Aktualny czas: 08.04.2020, 07:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Wątek zamknięty 
onepiececom.pl a onepiecenakama.pl
Autor Wiadomość
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151

Wąski napisał(a):Ale jeśli chodzi o współpracę, czemu nie? Tylko na czym miałaby ta współpraca polegać? Na dzieleniu się pracami grup tłumaczących? Na wzajemnym "umilaniu sobie pracy i życia"?

Mogłoby to wyglądać w ten sposób, że np. w jednym tygodniu rozdział opracowuje Wanted-Team a w drugim Galley-la, a efekt pracy jest udostępniany na obu stronach. Można spróbować wprowadzić to w życie przez miesiąc, a później kontynuować taki system pracy, bądź zrezygnować, jeśli to nie wypali :-P przecież nie ma nic do stracenia. Mam tylko nadzieję, że w ten sposób nie dojdzie do wzajemnych starć w stylu "uuuu...jak wyście to przetłumaczyli?" -.-
12.06.2010 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja mam tylko takie jedno małe pytanko: po co? Jaki jest sens w dzieleniu się pracą nad tłumaczeniem OP? Lepiej byłoby zająć się innymi mangami. Poza tym dobrze napisałeś hetman, że byłyby niesnaski. Nie ukrywam, że mnie osobiście bardziej podoba się tłumaczenie Wanted Team.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
12.06.2010 00:06
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*

Romario napisał(a):Ja mam tylko takie jedno małe pytanko: po co? Jaki jest sens w dzieleniu się pracą nad tłumaczeniem OP? Lepiej byłoby zająć się innymi mangami.

Żeby nie wychodziły niepotrzebnie dwie wersje tego samego. To również dobry pomysł na zajęcie się innymi projektami. Zamiast tracić czas na OP, grupa zajmuje się czymś innym, bo ma pewność że w tym czasie inna grupa "zaopiekowała się" najnowszym rozdziałem OP.
Właśnie to było głównym założeniem Szczerego, tzn. zróbmy coś, żeby nie dublować swojej pracy, bo w ten sposób tylko niepotrzebnie tracimy czas i wysiłek.
12.06.2010 00:08
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736

No i będzie kłopot z wytypowaniem osób, które miałyby się zająć tłumaczeniem OP. Rodzi to tylko nowe przeszkody i powody do kłótni. Miałoby to sens gdyby powstała taka nowa połączona grupa i zajęła się tłumaczeniem jakiegoś nowego projektu tak na próbę zupełnie od początku.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
12.06.2010 00:12
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*

Jeśli pojawią się jakieś niedogodności, to można zrezygnować. Proponuję przynajmniej spróbować i zobaczyć co z tego wyjdzie. Na początek można by ustalić tryb pracy, przydzielić projekty. Tłumaczenie na zmianę to tylko propozycja. Można się również podzielić tytułami (jeśli takowe są). Kombinacje są różne. Decyzja należy do szefów grup. Na razie bez zobowiązań, ot tylko po to, żeby sprawdzić czy taka współpraca w ogóle się sprawdzi.
12.06.2010 00:14
Zaxus Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 509

Heh, trochę mi się nie podoba ten pomysł z łączeniem stron, na nakamie jest po prostu piekielnie dobry klimat.
Grigorij napisał(a):Hell Yea! \m/
[Obrazek: 19547819054aff30a98567d.jpg]

Jak zauważyliśmy każdy lubi inne klimaty, jedni bardziej wolą nakame, inni com.pl . Nie ma co porównywać, bo o gustach się nie dyskutuje... Dlatego według mnie fora nie powinny być łączone. Banery, hmmmm... tak, każdy mógłby znaleźć ten swój klimat, w końcu chodzi nam o OP. Co do skanlacji, subów to, to znowuż nie nasza sprawa(mówię o zwykłych userach takich, jak ja), tu powinny się dogadywać grupy WT i GC, co wydawałoby mi się słabym wyjściem, bo to mogłoby się łatwo rozpaść, ktoś straciłby chęci, ktoś zostałby "kopnięty" na do widzenia, nie lubię wprowadzać zmiennych, tym bardziej jak idzie świetnie, wydaje się to być niepotrzebnym ryzykiem. Heh, idea może "fajna", trochę taka utopijna, osobiście mi się to nie widzi, ale ja jestem zwykłym szarym użytkownikiem, który po prostu (chyba to powiem) kocha ten tutejszy klimat i woli go nie narażać, choć to może trochę egoistyczne.

[Obrazek: fa50186.png][Obrazek: 08-fallen-logo-150x150.jpg][Obrazek: fallenflagbyzaxus.jpg]
12.06.2010 00:16
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*

Szczery zaproponował zbić wszystko w jedną całość, ale istnienie tylko jednej, słusznej strony też mi się nie uśmiecha. A gdyby blackmalder któregoś dnia stwierdził "koniec, zamykam stronę", to co? Exodus? -.- Powrót na stare śmieci, czy poszukiwanie nowego miejsca? Oznaczałoby to zaczynanie wszystkiego od nowa.
To kluczowy argument przeciw. Obie strony rozwinęły się do takiego poziomu, że nie można zamknąć jednej z nich i przyłączyć do drugiej.
Powinny istnieć dwie odrębne strony, dwie różne załogi, ale w taki sposób by nie wykonywały niepotrzebnie dwa razy tej samej roboty. To strata czasu i wysiłku, który można wykorzystać w bardziej konstruktywny sposób. Nie wiem co myślą inni, ale właśnie o to mi chodzi.
12.06.2010 00:23
jolly-roger Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 23

Współpraca między WT i GC może się udać tylko wtedy, kiedy będzie to zależało tylko od zarządu tych grup, a nie od zarządów stron.
12.06.2010 00:27
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,016
Poziom ostrzeżeń: 5%

Czyli podsumowując nie ma konfliktu, niesnasek czy innych rzekomych jaj tylko czynniki ekonomiczne tudzież logika. I w sumie tyle.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

12.06.2010 00:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,186

Czemu mam wrażenie, że nikt nie czyta mojego powtarzanego już przeze mnie posta? Dalej się mnie przypisuje do wynalazku łączenia for i jednej strony, choć podkreśliłem że to była jedynie fantazja i wskazałem inne cele jakie można sobie postawić, aby przybliżyć strony do siebie. Nie samym zbijaniem wszystkiego do jednej kupy można osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

12.06.2010 00:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama