzięki niemu macie odcinki na stronie. Żal mi takich ludzi jak Ty i aż się odechciewa cokolwiek robić. Takimi tekstami tylko szkodzisz, a nikomu nie pomagasz. Każdy wie jakie jest prawo w Polsce i musi liczyć się z konsekwencjami. Powiedz mi, że masz na kompie same oryginalne bądź darmowe oprogramowanie, oraz nie ściągasz, nie oglądasz, nie pożyczasz od kumpli przegrywanych filmów. Jeżeli jesteś czysty jak łza to normalnie zapisze sobie Twój nick i zrobię sobie z niego tapetę na moim WinDT 09', albo na drugim systemie Ubuntu ^^
09.09.2009 16:17
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*

luki9696 napisał(a):Powiedz mi, że masz na kompie same oryginalne bądź darmowe oprogramowanie
Zgadłeś! Nie mam na komputerze żadnego nielegalnego softu, Windowsa i antywirusa mam legalnego, a reszta oprogramowania to freeware lub open source.
luki9696 napisał(a):A wiesz, że ściągając One Piece z neta też łamiesz prawo?
Heh, no tak nie do końca, ale to już temat na inną dyskusję Smile
luki9696 napisał(a):90% osób z tego forum jedzie na pirackim windowsie.
Przeprowadziłeś jakąś sondę? Nie? To nie wypowiadaj się za innych Smile
luki9696 napisał(a):nie ściągasz, nie oglądasz, nie pożyczasz od kumpli przegrywanych filmów.
Ściągam, ale nie udostępniam (zdaje się, że dla ciebie te pojęcia są równoznaczne, ale dla mnie to całkiem co innego), przez co omijam prawo, ale go (w pewnym sensie) nie łamię (tak jak wyżej pisałem to temat na osobną dyskusję). A od kumpli nie pożyczam przegrywanych filmów, a nawet jeśli to nie jest to nielegalne, tak samo jak oglądanie :roll:
luki9696 napisał(a):Żal mi takich ludzi jak Ty i aż się odechciewa cokolwiek robić.
Nawzajem.
luki9696 napisał(a):Takimi tekstami tylko szkodzisz, a nikomu nie pomagasz.
Mam tutaj odmienne zdanie.
luki9696 napisał(a):Każdy wie jakie jest prawo w Polsce
Niestety ale większość nie wie.

09.09.2009 17:30
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*

Jest tak jak napisał romario, czyli tak czy tak nikt niczemu nie podlega xD.

romario7 napisał(a):Oczywiście nie zachęcam nikogo do ściągania nielegalnych wersji.

A to są legalne?

09.09.2009 17:33
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*

Cytat:Jest tak jak napisał romario, czyli tak czy tak nikt niczemu nie podlega xD.
Jak nie jak tak? To, że szanse są znikome to nie znaczy, że ich nie ma :->
RdR napisał(a):A to są legalne?
Pewnie, że są. Taki Funimation (czy tam inny anglojęzyczny wydawca, nie pamiętam) udostępnia przecież nowe odcinki kilka godzin po emisji w Japonii.

09.09.2009 17:50
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*

Shizumu napisał(a):Jak nie jak tak? To, że szanse są znikome to nie znaczy, że ich nie ma :->
No w sumie racja Tongue.

Cytat:Pewnie, że są. Taki Funimation (czy tam inny anglojęzyczny wydawca, nie pamiętam) udostępnia przecież nowe odcinki kilka godzin po emisji w Japonii.

Chodziło mi o Polskie xD.

09.09.2009 17:51
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Poziom ostrzeżeń: 0%

RdR napisał(a):
romario7 napisał(a):Oczywiście nie zachęcam nikogo do ściągania nielegalnych wersji.
A to są legalne?
Chodziło mi o ogólne pobieranie nielegalnych plików.
Shizumu napisał(a):
Cytat:Jest tak jak napisał romario, czyli tak czy tak nikt niczemu nie podlega xD.
Jak nie jak tak? To, że szanse są znikome to nie znaczy, że ich nie ma :->
Nie miałem na myśli że nikt niczemu nie podlega, tylko że szanse wszczęcia postępowania przeciwko takim szaraczkom jak my są o wiele mniejsze niż dla tych co masowo udostępniają pliki innym.
A co do samych torrentów, to uważam, że udostępnianie one piece w tej formie i promowanie w ten sposób tej strony to kiepski pomysł. Może dobrym pomysłem byłoby umieszczanie informacji o naszej stronie na innych o podobnej tematyce.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
09.09.2009 18:19
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*

Cytat:Chodziło mi o Polskie xD.
Hmm, na YouTube jest FMA: Broterhood z polskimi napisami, legalnie! Nowy odcinek wgrywany jest bodajże w środę.
romario7 napisał(a):Nie miałem na myśli że nikt niczemu nie podlega, tylko że szanse wszczęcia postępowania przeciwko takim szaraczkom jak my są o wiele mniejsze niż dla tych co masowo udostępniają pliki innym.
Oczywiście, mi także nie chodziło o to, żeby zaraz wszystkich straszyć, że włączą klienta torrent na chwilę i pójdą siedzieć. Chodzi raczej o to, żeby każdy miał świadomość, że to ich "od fanów dla fanów" nie jest legalne i trzeba mieć na uwadze ewentualne konsekwencje, które mogą potencjalnie nastąpić.

09.09.2009 18:33

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama