Aktualny czas: 25.11.2017, 05:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece tom 8
Autor Wiadomość
Neriona Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 265
Poziom ostrzeżeń: 10%
One Piece tom 8
Mam już tomik od jakiegoś czasu, ale nie chciało mi się pisaćTongue
Najlepsza była ta wzmianka w SBSie o facecie w 5 tomie kradnącym swojej córce jedzenieBig Grin Nareszcie pojawia się Arlong. Tylko zdziwiło mnie tylko jedno - imię Hatchana zostało przetłumaczone jako Hachyk, o ile dobrze pamiętam, a potem Szef ryboludzi mówi na niego Hachi. Na końcu w słowach od tłumacza nie ma nic o panu ośmiornicy.
Ps. Życzę panu Dybale zdrowia.

[Obrazek: 4mbg.jpg]
27.11.2011 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: One Piece tom 8
Hacchan to w wolnym tłumaczeniu "Ósemek" (ostatecznie Hachi jest ośmiornicą), podejrzewam, że pan Dybała wolał tego w ten sposób nie przekładać przez wzgląd na pamięć o Androidzie numer osiem z DB Wink a także na to, że nie ma do tego normalnego słowa, co, inne ryboludy mają na niego wołać "Hej, Osiem"? No to trzeba było pójść za inną wersją. Mnie się ta podoba ;]

[Obrazek: 66HHUfX.png]
27.11.2011 10:56
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 215
(27.11.2011 10:35 )Neriona napisał(a):  Najlepsza była ta wzmianka w SBSie o facecie w 5 tomie kradnącym swojej córce jedzenieBig Grin

O tak ! SBS w tym tomie wyborne jak nigdy,dawno już się tak nie uśmiałem.Nie raz nie dwa kiedy czytałem pytania czytelników w głowie robił mi się misz masz Tongue Ci Japończycy to mają wyobraźnie Tongue

Jak tak patrze porównując Anime i Manga,to dochodzę do wniosku że całą saga East Blue w anime była mega okrojona.I nie chodzi mi tu tylko o dialogi,ale także o akcje/sytuajce.Trochę szkoda tym bardziej dla mnie,osoby która przygode z OP zaczynała od anime i w zasadzie byłem pewny że będzie się pokrywać dokładnie z mangą.No cóz,w zasadzie to może i nawet ,lepiej.Przynajmniej teraz czytając tomiki wiem,że na pewno czeka mnie tam coś nowego .
Podsumówując tomik już sie pięknie prezentuje na półce i czeka z utęsknieniem na "kolege" z nr 9 Big Grin

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
[Obrazek: tumblr_my7in7d_YYe1rlfzfyo1_500.jpg]
27.11.2011 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Większość się pokrywa w miarę dobrze Wink Tylko ten początek był pozmieniany okrutnie - w anime Luffy się mija z Nami uciekając z pokładu Alvidy (na co to komu było?), albo Zoro biega z Luffym po wyspie Gaimona (znowu - po co?). Potem już jest mniej więcej dobrze Wink Oczywiście, inna sprawa, że np w mandze nie ma G8, czy Warship Island, bo to były zwyczajne fillery XD

PS: A SBS był na stronie głównej dość długo do przeczytania >.>" rozumiem, że generalnie tłumaczyłam na darmo, bo nikomu nie chciało się go czytać ._.'

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.11.2011 13:29 przez Gociak.)
27.11.2011 13:28
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
(27.11.2011 13:28 )Gociak napisał(a):  Większość się pokrywa w miarę dobrze Wink Tylko ten początek był pozmieniany okrutnie - w anime Luffy się mija z Nami uciekając z pokładu Alvidy (na co to komu było?)
Prawdopodobnie animatorzy liczyli, że Oda w swojej mandze rozwinie wątek romansu pomiędzy tą dwójką. Od takie love story od pierwszego odcinka by było. Miłość od pierwszego wejrzenia, bla, bla, bla.
27.11.2011 16:02
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Ja tego nie rozumiem u Pawła po woli. Szefa szczura zostawia w oryginale japońskim ale z Hachim już kręci. Po co i na co? Imiona takich ważniejszych postaci a nie oszukujmy się Hachi jest ważny powinny zostać nie zmienione, a nie raz tak raz tak w zależności od humoru...

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
27.11.2011 20:58
Pawel Dybala Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 43
Jeśli inni zwracają się do Hachiego per "Hachi", to zostaje, jak jest. Jeśli mówią zdrobniale, czyli "Hatchan", jest "Hachyk". Z zachowaniem wszelkich polskich zasad słowotwórstwa oraz zgodne z oryginałem. Czego tu nie rozumieć, Szogun?
28.11.2011 04:04
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Aaaaaaaaaaa bo widzisz Neriona mnie wykiwała Smile teraz jak mam już ten tomik w ręce zrozumiałem o co chodziło Smile, z wypowiedzi Neriony wywnioskowałem, że ogólnie jego imię zostało zamienione na Hatchyk Smile W takim razie wszystko gra i śpiewa i tańczy...

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
28.11.2011 13:35
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
(27.11.2011 13:28 )Gociak napisał(a):  PS: A SBS był na stronie głównej dość długo do przeczytania >.>" rozumiem, że generalnie tłumaczyłam na darmo, bo nikomu nie chciało się go czytać ._.'
Pff... Ja to wszystko wydrukowałem XD

[Obrazek: Sygnatura.png]
29.11.2011 13:30
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 728
Kupiłem dzisiaj i muszę powiedzieć, że naprawdę jest super Big Grin Już mamy Arlong Park i naszego Hachi'ego Big Grin Oczywiście, w tym tomie bardzo podobał mi się SBS (które mimo wszystko już dawno je czytałem dzięki Jackie Big Grin) i zachowania Usoppa z Johhnym, gdzie Zoro chciał załatwić sprawę po swojemu i same odzywki do Ryboludzi kiedy go złapali Smile

04.12.2011 19:49

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama