Aktualny czas: 15.12.2019, 02:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Wątek zamknięty 
onepiececom.pl a onepiecenakama.pl
Autor Wiadomość
qbol Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 3

Witam na tym forum, ponieważ, bądź, co bądź, jest to mój pierwszy post tutaj,

Tyleż wstępu, teraz wracając do tematu:

Pomysł na tyle piękny, że zupełnie nierealny, niestety. Pomijając wszystkich użytkowników, wiem, że na onepiece.com, Malder zrobi jak uważa, chociażby było to zupełnie sprzeczne z opinią większości. Nie znam zupełnie admina tego portalu, jednakże NAPRAWDĘ nie wyobrażam sobie współpracy pomiędzy nim a Malderem ( i odwrotnie). Zatem, jeśli chcemy mówić o jakiejkolwiek współpracy, najpierw oni musieli by się zgodzić, a to i tak byłby dopiero początek.
Dlatego, iż jestem za, nie widzę tej możliwości i uważam, że jest to pomysł z góry skazany na porażkę.
Amen.

Cytat:Jutsu jest z administracji i może usuwać jakiekolwiek tematy chce nawet bez podawania przyczyny.

ROTFL!

- Od dawna czekasz?
OD ZAWSZE.

Terry Pratchett: Wyprawa czarownic - Śmierć
11.06.2010 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%

Ech najmocniej przepraszam, ale To WY wychodzicie z błędnego założenia. Ani ja ani Malder nie czujemy do siebie nienawiści, przerwaliśmy współprace bo inaczej widzieliśmy różne rzeczy, nikt się nie zwyzywał itd...
Proszę więc darujcie sobie porównywanie mnie i maldera do skłóconych dzieci...

Cytat:Jutsu jest z administracji i może usuwać jakiekolwiek tematy chce nawet bez podawania przyczyny.

Nie pamiętam kto to napisał, ale totalna bzdura, Jutsu nie ma takiego prawa, nie ośmieszajcie moderatorów tutaj błagam.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.06.2010 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%

Wybacz, Komi, ale wyraźnie nie umiecie się dogadać nawet w kwestii interesów - dla mnie to się wydaje trochę dziecinne?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
11.06.2010 22:43
qbol Offline
Gość
Pirat

*

Daleko jestem od stwierdzenia, że wykłócacie się jak małe, czy jakiekolwiek (nie)dzieci. Może warto zorganizować spotkanie na gg w tej sprawie z najważniejszymi osobami z obu portalu i przynajmniej tak omówić jakieś zalążki współpracy?

Bo miło znać ocenę użytkowników, jednakże prawda jest brutalna: jeśli nie będziecie potrafili się dogadać na szczeblu administracyjnym, ze współpracy będą nici, choćby wszyscy użytkownicy się nawzajem kochali (heh).

- Od dawna czekasz?
OD ZAWSZE.

11.06.2010 22:45
Wąski Offline
Naczelny Enufil
Pirat

*
Liczba postów: 620

Dobra, chyba pora wreszcie i na moje 3 grosze.

Sprawa wygląda tak: od pewnego czasu nie czułem między nami, czyli nakamą a com.pl żadnych spięć. Pamiętam początki naszej strony, gdy konflikty niestety były pewną częścią forumowego życia. Ale teraz wygląda do tak, że nawzajem siebie "olewamy" (nie chce, żeby to zabrzmiało, że mamy siebie nawzajem w dupie, po prostu nie wchodzimy sobie w drogę).

Połączenie na dzień dzisiejszy w moim przekonaniu nie wchodzi absolutnie w rachubę. To nie tak, że jestem przeciw, wręcz przeciwnie, to byłoby wspaniałe połączyć dwie prężnie działające strony w jeden organizm. Ale na dzień dzisiejszy nie jest to możliwe z wielu powodów. Jakich?

Główną sprawą jest to, że nie ważne jak bardzo którekolwiek z nas, a przede wszystkim mówię tu o osobach zarządzających stronami, będzie się starało przekonać, że nie żywi żadnych urazów do drugiej strony, zawsze coś w środku zostanie... Szczery i Hetman pokazują, że nie ma w nich jadu, wierzę im z całego serca. Ale gdy spojrzałem na rodzący się konflikt Jutsu i Jolly trochę mnie to przeraziło w perspektywie połączenia... To samo tyczy się np. współpracy w tym momencie Komiego i blackmaldera. Trudno sobie teraz wyobrazić ich bezkonfliktową wspólną pracę.

Kolejna sprawa to oczywiście WT i Galley-La. Prawda jest taka, że obie grupy ze sobą rywalizują i nijak nie widzę połączenia ich w jedną całość. Ale to już sprawa między Vegim i Jolly, mam rację?

Trzecia sprawa to pikuś, w którym zawiera się stworzenie nowej strony, nowego forum, które miałoby połączyć nakame i com.pl. Roboty od cholery...

Ale jeśli chodzi o współpracę, czemu nie? Tylko na czym miałaby ta współpraca polegać? Na dzieleniu się pracami grup tłumaczących? Na wzajemnym "umilaniu sobie pracy i życia"?

Stan w którym teraz jesteśmy odpowiadał mi jak do tej pory. Neutralnie, bez podkładania sobie świń. Współpraca musiałaby się oprzeć na chęciach wszystkich. A póki co mamy silną grupę 3 osób pod wezwaniem Szczerego. Czy tak samo zachowają się blackmalder i reszta władzy z com.pl? Oto jest pytanie : )

Od serca dziękuję Szczeremu za tę inicjatywę ale tak jak Komi gdzieś napisał, jest to sprawa do głębszego obgadania po sesji... Może na konferencji Skype? Kto wie...

[Obrazek: wskasygna3.jpg]
11.06.2010 22:48
qbol Offline
Gość
Pirat

*

Cytat:Ale gdy spojrzałem na rodzący się konflikt Jutsu i Jolly trochę mnie to przeraziło w perspektywie połączenia.

Jolly ma to do siebie, że jak już kogoś nie lubi, to powstrzymać się jej nie daWink Pamiętaj, nigdy nie przekonasz wszystkich.
Po za tym, zgadzam się z większością (chyba wszystkim, ale wole się ubezpieczyćWink ) twojej wypowiedzi.

PS. Fajna sygna ^^

- Od dawna czekasz?
OD ZAWSZE.

11.06.2010 22:50
Avake Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 2

Połączenie 2óch grup skanlacyjnych to zły pomysł. W końcu grupy by nie rywalizowały, i dostawalibyśmy chłam zrobiony na odpieprz się. Tak chociaż jest jakaś rywalizacja.
11.06.2010 22:54
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,437

Avake napisał(a):Połączenie 2óch grup skanlacyjnych to zły pomysł. W końcu grupy by nie rywalizowały, i dostawalibyśmy chłam zrobiony na odpieprz się. Tak chociaż jest jakaś rywalizacja.
Wątpię. Jak dla mnie żadna z grup nie stara się tak by wypaść lepiej od konkurencji, ale by dać fanom mangę jak najlepszej jakości.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
11.06.2010 22:56
Vekka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 288

Avake napisał(a):Połączenie 2óch grup skanlacyjnych to zły pomysł. W końcu grupy by nie rywalizowały, i dostawalibyśmy chłam zrobiony na odpieprz się. Tak chociaż jest jakaś rywalizacja.

Każda grupa tak czy siak chce dać fanom jak najlepsze skany. Nie działa to na zasadzie rywalizacji. To wygląda tak jakby wcześniej wszystko było do kitu i na odpier***, a teraz jest nowa grupa to na cacy i tak dalej. xD

[Obrazek: vdka.png][Obrazek: vodkak.jpg]
^^

11.06.2010 23:00
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,162

Powtórzę się z com.pl...

Cóż, sam już na samym początku wspólną, jedną stronę wrzuciłem do działu "fantazji". Co wcale nie wyklucza zjednoczenia - jeśli otrzymamy dwie wspierające się i nawzajem reklamujące strony, które potrafią w pewnych sytuacjach udowodnić, że tak naprawdę są jedną grupą (choćby wspólna organizacja imprez typu cosplay na konwencie, pomoc przy szacie graficznej czy też pomoc w uzyskaniu skanlacji), choć rozdzieloną na dwie części... To już byłby sukces. Coś w rodzaju jednego państwa, zbudowanego z dwóch autonomicznych hrabstw. A tymczasem na chwilę obecną sam fakt ścigania się przy tłumaczeniu mangi już jest w moich oczach... zgrzytem w tej machinerii.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

11.06.2010 23:07
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama