Aktualny czas: 23.10.2017, 10:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Wątek zamknięty 
onepiececom.pl a onepiecenakama.pl
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,537
Poziom ostrzeżeń: 0%
onepiececom.pl a onepiecenakama.pl
Hej... Witam w pierwszym moim poście na tym forum, mam nadzieję, że nie będzie to zarazem ostatnia próba mojej komunikacji z Wami. Zauważam tu parę znajomych "twarzy" z op.com.pl, jak i wiele mi dotąd nieznanych, co oczywiście może zostać nadrobione.Tematem mojej wypowiedzi są obydwie strony - onepiecenakama.pl i onepiece.com.pl - i do obydwu grup pragnę skierować te same słowa, i tak właśnie uczynię. No... To zaczynajmy.

Zdaję sobie sprawę, że to co mam do powiedzenia, jest nieżyciowe, naiwne, idealistyczne i pozbawione realistycznego podejścia... I to do mnie nie pasuje. Jednak odpowiada to temu, co rzeczywiście myślę, dlatego postaram się godnie wypełnić założenia, stawiane mi przez mą ksywkę.
Wiem też, że to co tutaj powiem będzie niczym narzekanie nastolatka na trudy życia w stanie wojennym - mam jakieś ogólne rozeznanie w sytuacji, oparte na relacjach innych, lecz tak naprawdę nie było mnie pośród Was, kiedy wydarzyły się te paskudne w mojej ocenie wydarzenia - spór którego efektem jest dzisiejszy stan rzeczy - niepotrzebne współistnienie dwóch, odmiennych stron... Które równocześnie są takie same. Pomimo jednak, iż nie mam większych praw by wypowiadać się na ten temat... To zrobię to.
Po prostu... Czy nikomu poza mną, nie wydaje się to nieco... Dziwne? Odbiegajace od normalności? Sprzeczka zaledwie kilku ludzi zadecydowała o podziale polskiego fandomu One Piece (będącego, swoją drogą, mangą podkreślającą rolę przyjaźni), powodując zbędną i u niektórych wzbudzającą być może niezdrowe emocje rywalizację. Czemu to tak naprawdę się przysłużyło? Jakie są tego pozytywne strony? Ktoś mógłby wspomnieć, że zasada wolnego rynku działa korzystnie dla klienta, gdyż rywalizujące firmy muszą go zachęcić do siebie jak najatrakcyjniejszą ofertą... Lecz tutaj tak naprawdę to nie zdaje egzaminu. Czy nie uważacie, że (uwaga, chwila fantazjowania) zjednoczenie fandomu, utworzenie jednolitej i obszerniejszej niż dotychczasowe strony, oraz forum uczęszczanego przez użytkowników obydwu stron (czyli zapewne większość polskich fanów OP), a także połączenie sił grup translacyjnych, mogłoby jedynie wzmocnić rolę One Piece pośród innych polskich fandomów, a otrzymane w ten sposób wymiana doświadczeń i wzajemna współpraca poprawiłyby jakość świadczonych usług i uprzyjemniłyby fanom odwiedzanie takiej strony? Bo w końcu, mówiąc pseudo-inteligentną metaforą, czy scentralizowana armia w natarciu nie jest silniejsza i nie ma większych szans na przełamanie obrony zamku , niż gdy podzieli się ją na dwa, mniejsze oddziały, z których każdy ma inną strategię na zwycięstwo i wchodzą sobie one nawzajem w drogę...? Na chwilę obecną bowiem, każda ze stron ma swoje zarówno zalety, jak i wady. Wierzę w to, że przy współpracy udałoby się podwyższyć wspólne standardy.
Dlatego... Choć wątpię by moje słowa do was przemówiły... Zwracam się z tą prośbą głównie do administracji obydwu stron, jak i dowolnej osoby która zamieszana jest w jakieś nie do końca pozytywne uczucia do drugiej strony (przyznaję, nie wiem jak jest z nastawieniem zwyczajnych użytkowników). Proszę Was, abyście spróbowali odnaleźć jakąś nić porozumienia, choćby tak prostą i niewymagajacą, jak wymiana reklamowa pomiędzy obydwoma serwisami - nić, do której z czasem dołączą kolejne, we wspólnym splocie tworząc linę. A z lin tych być może któregoś dnia powstanie most współpracy, łączący skarpy obydwu stron i jednocząc je ze sobą (O ile oczywiście nie napatoczy się rąbnięty archeolog z biczem, oni lubią niszczyć takie sznurowe mosty). By to się jednak stało, musi dojść do obustronnego wybaczenia i prób dialogu - jak bowiem mówił Dalajlama XIV w swojej odezwie do młodzieży - wiek młodych, wiek XXI, w przeciwieństwie do poprzednich powinien być wiekiem pokoju i tolerancji, a naszą rolą powinno być podtrzymanie dialogu... A tymczasem nasza dorodna polska młodzież nawet w kwestii stron o One Piece musi być poróżniona... Tak nie powinno być.
Dlatego jeszcze raz nawołuję - spróbujmy osiągnąć porozumienie, przynajmniej częściowe. Niekoniecznie od razu, może metodą małych kroczków, ale zacznijmy współpracę między stronami.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

11.06.2010 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
jolly-roger Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 23

Jestem wielce oburzona Waszym, a właściwie Twoim, Jutsu, postępowaniem. Nie widzę naprawdę sensu w usunięciu postu Szczerego, tym bardziej, że go nie przeczytałeś wcześniej. I pewnie jeszcze teraz zedytujesz mój, co?

Skoro już jest tu ponownie, mogę napisać to, co miałam napisać zaraz po jego przeczytaniu. Panuję jednak nad sobą, z trudem, ale jednak. I odsuwam osobistą opinię na bok.

Jako prezes Galley-La Company ponawiam swoją propozycję współpracy z Wanted Team. I jestem niemal pewna, że znowu Komimasa ją odrzuci, mimo że, jak mówił, pozostali ówcześni członkowie grupy byli za. Nic to. Trzeba dążyć do zjednoczenia.
11.06.2010 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*

Ja jednak powtórzę to co na sb - rozumiem obawy Jutsu i nie mam do niego pretensji. W takim poście mogła się kryć ogromna ilość jadu (mam nadzieję, że się nie kryje) i chęć rozdrapania starych ran, więc wolał wcześniej zainterweniować, a w razie braku problemów przywrócić posta, czyż nie? Nic złego się nie stało.
Ze swojej strony natomiast zapewniam, że miałem raczej w zamiarach propozycję przejścia ponad starymi kłótniami, niż ich ponowienie.

11.06.2010 21:07
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151

Nie mam pojęcia jakie zatargi spowodowały rozszczepienie na dwa odrębne portale. Nie wiem jak ostra kłótnia musiała się wywiązać, że panuje tak silne poczucie odrębności. Mimo to zgadzam się ze Szczerym.

Forum jest po to, by móc porozmawiać. Nie widzę powodu, dla którego ten temat miałby być usuwany. Wydaje mi się, że nie jest to forma zareklamowania strony w rozumieniu art. 17 Regulaminu.

Szczery napisał(a):niepotrzebne współistnienie dwóch, odmiennych stron... Które równocześnie są takie same.

Razem bylibyśmy naprawdę jedynym i największym portalem skupiającym wszystkich miłośników One Piece. Tymczasem ta potencjalna siła, jakby się rozmywa. Wykonujemy dokładnie tą samą robotę, równolegle tłumaczymy i wydajemy nowe rozdziały mangi i odcinki anime. Komi ślęczy nad napisami w niedzielę, po czym jak tylko wyjdzie RAW na yibisie, w okolicach czwartku, to nasz tłumacz robi dokładnie to samo. Z rozdziałami jest tak samo. Dwie, niezależne wersje skanlacji -.-
Można tylko porównywać, kto oferuje szybciej/lepiej i w jakiej formie (MUpłatny czy serwer). Na pewno przodujecie, jeśli chodzi o suby i wydawanie odcinków. Komi pracuje bardzo sumiennie, bo mnie np. nie chciałoby się zasiadać do napisów, natychmiast po pojawieniu się rawów.

Szczery napisał(a):Na chwilę obecną bowiem, każda ze stron ma swoje zarówno zalety, jak i wady.

Zgadza się, można powiedzieć że na chwilę obecną nasze portale się uzupełniają. Chyba nie będzie tajemnicą, jeśli powiem że op.com.pl jest prowadzone w bardziej profesjonalnej formie (ostatnio blackmalder zatrudnił ponoć zawodowego grafika, by odnowił wygląd), za to nakama może pochwalić się sprawną i sumienną ekipą (suby do odcinków pojawiają się niemal w dniu emisji odcinka).

Wydaje mi się, że wygrała chęć niezależności. Nie wiem dlaczego wszystko nie pozostało w jednym centrum, tylko się podzieliło. Zdaję sobie sprawę, że prowadzenie własnej strony i bycie jej szefem sprawia wiele satysfakcji (zwłaszcza w warunkach rosnącej liczby użytkowników), ale podzielam ideę współpracy, gdyż każda ze stron ma coś, czego nie ma ta druga.

Na koniec, proponuję omówić tą sprawę z załogami naszych stron (może przeprowadzić jakieś głosowanie) i spróbować przynajmniej nawiązać współpracę. Mógłby to być np. podział pracy przy wydawaniu skanlacji. Przecież nikt nie oczekuje, że ktoś porzuci swoją stronę i podczepi się pod portal obecnych konkurentów.
11.06.2010 21:16
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%

Jolly masz strasznie cięty język... Jutsu wiele rozważył, myśli o innych o wszystkim, a nie bo takTongue

Wiecie, ja bym prosił, aby z całym szacunkiem rozmowy na ten temat zostały zawieszone do 25 a już niech będzie 18 czerwca. Mam PNJJ i muszę się na nim skupić. Poza tym wielu tutejszych użytkowników nowych, nawet nie wie, że byłem na com, a niestety nie mogę pozwolić by to sobie szło na własną rękę, tym bardziej, że macie bardzo blade pojęcie o stanu rzeczy.

Więc sorry, ale nie liczcie na mój udział do tego 18 a właściwie 19.

Musiałbym tu bardzo wiele wyłożyć, a nie mam na to czasu.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.06.2010 21:28
jolly-roger Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 23

Wybacz, Komi, ale nie rozważa się w 5 minut (bo maksymalnie tyle czasu upłynęło od pojawienia się tematu do jego usunięcia). I nie mam ciętego języka. Jedynie piszę, co myślę.

Nie ma problemu, jak dla mnie możemy poczekać.
11.06.2010 21:36
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736

Bardzo dobrze, że pojawił się ten temat bo zawsze chciałem się wypowiedzieć w tej sprawie. Nie brałem udziału w tamtych przykrych wydarzeniach, ale wypowiem się jako zwykły aktywny użytkownik.

jolly-roger napisał(a):Jestem wielce oburzona Waszym, a właściwie Twoim, Jutsu, postępowaniem.
hetman napisał(a):Po to jest forum, by móc porozmawiać. Nie widzę powodu, dla którego ten temat miałby być usuwany.

No to rzekoma współpraca nieźle się zaczyna. :-P Co do waszego oburzenia to powiem tak: Jutsu jest z administracji i może usuwać jakiekolwiek tematy chce nawet bez podawania przyczyny. Najpierw chyba wypadałoby skonsultować umieszczenie tego tematu z zainteresowanymi stronami przed jego podaniem na forum. ;-)

Szczery napisał(a):niepotrzebne współistnienie dwóch, odmiennych stron... Które równocześnie są takie same.

Te strony nie są takie same. ;-) Mają tylko tę samą tematykę.

hetman napisał(a):Można tylko porównywać, kto oferuje szybciej/lepiej i w jakiej formie (MUpłatny czy serwer).
Megaupload jest darmowy. Niektórym nie pasuje ten serwer, ale innym nie pasują znowu inne np. Rapidshare (np. mnie). Tłumaczenie bardziej podoba mi się na tej stronie i uważam że jest lepsze. Zdania są lepiej poskładane i chapki pl szybko wychodzą. Odcinki anime również.

Szczery napisał(a):Na pewno przodujecie, jeśli chodzi o suby i wydawanie odcinków. Komi pracuje bardzo sumiennie, bo mnie np. nie chciałoby się zasiadać do napisów, natychmiast po pojawieniu się rawów.
To po co się łączyć? Wasza strona jest większa, a to my wykonujemy więcej pracy w subach, chapkach i wydawaniu odcinków. Chcecie nas wchłonąć czy co?

hetman napisał(a):Zgadza się, można powiedzieć że na chwilę obecną nasze portale się uzupełniają. Chyba nie będzie tajemnicą, jeśli powiem że op.com.pl jest prowadzone w bardziej profesjonalnej formie (ostatnio blackmalder zatrudnił ponoć zawodowego grafika, by odnowił wygląd), za to nakama może pochwalić się sprawną i sumienną ekipą (suby do odcinków pojawiają się niemal w dniu emisji odcinka).

Zabrzmiało to jakbyś się chwalił swoją stroną. A ja ci powiem, że ostatnio była nowa wizualizacja strony i podoba mi się bardziej niż na .com. I nie zgodzę się co do profesjonalizmu. Zarząd tej strony doskonale wywiązuje się ze swojej pracy i stoi ona na wysokim poziomie.

Muszę jeszcze powiedzieć, że atmosfera panująca na tej stronie jest bardzo przyjemna i czuje się tego ducha nakamy. Natomiast na .com zwróciłem uwagę, że non stop się kłócicie i wasze rozmowy (większości użytkowników) są na niskim poziomie. Poziomie 14-16 latków. No i do tego ten wszędobylski Kami. Chodząca sprzeczka. Undecided Tutaj każdy każdego zna i większość ludzi lubi się, a u was utworzone są różne grupki zwalczające się. Po prostu zrobiło się zbyt tłoczno. No i cienko widzę współpracę skoro zaczyna się już od drobnej sprzeczki. Undecided

W związku z powyższym nie widzę w ogóle sensu zjednoczenia. Nasza strona szybko się rozwija i zdobywa coraz więcej fanów. A skoro są dwie strony o OP to i tak propagują tą serię wystarczająco dobrze. Powiedziałbym nawet, że jest lepiej niż była tylko jedna strona. Świat OP dociera przez to do większej grupy odbiorców. Na koniec dodam, że jestem dumny z Wanted Team i nie mogę im nic zarzucić.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
11.06.2010 21:44
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%

W sumie inaczej kochani, droga Jolly czy Kowal, po prostu ja raczej później się wypowiem, proszę tyko o jedno by nie mówić o "konflikcie" "przykrych wydarzeniach"

Jedyny konflikt jaki był to między mną i Blackmalderkiem polegająca nie na kłótni ale innych wartościach.

Ewentualnie jolly może mówić GC VS WT, ja tam cieszę się, że powołaliśmy z Vegim WT bo dzięki temu przybyło masę polskich skanlacji.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.06.2010 21:49
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*

Romario - na razie mowa o współpracy. Zjednoczenie stron na chwilę obecną jest z pewnością jedynie odległym marzeniem, do którego realizacji można jedynie próbować dążyć. Ale nie oznacza to, że musimy się od siebie wzajemnie odcinać.

11.06.2010 21:51
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151

Romario napisał(a):To po co się łączyć? Wasza strona jest większa, a to my wykonujemy więcej pracy w subach, chapkach i wydawaniu odcinków. Chcecie nas wchłonąć czy co?

:-) Nie wiem jak pozostali, ale ja osobiście postuluję współpracę. Może nie tyle między samymi stronami, co grupami tłumaczącymi. Pomysł, żeby jedna ze stron opuściła swoje "gniazdo" i podczepiła się pod tą drugą stronę jest moim zdaniem niewykonalny. Nastąpiłaby utrata niezależności, poddanie się pod czyjeś kierownictwo i prawdopodobnie po jakimś czasie sytuacja by się powtórzyła. Na początek proponuję niewielką współpracę np. w zakresie opracowywania skanów. :-P
Chodzi o konstruktywne porozumienie, a nie aneksję. :-P Nikt nie postuluje wizji "jedynej słusznej strony OP, którą jest wyłącznie op.com.pl". Bardzo dobrze, że istnieją dwie niezależne strony, bo gdyby nie to, to wystarczyłoby żebym któregoś razu nie zapłacił za serwer i nie byłoby skąd brać odcinków OP :mrgreen: Dzięki temu, że Ryuuga uploaduje na MU, jest pewność, że fani nie będą pozbawieni multimediów. Szkoda jedynie tego, że ten silny potencjał jest gdzieś tam rozmywany. Dwa razy ta sama robota - dwie wersje skanlacji wydawane jedynie w imię niezależności.

Romario napisał(a):Muszę jeszcze powiedzieć, że atmosfera panująca na tej stronie jest bardzo przyjemna i czuje się tego ducha nakamy. Natomiast na .com zwróciłem uwagę, że non stop się kłócicie i wasze rozmowy (większości użytkowników) są na niskim poziomie. Poziomie 14-16 latków. No i do tego ten wszędobylski Kami. Chodząca sprzeczka. Undecided

100% racji :mrgreen: Tutaj jest coś, czego cholernie Wam zazdroszczę - Kapitan który jest za swoimi ludźmi i załoga która odpłaca się tym samym. :-P Ja kawał czasu szukałem kogoś, kto będzie za mnie tłumaczył odcinki.
11.06.2010 21:55
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama