Aktualny czas: 22.10.2017, 15:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece Tom 5
Autor Wiadomość
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 725
Poziom ostrzeżeń: 0%
One Piece Tom 5
Yo!
Co sądzicie o tym tomie ? Dla bardzo się podoba, tłumaczenie git (brawo dla Pana Pawła! Smile), zapach mangi cudowny! Big Grin Pojawił się Sanji Big Grin Oczywiście w dalszym ciągu gratuluje dla Jackie i Komiego za to, że są sławni xD Kącik pytań zajebiaszczy Smile Przygody Buggy'ego i spółki śmieszne Smile A scena Johny'ego z Yosaku na 153 stronie jest zajebista! Big Grin Ogólnie oceniam ten tom bardzo pozytywnie Smile
Jak chcecie to się wypowiadajcie Smile
E: Tomik zakupiłem w empiku, więc jak by się ktoś pytał, to już jest xD

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.07.2011 19:51 przez Nac.)
28.07.2011 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Online
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,633
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: One Piece Tom 5
"Jeżeli twoje dziecko szyje sobie flagi z kościotrupami to wiedz że coś się dzieję", padłem przy tym xD . NIespecjalnie oryginalne, ale niespodziewałem się takiego smaczku Smile
29.07.2011 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 710
Zakupiłam tomik dzisiaj, a przy okazji doznałam całkowitego upadku ducha... 5 tom Op był jedynym oprócz Evangeliona i Jeża Jerzego reprezentantem tego typu literatury młodzieżowej. Nie dość, że od zawsze miał do dyspozycji li i jedynie jeden regalik często gęsto pusty.. to dziś ten regalik zawierał 10 sztuk Op kilka Evangelionów kilka Jeży i to wszystko.. na litość Boską.. gigantyczny empik w największej Galerii w mieście wojewódzkim.. totalna załamka...
30.07.2011 21:48
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
4 tomiki OP stoją na półce, gdy dołożę do nich jeszcze jeden będzie tomików 5!
Zacznę od błędów, a raczej błędu. str 141 " Gdyby wszystko dało się załatwić zwykłym "przepraszam", nie potrzebowalibyśmy policji." W świecie OP nie ma policji, ani wojska, zatem, żeby to zdanie poprawnie brzmiało, na końcu powinno być Marynarki.
Za pierwszym razem jak otworzyłam tomik OP to natrafiłam akurat na Sanjiego mówiącego gówno. Moją pierwszą reakcją było: "Hę? Sanji zboczony gentelmen mówiący takie słowa?", ale potem zaraz zerknęła na przypis od tłumacza i tam było wyjaśnienie. I w tym oto tomie dla mnie wyraźnie widać różnicę pomiędzy amatorski fanowskim tłumaczeniem, a tłumaczenie przez profesjonalistę.
Tomik zabawny. Jak dla mnie to jest on o wiele lepszy od pozostałych 4.
Z niecierpliwością czekam na tomik 6 i gadkę nawijkę Sanjiego Big Grin Jestem ciekawa jej tłumaczenia. Big Grin
02.08.2011 17:23
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Co do policji - jest to błąd. Ale Ody. Jak mamy czarno na białym napisane "policja", to przetłumaczymy policja i nie będziemy się bardziej wgłębiać w temat...
Sanji mówiący "gówno" - przypominam, że nasz gentleman się wychował na statku pełnym piratów, którzy bez przerwy klęli ;] Jego wulgarność w stosunku do wszystkiego, co nie jest płci żeńskiej, jest znana nam od dawna, nie wiem, skąd to zaskoczenie ;]

[Obrazek: 66HHUfX.png]
02.08.2011 18:28
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
To może być nawet nie tyle kwestia, amatorskiego tłumaczenia, co po prostu przekładu z angielskiego zubożonego tłumaczenia.
Mnie też to Keisatsu zaskoczyło, ale skoro tak ma być to co poradzić.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

02.08.2011 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Aaaa to Oda z tą policją tak wyskoczył. W sumie biorąc pod uwagę ile lat temu to wyszło, to pewnie On sam nie wiedział jak dokładnie skonstruuje świat OP więc nie ma co do niego mieć pretensji. W końcu według jego pierwotnego planu OP miało się już zakończyć parę lat temu.
Ach ci fani, ciągle kupują jego mangę i nie dadzą mu na emeryturę odejść. ;P
02.08.2011 23:34

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama