Aktualny czas: 17.10.2018, 09:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Uwaga, problem logowania/ rejestracji został już rozwiązany,
więc można już spokojnie aktywnie uczestniczyć w życiu forum:)
Odpowiedz 
Onepunch-Man
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%
Onepunch-Man
W skrócie: manga opowiada o życiu przeciętnego bohatera, który jest w stanie pokonać wszystkich przeciwników za pomocą tylko jednego ciosu. Niestety, po jakimś czasie sfrustrowany bohater odkrywa, że jego życie stało się przez to koszmarnie nudne, bo nie odczuwa już zastrzyków adrenaliny ani dreszczyku emocji w czasie walki.
Może cały jego rygorystyczny trening nie był wart wysiłku? No bo co takiego fajnego jest w posiadaniu siły absolutnej?

Póki co jest tylko 27 rozdziałów.
Niesamowita rzecz XD Piękna animacja (raz cały rozdział poświęcono po prostu lądowaniu robota - niby nic, a jakie to było piękne~), bardzo ładna i dopracowana kreska (choć sam Bohater jest rysowany wyjątkowo niechlujnie, jakby autorowi nie chciało się rysować kogoś aż tak przeciętnego XD), płynne, dość naturalne dialogi, przemyślenia i reakcje, postacie... ciężko powiedzieć na dobrą sprawę. Trochę za mało tego wyszło, żeby był czas na jakieś głębsze retrospekcje, samego czasu fabularnego też wiele nie upłynęło, więc ciężko powiedzieć o jakimś rozwoju czy głębi. Są to jednak całkiem sympatyczne postaci, do których łatwo się przywiązać.
Fabuły jako takiej za wiele nie było jeszcze, ale nawet to, co się zdążyło pojawić, trzyma w napięciu.
Humor może nie powala na kolana, ale przyznam, że się zaśmiałam parę razy XD

Właściwie czyta się to bardzo szybko, rozdziały przelatują migiem i pozostaje okrutny niedosyt.
I zachwyt.

Co mi pozostało - polecić i czekać, aż ktoś złapie przynętę i pogada o tym ze mną~! Big Grin

Fangirl mode on:
Spoiler: nie, bynajmniej nie o cyborgu
OMG, SAITAMA JEST SUPAAAAH~!!! choper7 I nikt mi nie wmówi inaczej Heart
Raczej nie jest człowiekiem, ale kogo to w sumie obchodzi~ choper3

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016 20:55 przez Murgrabia.)
22.08.2013 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,893
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Onepunch-Man
O geez... Kumpel tym się strasznie podnieca na każdym kroku. Gdyby nie ta manga miałbym o wiele mniej spamu na GG xD Sam tego nie czytam i jakoś nie chcę zacząć, chociaż Twój opis pozwala sądzić że to jest naprawdę dobra manga (a może to Ty koloryzujesz xd).

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
22.08.2013 15:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,269
Poziom ostrzeżeń: 20%
No fakt, ta manga jest bardzo fajna. Na początku, cała akcja opiera się, jedynie na tym że, przybyła jakiś zły, a nasz bohater przychodzi i go pokonuje, przy czym jeszcze, zagłębiamy się w jego poglądy, względem swojej mocy, i również problemu z byciem najpotężniejszym.
Spoiler :
Jak np. podczas walki, z tymi braćmi, gdzie jeden jest gigantem i pragnął być najsilniejszym
. Potem zmieniło się w to, w bardziej tradycyjną mangę, ale i tak jest dalej zarąbiste. Postacie są fajne, zabawne i ciekawe, akcja jest miodzio, humor jest spoko. Choć strasznie nienawidzę, jak kilka stron jest poświęconych spadaniu kogoś, albo oddalaniu widoku, dla mnie to straszne marnowanie czasu i miejsca. Ale i tak, gorąco polecam tą serię Big Grin.

[Obrazek: a5d45uF.png]
22.08.2013 15:15
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Może się naczytałam manhw, ale dla mnie tych kilka stron oddanych wyłącznie animacji, jest po prostu magicznych Big Grin I takie zagranie jest dość oryginalne jak na mangi.
Sparring z Saitamą był majstersztykiem rysunku scen akcji moim zdaniem.
Tych kilka scen, tak strasznie rzadkich, pokazujących jak przeciwnicy widzą Przeciętnego Bohatera, jest po prostu mega fajne XD

Chociaż jasne, dokładnie z tego samego powodu nie da się tego czytać na bieżąco - trzeba mieć kilka rozdziałów odłożonych, bo chyba by mnie szlag trafił, jakbym się dowiedziała, że cały tydzień (dwa? trzy? nie jestem pewna, co ile to wychodzi) czekałam tylko na... animację XD

22.08.2013 15:48
golbat Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 74
Warto nadmienić, że jest to manga powstała na podstawie zwykłego komiksu internetowego(tego tutaj). Na fali popularności powstała manga, która jest po prostu ładną szatą graficzną i opowiada dokładnie te same wydarzenia. Gdzieś na necie krążą nawet tłumaczenia oryginału, chociaż nigdy mnie nie kusiło, żeby zobaczyć co będzie dalej, manga w pełni wystarczy. A design Saitamy jest przewspaniały i ta niechlujność z jaką jest rysowany nadaje tej postaci jeszcze więcej uroku. Nic tylko polecać.

za warudo
22.08.2013 16:52
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,897
Heh. Cieszę się, że jeszcze ktoś czyta OnePunchmena. Niby taki prosty bohater. Przybywa-wygrywa, ale styl jego bycia jest taki hmm... oryginalny? Nie chce rosnąć w siłę, nie chce zaszczytów ni chwały. Chce tylko być bohaterem, bo to jego hobby ;3

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
22.08.2013 19:39
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
No tak XD
Spoiler :
Cytat:"Nie jestem bohaterem po to, żebyście mnie uwielbiali, a dlatego, że mi się to podoba!" "Ale... zniszczyłeś nasze miasto..." "Morda w kubeł! Spróbuj pyskować tamtemu meteorytowi!"
Chciałabym mieć tyle pewności siebie XD

Albo te jęki, jak przeciwnik się przechwala, jaki to on nie jest silny... "A ja już miałem nadzieję..." XD

22.08.2013 21:18
xaton Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Ta manga jest przerażająca bo przychodzi koks przeciwnik i buduje się mega napięcie gdy pokazuje jaki jest potężny i jak niszczy wszystkich superbohaterów jednego po drugim i w końcu przychodzi ten moment gdy do walki wkracza tytułowy bohater....a ja już wiem kto wygra i po ilu ciosach, co za bezsens! Gdyby tak było w dragon ballu miałbym zniszczone dzieciństwo.
Ale ogólnie tytuł bardzo przyjemny, rzadko można spotkać coś nowego w shounenachTongue.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
08.09.2013 02:25
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Garść informacji o nadchodzącym anime.

Cytat:Director: Shingo Natsume
Series Composition: Tomohiro Suzuki
Character Design and Chief Animation Director: Chikashi Kubota
Art Director: Shigemi Ikeda, Yukiko Maruyama
Color Design: Ken Hashimoto
Director of Photography: Akane Fukuhara
Editing: Kashiko Kimura
Sound Director: Shoji Hata
Music: Makoto Miyazaki
Animation Production: MADHOUSE

OP: JAM Project
ED: Hiroko Moriguchi

Cast:
Saitama: Makoto Furukawa
Genos: Kaito Ishikawa
Speed of Sound Sonic: Yuuki Kaji
Tornado of Terror: Aoi Yūki
Silver Fang: Kazuhiro Yamaji
Atomic Samurai: Kenjiro Tsuda
Child Emperor: Minami Takayama
Metal Knight: Tesshō Genda
King: Hiroki Yasumoto
Zombieman: Takahiro Sakurai
Drive Knight: Yōji Ueda
Pig God: Daisuke Namikawa
Superalloy Blackluster: Satoshi Hino
Watchdog-man: Yūji Ueda
Lightspeed Flash: Kōsuke Toriumi
Tanktop Master: Katsuyuki Konishi
Metal Bat: Wataru Hatano
Puri-Puri Prisoner: Masaya Onosaka
Ikemen Kamen Amai Mask: Mamoru Miyano
Blizzard of Hell: Saori Hayami
Licenceless Rider: Yūichi Nakamura

[Obrazek: 86045bd245104b6e470cbb6527c250481441456092_full.png]

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
07.09.2015 12:41
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Ja tylko trzymam kciuki, żeby animacji nie zrąbali. Animacja jako taka jest świetna już w samej mandze, więc żal by było zobaczyć obniżenie jakości serii.
Ich głosy mi się podobają XD

A fabuły seria jako takiej - przewodniej znaczy - za bardzo chyba nie ma. Mamy kilka nierozwiązanych wątków - zemsty Genosa czy "co do cholery właściwie jest nie tak z Saitamą", miło by było też zobaczyć go wreszcie z przydomkiem One-Punch Man zamiast Łysola z Pelerynką. Ale jeśli te wątki zostawią autorom do rozwiązania (od dłuższego czasu nie czytałam tych bazgrołków rysowanych przez One, proszę, nie spoilerujcie mi), to niech sobie dodają inne potwory i inne przygody.

Pierwszy odcinek wyciekł:
http://www.animehere.com/one-punch-man-episode-1.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.09.2015 13:18 przez Gociak.)
07.09.2015 13:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama