Aktualny czas: 01.04.2020, 02:39 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Wątek zamknięty 
onepiececom.pl a onepiecenakama.pl
Autor Wiadomość
jolly-roger Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 23

Komimasa napisał(a):Ewentualnie jolly może mówić GC VS WT
Och, dziękuję za pozwolenie. Nie ma żadnego vs. Już kiedyś o tym mówiłam, nie będę się powtarzać.

Romario - u nas są sprzeczki, bo nie ma ograniczania wolności wypowiedzi, zagwarantowanej w polskiej ustawie zasadniczej. Wykorzystam tu nieswoje słowa, ale myślę, że autorka się nie obrazi. Każde forum jest złożone przede wszystkim z czynnika ludzkiego, a ludzie są różni i stąd różne drobne nieporozumienia.
11.06.2010 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,186
Poziom ostrzeżeń: 0%

Enlil napisał(a):Kazdy post Szczerego brzmi jak kazanie xd Jestes ksiedzem? bo tak mi sie kojarzy... ale to tylko moja uwaga odbiegajaca od tematu xd

Nie, ja chcę uczciwie zarabiać na życie. Ale faktycznie, styl może być przesadnie wzniosły... Skargi proszę składać do serialu "Spadkobiercy", który oglądałem przez ostatni tydzień (Warren potrafi nieźle zryć banię ^^')

Co do samego tematu - to zaledwie słaba propozycja, zalążek pomysłu, gdyż nie powiem, bym był zaangażowany w którąkolwiek z obydwu grup translacyjnych... Ale czy wyrządziłaby się komukolwiek krzywda, gdyby powstała nowa grupa, o nowej nazwie, łącząca w sobie wszystkich ludzi ze starych grup i wszystkie tłumaczone tytuły... Z zachowanym dotychczasowym kierownictwem na obydwu stronach (takie jakby filie lokalne, lecz mające jednego (obranego oczywiście poprzez obydwie grupy) zwierzchnika ogólnego... I wszystkie obecne i ukończone tłumaczenia tejże wspólnej grupy, niezależnie od której by pochodziły, byłyby dostępne na obu stronach.... Takie coś mogłoby być w zasadzie korzystne dla obu stron, takie poszerzenie zakresu. No, i niestety jednak - tylko jeden OP. Podwójne tłumaczenie mija się z celem...

Ale jak już mówiłem - to nie jest moja półka, to już w tej chwili kwestia porozumienia między Jolly a Vegim.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

11.06.2010 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Vekka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 288

Na com.pl też blackmalder zamykał strony o tej tematyce i co? Popieram Romario, że u nas jest lepsza atmosfera, na op.com.pl jest dużo więcej ludzi nowej osobie ciężej się odnaleźć itp. Tak np. było w moim wypadku. Jest wiele dojrzalszych rozmów mniej kłótni i sympatyczniejsi ludzie.

Co do powiązania grup. Łączy je jedynie OP, a tak poza tym to są całkiem inne projekty, inni ludzie i w ogóle. No i też jedna grupa wchłonęłaby drugą. A tej drugiej by to nie odpowiadało i się zaczyna.

[Obrazek: vdka.png][Obrazek: vodkak.jpg]
^^

11.06.2010 22:09
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,016
Poziom ostrzeżeń: 5%

Proszę was nie tak zaciekle my ty rozmawiamy(chyba jednak zejść nie mogę...) Oni piszą w dobrej mierze.

Przepraszam, ale Jolly sama odrzuciłaś chęć współpracy na poziomie skanlacje/suby, i myślę, że to warto podkreślić.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.06.2010 22:12
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*

Vekka napisał(a):Na com.pl też blackmalder zamykał strony o tej tematyce i co?

Za blackmaldera w żaden sposób nie mogę odpowiadać. W każdym razie kopia mojego pierwszego posta jest także i na tamtym forum, nie jest tak że tylko Was się o coś czepiam.

11.06.2010 22:17
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736

Szczery napisał(a):I wszystkie obecne i ukończone tłumaczenia tejże wspólnej grupy, niezależnie od której by pochodziły, byłyby dostępne na obu stronach.... Takie coś mogłoby być w zasadzie korzystne dla obu stron, takie poszerzenie zakresu. No, i niestety jednak - tylko jeden OP. Podwójne tłumaczenie mija się z celem...
Co do zdania pierwszego zgodzę się. Natomiast co do OP - nie wyobrażam sobie podziału ról. Ktoś musiałby zrezygnować z tłumaczenia i byłoby mu na pewno przykro. Musiałby odpuścić sobie pracę nad ukochaną mangą. I tutaj zaczyna się pole do kłótni.

jolly-roger napisał(a):Romario - u nas są sprzeczki, bo nie ma ograniczania wolności wypowiedzi, zagwarantowanej w polskiej ustawie zasadniczej.
U nas też nie ma. :-P Po prostu ludzie są kulturalni i czasami trzymają język na wodzy, a nie mielą ozorem na lewo i prawo. Przygodę z OP zaczynałem od waszego forum, ale nie udzielałem się bo atmosfera była tragiczna. Natomiast tutaj sami zobaczcie ile mam postów. Każdy nowy użytkownik jest mile witany.

hetman napisał(a):Nie wiem jak pozostali, ale ja osobiście postuluję współpracę.
No spoko. Ale twój pierwszy post zawierał informacje zarówno sugerujące zjednoczenie jak i współpracę. Poza tym poczytałem trochę wasze forum i głosy były podzielone - jedni mówili o współpracy, a drudzy o zjednoczeniu. Dlatego też ciężko jest zrozumieć. Ale już wiem, że współpraca jest zaledwie początkiem.
No i jeszcze cię nie widziałem na naszym wydziale drogi hetmanie. ;-)

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
11.06.2010 22:19
Vekka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 288

Nie chodzi konkretnie o to. xD

Jolly czepiała się, że z początku temacik został zamknięty i, że jakiś reżim i cenzura panuję. Swojego czasu Blackmalder też zamykał tematy o podobnej tematyce i wychodzi na to samo.

Twoją inicjatywę Szczery jak najbardziej popieram. xD Zawsze jest lepiej gdy jest przyjaźń, pomoc i współpraca. Jednakże patrząc z realistycznej strony, małe prawdopodobieństwo. xD

[Obrazek: vdka.png][Obrazek: vodkak.jpg]
^^

11.06.2010 22:22
Avake Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 2

Cytat:Muszę jeszcze powiedzieć, że atmosfera panująca na tej stronie jest bardzo przyjemna i czuje się tego ducha nakamy. Natomiast na .com zwróciłem uwagę, że non stop się kłócicie i wasze rozmowy (większości użytkowników) są na niskim poziomie. Poziomie 14-16 latków. No i do tego ten wszędobylski Kami. Chodząca sprzeczka.
Nienawidzę jednej rzeczy na forach. Gdy wszyscy są dla siebie milutcy i we wszystkim sie zgadzają. Z ludźmi typu Kami można sobie podyskutować, gdybym wszędzie miał mówić coś typu: "Masz racje"; "Uważam dokładnie jak ty"; "Idealnie to powiedziałeś" to bym chyba zgłupiał. Po to są fora żeby podyskutować. Jak dyskusji towarzyszą emocje, to jeszcze lepiej, chyba, że przeklinasz co drugie słowo, no to wtedy...
Cytat: Przygodę z OP zaczynałem od waszego forum, ale nie udzielałem się bo atmosfera była tragiczna.
Tragiczna? Sam się ostatnio tam mniej udzielam, ale to z lenistwa czy braku czasu. Tam chociaż każdy ma swoje zdanie i można sobie podyskutować. Tutaj większość osób się we wszystkim zgadza, i jest naprawdę nudno.
Aha, co do różnic to mamy lepszej jakości odcinki, a szata graficzna gorsza, bo stara, wy niedawno zmieniliście, ale imponująca ona też nie jest Smile
11.06.2010 22:32
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723

O ile rozumiem jak bardzo może być irytujący konflikt wartości, o tyle nie bardzo dociera do mnie, dlaczego żaden z Waszej trójki (Komi+Jutsu i Malder) nie może dorosnąć, stanąć na wysokości zadania, odsunąć osobiste, które nie jest tym, co ważne i dla wspólnego rozwoju obu stron pojednać się przynajmniej w samych interesach.

Nie jestem za zjednoczeniem stron, ani tym bardziej forów. Dobrze mi tutaj. Lepiej niż tam. Tu jest miło. Tam sucho i bezczelnie. Nie umiem tego wytłumaczyć ^^'

Ale myślę, że G-L i WT mogłoby współpracować. WT ma własne forum, może obie grupy by na nie wchodziło, nazwę byśmy jakąś wspólną zrobili i pod jedną banderą wydawali odcinki i skanlacje - to niewiele, ale sporo na początek...

[Obrazek: 66HHUfX.png]
11.06.2010 22:32
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*

Ludzie, ale proszę, nie zamieniajcie tego tematu we wzajemne obszczekiwanie for, bo nawet jeśli macie rację i porozumienie nie jest możliwe, to nie jest to powód by wzbudzać niepotrzebne złe emocje...

11.06.2010 22:37
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama