Aktualny czas: 23.02.2020, 15:05 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Wątek zamknięty 
onepiececom.pl a onepiecenakama.pl
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,183
Poziom ostrzeżeń: 0%

Dobra, poddaję się. Widzę, że niepotrzebnie wyskoczyłem, bo na stworzenie faktycznie sympatycznych relacji między serwisami zwyczajnie nie ma gruntu - większości brak na to albo chęci, albo po prostu wiary. Zamiast tego zaczynają jakieś przepychanki i wymienianie, która strona w czym jest lepsza. Przepraszam, że zakłóciłem wam wszystkim wieczór, postaram się więcej nie wymyślać takich głupot.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

12.06.2010 01:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,007
Poziom ostrzeżeń: 5%

I myślę dlatego Jutsu usunął temat, on myśli do przoduTongue Nie chciał niepotrzebnych nadziei robić itd.

Swoją drogą wymiana banerami jest mi nie na rękę, bo mi nie zależy na wzroście userów. Nie mam toplist jak widzicie. Mało ludzi fajny klimacik dużo i już nie jest miło, kameralnieTongue

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

12.06.2010 01:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
tmkhanoff Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 32

Hmmm a co ja o tym myślę współpraca hm może wspólna reklama. Ale tak mi jako świeżemu adminowi i raczej markotnemu na forum <mało czasu i tp> nie za bardzo podchodzi wcześniej zanim zostałem tutaj grafikiem szukałem op trafiłem na op.com.pl przyznam dobra praca nom ale tutaj sądzę że chłopaki o raz dziewczyny WT nom lepiej robią tą samą robotę. Także tutaj jest bardzo dobry kontakt między użytkownikami ale "Szczery" sądzę że jakbyśmy nawzajem się reklamowali nom ale współpraca przy tłumaczeniu mang oraz anime posypały bo ona relacje obu grup ktoś by musiał przestać robić swoją robotę kosztem innej można było by się wymieniam rożnymi tytułami ale nie współpracować w milon osób nad jedną pozycją tak sadze. Także myślę że nasza "nakama" świetnie teraz kwitnie i ja stosuję się też do starego powiedzenia "Umiesz liczyć licz na siebie twoje szczęście innych je.."
12.06.2010 01:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Urizithar Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 26

Wypowiem się jako świeżo upieczony użytkownik tej stronki, który również pobieżnie zna com.pl.

Otóż jak już większość zauważyła początkowy pomysł (czy jak Szczery woli fantazja) połączenia stron to byłby totalny niewypał. Każda stronka ma trochę inny klimat i chwała im za to, bo użytkownicy, jak ja, mają możliwość wyboru tego co im bardziej odpowiada. Natomiast w kwestii współpracy to takowa jest zawsze mile widziana. Nie sądzę jednak żeby likwidowanie jednego tłumaczenia (tudzież scalania grup i inne pomysły) tylko dlatego, że zespoły dublują swoją prace było dobre. Prawdopodobnie takie tłumaczenie sprawia im przyjemność i satysfakcje i sytuacja w której część osób musiałaby zrezygnować z tego zajęcia lub zająć się czymś innym (np inną mangą) nie jest najlepszym pomysłem.

No i jeszcze z racji, że temat popularny parę słów do zajmujących się stronką/forum. Świetny klimat i tłumaczenia. Szybko się mnie teraz nie pozbędziecie xD.
12.06.2010 01:23
Jutsu
Unregistered

Szczery napisał(a):Dalej się mnie przypisuje do wynalazku łączenia for i jednej strony,

Że tak powiem zapaliłeś iskrę, i reszta wyobraźni poszła na maksa.

Chciałeś współpracy, to fakt, idea piękna jak jednak widać sam zarząd WT jest przeciwny więc nic z tego... Osobiście mam inne zdanie niż większość. I nie chodzi mi tu o "przeciwko" co raczej te "przepychanki".

A usunąłem dlatego, bo myślałem że większość będzie miała dość niepotrzebnych postów jak to doszło do rozłamu ( na szczęście obyło się bez tego), ktoś może w ogóle nie wiedzieć o co chodzi, no i wiedziałem jaki będzie tego efekt :-(

Swojego zdania nie wygłosiłem, ale to dlatego bo ja zwykle zniechęcam i tylko psuję tematy :-|
12.06.2010 01:24
Return to top
Kowal Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 5

Komimasa napisał(a):Swoją drogą wymiana banerami jest mi nie na rękę, bo mi nie zależy na wzroście userów. Nie mam toplist jak widzicie. Mało ludzi fajny klimacik dużo i już nie jest miło, kameralnieTongue

Ale za to fandom OP mógłby się rozrosnąć, ludzi mogliby sobie wybrać, która strona im lepiej graficznie, merytorycznie, jakościowo i szybkościowo odpowiada. Ja generalnie liczyłem po prostu na zwykłą wymianę banerów Tongue

A co do tłumaczenia na przemian, to ja też się nie zgadzam, jako tłumacz xD
Jedna osoba powinna tłumaczyć, ten sam styl powinien zostać, inaczej dziwnie to się czyta.

Pracuję nad tym xD
12.06.2010 01:26
tmkhanoff Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 32

hmm ;p takie małe ale wyglądu w końcu jestem jego twórcą hmm co nim powiedzieć jestem z niego dumny z loga także bo to jedna z moja jedna z lepszych prac na tablecie nie jestem profesjonalnym grafikiem jeszcze dwa lata i będę ;p niestety trzeba miec papier w tym kraju żeby pracować w tym co się lubi mniejsza o to wracając do tematu współpracy wspólna reklama oraz wymiana tłumaczeniami którymi nie zajmują się naraz obydwie grupy to by była najlepsza możliwa współpraca
12.06.2010 01:31
Jutsu
Unregistered

Wymiana bannerów nie jest potrzebna, ale nie że tam komi pitolnie tak czy siak. Większość zna obie strony. Dlatego bo np jak mi ktoś w boxie pisze coś o com.pl to tego nie usuwam. Czy np jak ktoś chciał odcinki kiedy nie mieliśmy to też mówiliśmy gdzie można znaleźć. Com. pl wystarczy wpisać w google. Nakamę trochę ciężej bo trza by napisy oglądać. Ale resztę załatwiają użytkownicy, ktoś chce szybciej anime, to się mówi że jest na nakamie, ktoś szybciej mangę to na com.pl i tu jestem obiektywny tak po prostu jest. Za "naszymi plecami" jedni drugim mówią. A buttony (bo na com.pl raczej banneru nie widziałem, ok jest jeden, ale u nas na pewno by tam com.pl nie było już tyle bannerów wygląda bardzo źle) to dla mnie kpina :-P Serio, uważam to za zbędnote totalną, bo nikt w to nie klika. No i nie tylko u nas tak jest że nie podaje się buttonów do stron konkurencyjnych czyli z tą samą tematyką.
12.06.2010 01:33
Return to top
hetman Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 151

Jutsu napisał(a):Czy np jak ktoś chciał odcinki kiedy nie mieliśmy to też mówiliśmy gdzie można znaleźć. Com. pl wystarczy wpisać w google.

:mrgreen: Ja często odsyłam na nakamę, chociażby po napisy, bo my nie wypuszczmy oddzielnych *ass'ów, tylko same hardki. Co do "hermetyzmu", to nakama istnieje krócej i nie zdążyła jeszcze zagarnąć tylu userów. Poza tym wujek google faworyzuje op.com.pl.
12.06.2010 10:12
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 264
Poziom ostrzeżeń: 0%

Moim skromnym zdaniem w zupełności wystarczyłoby, gdyby grupy wymieniły się linkami do gotowych rozdziałów. Na przykład, żeby linki do DD znajdowały się też na compelu, a do change123 na nakamie. OP niech każda grupa tłumaczy na własną rękę, bo przy ew. połączeniu tego projektu wątpię, żeby któryś z tłumaczy (ja na pewno) zrezygnował z tego tytułu, a robienie na zmianę sensu nie ma, ot choćby ze względu na różny styl tłumaczenia, jak to ktoś już napisał.
Może miło by również było, gdyby na com.pl i nakamie pojawiały się czasami aktualki, dotyczące nowych chapterów, wykonanych przez tą drugą grupę. W żaden sposób nie naruszyłoby to suwerenności teamów, a zwykły user miałby lepsze rozeznanie i nie musiałby latać ze strony na stronę.

Buziaczki, cukiereczki, ciasteczka.
12.06.2010 10:34
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama