Aktualny czas: 17.11.2018, 15:40 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Ankieta: 1 Tom OP od JPF w skali ocen szkolnych
1
2
3
4
5
6
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece od JPF - Wrażenia
Autor Wiadomość
zith Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
RE: One Piece od JPF - Wrażenia
może trochę późno ale powiem, że ja w końcu zamówiłem Big Grin, zgodzę się z wąskim nie podoba mi się "słomkowy" może dlatego, że przyzwyczaiłem się do słomianego xD

zgodzę się, pachnie niesamowicie xD
10.01.2011 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
olsonne Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 60
Poziom ostrzeżeń: 0%
Słomkowy też mi nie podchodzi, ale cóż- przeżyję, jeżeli OP można już kupić!Big Grin

"Spójrz! Popatrz! Widzisz różnicę? Bo ja różnicę widzę"
10.01.2011 19:01
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Zapomniałem się wypowiedzieć. Jestem pod ogromnym wrażeniem tłumaczenia. Dosłownie wszystko mi pasowało w tomie 1. I do tego zapach świetny. Czcionka też może być. Oby tak dalej. Tylko żeby w Empikach było szybciej, a nie że codziennie latałem jak głupi przez prawie dwa tygodnie żeby sprawdzić czy tomik dotarł.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
10.01.2011 20:22
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
buu, buuu ;(
Drugi tom One Piece dopiero w lutym. A miał być miesięcznik. Co prawda w dalszych zapowiedziach JPF niby ma sie ukazywać co miesiąc, ale z nimi to różnie bywa. :/
20.01.2011 21:10
Boo Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 26
Ale za to od razu na początku każdego miesiąca.. mam nadzieję Tongue Tak to może nawet trochę wygodniej, tomy są ustawione tak jak miesiąc leci, w drugim miesiącu - 2 tomik, w trzecim -3 tomik, itd Tongue Zresztą, przecież.. przecież to One Piece w Polsce... *-*

Co do samego pierwszego tomiku.. Aaach ten zapach, to uczucie trzymania ulubionej mangi, świeżo rozpakowanej, w rękach, otwarcie pierwszych stron.. można się wzruszyć Tongue
Nie sądziłam, że sam tomik będzie tak ładny, wszystko wyraźne, mam wrażenie, że teraz od nowa doceniam tę wspaniałą kreskę, łamie mnie tylko jednak ten Słomkowy, mimo wszystko w głowie fanów chyba zawsze pozostanie Słomiany Tongue
Trochę rozmazanego tuszu się trafiało na stronach, do tego okładka jest nieco zgięta, ale na to się chyba mało poradzi.

"Nie ma to jak w domu, he, he... Zaraz, ja tu nie mieszkam..."
23.01.2011 22:18
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,135
Mi tam zupełnie Słomkowy nie przeszkadza, naprawdę w tym wypadku nie czaję co ludziom to robi za różnicę (:

Już dawno mangę kupiłam, znalazłam ostatni egzemplarz w empiku (po stwierdzeniu pani z informacji "niee... my tego nie maamy, w ogóle mało mangi mamy" ) i byłam prze szczęśliwa tym bardziej że wpadłam do środka dosłownie kilkanaście minut przed zamknięciem (:
Także powtórzyłabym za wszystkimi którzy o tym pisali - cudowny zapach no i "realność" tomiku trzymanego w rękach to niezastąpione odczucia (:

Tłumaczenie całkowicie mi przypasowało, nie skupiałam się tak bardzo zresztą na słowach, za to mogłabym powtórzyć zdanie koleżanki wyżej, wyraźna kreska robi na mnie dużo lepsze wrażenie niż skanlacje (: Czekam na drugi tom (:

[Obrazek: h3sygn.png]
23.01.2011 23:21
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Okay. Może późno, ale muszę XD

Dziwi mnie trochę, że niektórzy przelukali tomik na tyle dokładnie, że znaleźli mnie i Komiego w niewielkim dopisku "współpraca" (a przyznam, że poczułam niemałą dumę XD), a nikt nie napisał nic o dopiskach, jakie pan Dybała zrobił na końcu tomiku XD
Rozbroiły mnie, między innymi, wyjaśnienia przydomków:
Cytat:- Onote no Morgan - "Topororęki" (...) Morgan - bo coś mu się stało w rękę.
- Kaizokugari no Zoro - "Łowca Piratów" Zoro, z uwagi na swe zamiłowania wędkarskie.

Jak teraz przeglądam, to stwierdzam, że nad tłumaczeniem można się było jeszcze w paru miejscach zastanowić (ale to szczegóły i może moje skrzywienie XD), ale stwierdzam, że tomik wyszedł za*ebiście, wielkie gratulacje dla pana Dybały i ekipy, która raczyła się tym wszystkim zająć Big Grin

Szkoda, że nie ma zewnętrznych okładek. Czy to znaczy, że za parędziesiąt tomów zostaniemy pozbawieni możliwości szukania Pandamana?

Czy ktoś zauważył, że tytuły w Spisie Treści układają się w słowa "pierwszy przyjaciel Nami"? Podejrzewam szalenie sympatyczny zbieg okoliczności ;]

Słomkowy Słomkowym. Może mnie pogrzało, ale serio pytam - nikomu nie przeszkadza DOM zamiast DON? XD'

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2011 05:24 przez Gociak.)
18.02.2011 05:21
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 474
Ja jeszcze nie mam;(
Wpierw latałem po sklepach i nic! (w dziurze mieszkam jak widać)
Znalazłem empik jesttttttttttt! Ale w nim OP nie maaaaaaaaaaa, myślę: "a możecie mnie w d..e pocałowaććććććććććććć".
Więc znalazłem stronęęęęęęęęęęe i superrrrrr. Cena, ok. koszt przesyłki ta jasneeeeeeeee czekamy aż dojdziemy do 150zł.

Kolejny kłopot lecę na CrewCon i znowu kasy mniej, trudno od nowa przeszukam pokój i coś się znajdzieWink

"Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, to czego pragniesz jest zawsze przed Tobą na wyciągnięcie ręki. Nie oczekuj, że ktoś Ci to poda, musisz sam wyjść naprzeciw i to wziąć?
27.07.2011 15:40

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama