Aktualny czas: 24.10.2017, 00:43 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Ankieta: 1 Tom OP od JPF w skali ocen szkolnych
1
2
3
4
5
6
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece od JPF - Wrażenia
Autor Wiadomość
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Question One Piece od JPF - Wrażenia
Dziś o godzinie 10 minut 32 zadzwonił do mych drzwi kurier z przesyłką. I tak o to wreszcie po tylu latach otrzymałem 1 tomik OP. Wydany świetnie, dużo powiedzieć nie mogę gdyż większą część poznaliśmy od pana Pawła, który tak jak obiecał dał na końcu posłowie i to całkiem sporawe bo aż 4 stronicowe. Chętnie napisałbym coś więcej ale złamałem rękę i jedną pisanie to mordęga. Na koniec dodam, że JPF na sam koniec tomiku zamieścił bardzo fajny konkursik, ale żeby wiedzieć jaki należy kupić mangę Smile.

Dziękuje panu Yasudzie, Pawłowi i całej ekipie JPF za wydanie OP i spełnienia jednego z mych marzeń, aby i Polacy mogli delektować się tą mangą w ojczystym języku.

PS a do szczęśliwych posiadaczy, jak wrażenia?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2010 21:12 przez Szogun.)
18.12.2010 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: One Piece od JPF - Wrażenia
ja jako nieszczęśliwy nieposiadacz jestem troszkę zdenerwowana, że tomiku ni widu, ni słychu... No ale Tongue Zobaczymy Smile

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
19.12.2010 01:42
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 84
Ja musze przyznać że szybkośc wysyłki w porządku. Zamówiłem w pre-orderze i wczoraj tomik doszedł kurierem ^^

Dziś miałem okazję przeczytać tomik. Jednak cieszę się że nie czytałem mangi. Teraz będę mógł od nowa cieszyć się tą historią zamiast tylko kupować dla samego posiadania (to właśnie bym zrobił, gdybym czytał mangę wcześniej). Niby już wszystko wiem z Anime, ale jest klimat i seria bardzo wciąga mimo, że wie sie co będzie dalej.

Tłumaczenie na bardzo wysokim poziomie. Myślałem że będzie dużo gorzej. Nawet ten Gum-Gumowy Pistolet tak nie przeszkadza. W sumie to nawet pasuje. Dialogi mają klimat i nawet wzięto pod uwagę specyficzny sposób wysławiania się niektórych postaci. Miłym dodatkiem jest notka od tłumacza. Nie ma tam nic czego bym nie wiedział, ale dobrze, że JPF wyjaśnił powody, czemu użyli tego a nie innego tłumaczenia w danym momencie.

Zauważyłem że chyba brakuje okładki w 2 lub 3 rozdziale. Najprawdpodobniej jednak jest tam tylko jej nie spotrzegłem. Czasami też w zdaniach są za małe odstępy, przez co słowa zlewają się ze sobą i ciężko się przez to czyta. No i na koniec, ja rozumiem że to manga dla dzieci i w ogóle, ale ewidetnie w niektórych zdaniach bohaterowie klną w końcu to manga i piratach, którzy są znani ze swojego języka), no i to Kurna brzmi śmiesznie. Słowo ku*wa ewidetnie lepiej by pasowało (rozumiem jednak że z oczywistych względów nie można go użyć), albo chociaż kurde. No ale to moja osobista opinia, z która nie musicie się zgadzać.

Podsumowując myślę, że warto wydać te pare złotych. Są drobne niedociągnięcia ale jest bardzo dobrze, Dragon Balla bardziej spieprzyli, a tłumaczenie One Piece, w porównaniu do tamtego, jest wspaniałe. Znakomicie, że to jednak miesięcznik. Już nie mogę doczekać się 2 tomu. Pozdrawiam.

Jarek

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2010 00:12 przez ryba.)
19.12.2010 04:55
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 854
Pochłonąłem ten 1 tomik za jednym tchem.

Tłumaczenie jest bardzo dobre ( i oby było dalej na takim poziomie ) nie mam żadnych zarzutów, wydanie też jest bardzo dobre. Jedyne co mnie jakoś raziło to te kurna ale ja se zamiast tego wstawiałem polski przecinek i było dobrze.
19.12.2010 13:08
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
dodałem ankietę, ode mnie 6 bo nie mam się czego czepnąć
20.12.2010 21:14
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ja otrzymałem mój tomik dzisiaj.
Tłumaczenie z całą pewnością jest lepsze od tego fanowskiego, ale mimo wszystko, ciężko się przestawić. Musze przyznać że te całe Gum-Gumowoce i Gum-Gumowe Pistolety wbrew temu co myślałem na początku, wyszły całkiem fajnie. Ale tak jak zauważył Jarek:
Cytat:No i na koniec, ja rozumiem że to manga dla dzieci i w ogóle, ale ewidetnie w niektórych zdaniach bohaterowie klną (w końcu to manga i piratach, którzy są znani ze swojego języka), no i to Kurna brzmi śmiesznie. Słowo ku*wa ewidetnie lepiej by pasowało
Tak jak w FMA (które to tłumaczenie wyszło IMO naprawdę świetnie) uchodziło to "Kurna" i pasowało do ogólnego klimatu serii, tak w OP nie bardzo...
Spoiler :
Tu podaje jako przykład stronę 43 gdzie to nie raz można było zauważyć, ze prawdziwy "bad guy" powiedziałby coś innego.
I podsumowując trzeba pochwalić pana Pawła i resztę ekipy z JPF za kawał solidnej roboty. Oby tak dalej!

No i wielkie dzięki za "diabelski" owoc.

Edit: Dałem 5. Brakuje trochę tego pirackiego klimatu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2010 00:13 przez ryba.)
20.12.2010 21:23
Harz Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 2
Noo w końcu dzisiaj przybył kurier, byłby wcześniej, ale niby ulicy nie podałem o.O Zawsze sprawdzam takie rzeczy kilka razy, ale niech im będzie.

Tłumaczenie daję radę, nie jest takie upierdliwe, jak w Naruto. Gum-gumowy nawet nie przeszkadza. Polecam

PS. Zauważył ktoś na drugiej stronie, pierwszej strony Współpraca: Komimasa & Jackie ^^" ?
20.12.2010 23:19
Dubi Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 69
Ja też już mam 1 tom,wczoraj mi kurier przywiózł i od razu wziąłem się za czytanie.
Jak na pierwszą mangę która przeczytałem w realu i kupiłem to wrażenia fajne,kto jeszcze jej nie kupił to śmiało polecam.
I dla porównania sprawdziłem i było więcej czytania niż w 1 tomach Naruto i Dragon Ball.
21.12.2010 07:48
c3po Niedostępny
Wujek Radziu
Pirat

*
Liczba postów: 662
Mi dzisiaj Pan kurier przyniósł i powoli sobie czytam. Miła zmiana, bo OP tylko znam ze strony anime. Jedyna rzecz, z którą mam problemy, ale została już wspomniana:

(19.12.2010 04:55 )Jarek Bachanek napisał(a):  Czasami też w zdaniach są za małe odstępy, przez co słowa zlewają się ze sobą i ciężko się przez to czyta.

I to chyba jedyny mankamencik, który można by poprawić Wink.

JPF odwaliło kawał dobrej roboty przy zrobieniu tego tomu. Czekam na nr 2.
21.12.2010 21:38
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
ja zauważyłem od raz nawet z panem Pawłem o tym gadałem
21.12.2010 23:38

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama