Aktualny czas: 01.04.2020, 03:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Wątek zamknięty 
onepiececom.pl a onepiecenakama.pl
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%

Też się chwilę zastanawiałam nad tłumaczeniem OP i obawiam się, że tu już weszłaby głupia rywalizacja - kto lepiej/szybciej przetłumaczy, co tylko doprowadziłoby do niepotrzebnych konfliktów...

Ale wciąż nie rozumiem uporu przy banerach ?_? Gdzie leży problem tak właściwie?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
12.06.2010 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,016
Poziom ostrzeżeń: 5%

Właściwie go nie ma. Tylko tak ja napisałem chyba już z 10 postów a od aministracji com nie ma nic, więc właściwie, poczekam na drugą stronę.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

12.06.2010 13:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138

Avake napisał(a):Nienawidzę jednej rzeczy na forach. Gdy wszyscy są dla siebie milutcy i we wszystkim sie zgadzają. Z ludźmi typu Kami można sobie podyskutować, gdybym wszędzie miał mówić coś typu: "Masz racje"; "Uważam dokładnie jak ty"; "Idealnie to powiedziałeś" to bym chyba zgłupiał.
Po to są fora żeby podyskutować. Jak dyskusji towarzyszą emocje, to jeszcze lepiej, chyba, że przeklinasz co drugie słowo, no to wtedy...
Cytat: Przygodę z OP zaczynałem od waszego forum, ale nie udzielałem się bo atmosfera była tragiczna.
Tragiczna? Sam się ostatnio tam mniej udzielam, ale to z lenistwa czy braku czasu. Tam chociaż każdy ma swoje zdanie i można sobie podyskutować. Tutaj większość osób się we wszystkim zgadza, i jest naprawdę nudno.

A ja nienawidzę jednej rzeczy. Gdy ludzie myślą, że CIEKAWA DYSKUSJA polega tylko na przekleństwach, złośliwościach i wzbudzaniu negatywnych emocji. Tymczasem naprawdę można interesująco dyskutować będąc jednocześnie kulturalnym i nie obrażając nikogo - jednak wymaga to trochę dobrych chęci i zastanowienia się nad swoimi słowami.

Tutaj naprawdę nie jest tak, że wszyscy sobie słodzą i mają takie samo zdanie. Ale trzeba się wysilić, i przeczytać, a nie zakładać, że skoro nikt nie ciska gromów, to wszyscy się zgadzają, uwierz mi d;

roronoazoro napisał(a):Moim skromnym zdaniem w zupełności wystarczyłoby, gdyby grupy wymieniły się linkami do gotowych rozdziałów. Na przykład, żeby linki do DD znajdowały się też na compelu, a do change123 na nakamie. OP niech każda grupa tłumaczy na własną rękę, bo przy ew. połączeniu tego projektu wątpię, żeby któryś z tłumaczy (ja na pewno) zrezygnował z tego tytułu, a robienie na zmianę sensu nie ma, ot choćby ze względu na różny styl tłumaczenia, jak to ktoś już napisał.
Może miło by również było, gdyby na com.pl i nakamie pojawiały się czasami aktualki, dotyczące nowych chapterów, wykonanych przez tą drugą grupę. W żaden sposób nie naruszyłoby to suwerenności teamów, a zwykły user miałby lepsze rozeznanie i nie musiałby latać ze strony na stronę.

Według mnie to najlepszy pomysł.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
12.06.2010 14:00
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,016
Poziom ostrzeżeń: 5%

Malder na baner się nie zgodził, Vegi na współpracę też i tu ma moje poparcieTongue

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

12.06.2010 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Jutsu
Unregistered

Szczerze, czuje smutek gdy to robię wiec nie dam OPZ.
12.06.2010 15:30
Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138

Ale tak właściwie, to naprawdę, jaki jest sens łączenia się/współpracy/jakkolwiek to nazwiecie?

Przed dzieleniem się ludzi na grupy nie uciekniesz, tak zawsze było jest i będzie i dobrze, bo człowiek potrzebuje jakiegoś poczucia przynależności i wybiera to co mu najbardziej pasuje.
A przecież nie ma żadnej wojny. Kto chce wchodzi na jedno forum, kto chce wchodzi na drugie, a kto chce udziela się na obu. Nikt nikomu tego nie zabrania (;

Co do adminów obu stron - współpraca mogłaby być konieczna, gdyby to była np. chłopaków praca, płatne zajęcie, ale skoro robią to dla przyjemności, to dlaczego mają na siłę pracować razem? Dlaczego Jackie mówisz, że to dziecinne?
Myślę, że gdyby była konieczność, to stanęliby na wysokości zadania i jakoś by pracowali razem, ale skoro nie jest to chyba tym lepiej, każdy robi to co lubi i nic mu zabawy nie zakłóca, a my dzięki temu mamy wybór.
Dla mnie im więcej do wyboru tym lepiej, (a inna sprawa, że żadne z tłumaczeń polskich mi się nie podoba, to chociaż ogólnie wolę czytać po polsku jednak przerzuciłam się na angielski).

Można też sobie mówić, że rywalizacji między grupami tłumaczącymi nie ma, ale nie oszukujmy się - jakaś na pewno jest d; Może nawet podświadomie. Ale zawsze istnienie innej grupy która robi to samo po prostu motywuje bardziej, żeby to co się robi, robić lepiej. I to jest dobre! Jak jest monopol to nie ma porównania.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
12.06.2010 15:37
Jutsu
Unregistered

TEMAT JEST ZAMKNIĘTY! To że modzi mogą pisać w tematach zamkniętych, bo jakoś taka możliwość jest w panelu. Nie oznacza iż tak jest w praktyce. Zamknięty to zamknięty, koniec kropka.
12.06.2010 15:45
Return to top
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama