Aktualny czas: 21.11.2018, 18:36 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 
Opening 21: SuperPowers
Autor Wiadomość
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 232
Poziom ostrzeżeń: 0%
Opening 21: SuperPowers

Tak, jesteśmy superpały!

Streszczenie + recenzja, na wypadek gdyby wideo nie działało (nie mogę zobaczyć podglądu bo mnie cały czas pytają o zrąbany prefix!):

Widzimy Słomkowych teleportowanych przez Zordona i skaczących przez ocean, jak to mają w zwyczaju.
Następnie Luffy ulega lustracji, Big Mamuśka dalej szuka Weed'n'Koki, widzimy portrety jej pomiotów przesuwające się gdzieś tam w tle i ogólnie jest Danger! Danger! (High Voltage!).
Potem nawalanka z Katakurim, która ogólnie jest tematem przewodnim całego openingu co sugeruje, że walka w anime potrwa jeszcze jakieś 30 odcinków.
Jinbe! Największy zarzut: czemu go nie uwzględnili w załodze? Czemu nie jest teleportowany przez Zordona, nie skacze przez ocean i nie stoi w szeregu razem z resztą Słomkowych? Mam nadzieję, że Oda nie szepnął animatorom "Ej, wiecie, ostatnio ma fazę na R. R. Martina, weźcie nie promujcie jakoś mocno tego Jinbeia, żeby fani się za mocno nie przyzwyczaili".
Brook chce się dostać do JoJosów, Nami do Fairy Taila, Chopper promuje własną serię Kaiju "Zmutowany renifer kontra Gruba Baba"... Oda chyba kiepsko im płaci.
Potem Luffy dostaje w ryj, nie nowego...
Sanji i Pudding chcą być w haremówie... Oda naprawdę kiepsko płaci.
Capone rozwala komuś pole. Kto mu dał takie przyzwolenie?
Następnie Kapitan Pazur i Judy Hopps... Oko a w tle księżyc... Eneruminati confirmed?
Potem Słomkowi w szeregu zbiórka... BEZ JINBEIA!
Katakuri traci kolorki, a Luffy drzemie
Potem Germa Sechs Sechs nawala powietrze. Następny sezon Super Sentai zapowiada się dobrze.
Potem Katakuri zdejmuje bluzę... Przewiduję, że spowoduje to tendencję wzrostową zawałów serca u młodych fanek lepszą niż Death Note.
Luffy wchodzi w Gear 4, ale chyba coś mu uchodzi powietrze.
No, w końcu reszta załogi poza Totto Landem ma szansę sobie powalczyć.
Między czasie widzimy: Weed'n'Kokę, nastolatkę w ciąży i Ovena na zebraniu Klubu Niekochanego Potomstwa.
No i Mamuśce jara się łeb.

Muzyka nawet okej, dość energetyczna. Angielskie wstawki tylko w pierwszej zwrotce, Komi zdziwia. Ogólnie mówiąc, następny sezon Boku no Hero zapowiada się dobrze.

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
11.10.2018 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,697
RE: Opening 21: SuperPowers
O, jest nowy opening? Jakoś cicho na forum było Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
11.10.2018 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,146
Poziom ostrzeżeń: 15%
No tak jak od roku jakos xD

a utwór ma swoje słabe momenty ale refren jest spoko Big Grin

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
11.10.2018 22:46
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,943
Meeegaaa <3 Wybaczam mu nawet ałtotjuna. Od Hands Up! żaden openingowy utwór mi tak nie podszedł, odpaliłam dwa razy z rzędu już i gdyby nie to, że czas nagli, odpaliłabym jeszcze trzeci. Animacja na początku jak Luffy biegnie przypomina mój ukochany sposób rysowania 6 kinówki (wzruchłam). Super "zateasowane" nadchodzące momenty. Będzie jeden z ulubionych opków OP.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
12.10.2018 01:13
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Jeśli tak jak w openingu a nawet lepiej zanimują Carrot, to będą ciary! Big Grin (naet w sumie jak się skupiłem na openingu to też były Big Grin ) Trochę przypomina mi to HxH Smile ten moment.

12.10.2018 02:37
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,697
(11.10.2018 22:46 )fuszioms napisał(a):  No tak jak od roku jakos xD

a utwór ma swoje słabe momenty ale refren jest spoko Big Grin

Nowinkowa bieda i nędza czy ja taka uważana? choper8

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2018 15:32 przez Murgrabia.)
12.10.2018 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kaioken Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 195
Przecież ten opening jest żałosny .. poprzedni był zacznie lepszy. Bylejakość co chwile, Robin i reszta walczący w starych strojach z randomami przeplatane z scenami z tego arcu, na początku załoga słomianych pokazani jak jacyś power rangers, jakieś niedorozwinięte wstawki i do tego Katakuri walczy z Luffy'm, a tu muzyka zwalnia niemal do jakiś tęczowych klimatów.
14.10.2018 13:24
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,715
Poziom ostrzeżeń: 5%
Okej, po kilku dobrych godzinach spędzonych przy tym openingu, muszę zaktualizować swoje zdanie na jego temat.

Jako całość wypada całkiem dobrze. Podoba mi się przede wszystkim zgranie obrazu ze słowami, które słyszymy. Chodzi mi tu głównie o końcówkę, ale może od początku:

1.Kiedy padają słowa "Dangerous" mamy pokazaną no, dość złowrogo nastawioną mamuśkę.
2. Po zwrotce gdy pada "Yes! We've got Super Powers", Napoleon trzymany przez mamuśkę krzyżuje się ze szponami Choppera, wygląda to naprawdę dobrze, a muzyka dodaje tu mocy.
3. Gdy mowa o miłości i łzach mamy pokazaną Pudding ze zmartwioną miną oraz Sanjiego, a w tle klisza z pamięcią. Ten motyw wyszedł im naprawdę zacnie.
4. Tajemnicza przemiana, gdzie wpierw pojawia się oko na tle Pedro i Carrot, a jest mowa o "świecącym blaskiem świecie". Wcześniej pada też zdanie, że przyszłość przynosi łagodny poranek, gdzie doszukałbym się nawiązania o nadejściu świtu, o czym mówił Pedro i reszta.
5. Podpiąłbym też pod takie "dopasowanie", ten tekst o pokonywaniu samego siebie, gdzie widać walkę z ograniczeniami.
6. Zakończenie drugi raz refrenu, gdzie padają słowa o więzi z rywalem (pokazany Katakuri) i porażce, która ma coś w sobie (pobity Luffy) a następnie odpowiedź "Yes! We've got Super Powers" i Luffy w tym dymie w Gear 4!

Te elementy zrobiły na mnie największe wrażenie i za to dziękuję twórcom openingu, ale nie brakuje momentów, gdzie by prosiło się o dopasowanie obrazu do treści, a zamiast tego mamy albo pokazywanych Słomkowych, albo Katakuriego... Np fajnie wchodzi napis "One Piece" tak zanim pojawi się zwrotka i gdy już leci tekst o marzeniu, moglibyśmy się przenieść do Lustrzanego Świata, ale nie, tkwimy dalej na tym niebieskim tle, jakby obraz się zawiesił...
Z kwestii tyczących samego obrazu. Podoba mi się pokazywanie po kolei Słomkowych na początku. Tu minus, że nie ma Jinbe, ale i tak przypomina mi to dobre Kokoro no chizu. Miło też zobaczyć znowu Germę, fajnie, że znalazło się dla niej miejsce.

Jeśli chodzi o brzmienie, to najbardziej podobają mi się refren i te krótkie zdania informujące o czymś, a zaraz to "Yes! We've got Super Powers" oraz ta wstawka wolniejsza od momentu, jak pojawia się Pudding. Generalnie nuta mocno wpada w ucho i to naprawdę nie trzeba wiele razy te przesłuchiwać. No, a jak się już przesłucha właśnie x razy, to wyleźć nie chcexd

Jakie "tęczowe motywy". Przecież to jest pokazane, jak Luffy jakby widzi te ciosy, ale nie oczami, bo ma je zamknięte. No to musieli jakoś zarysować ich krawędzie czy coś, nie?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2018 21:10 przez Komimasa.)
14.10.2018 21:07
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Fajna analiza, że Ci się chciało. Dzięki. Miło coś takiego przeczytać Big Grin

14.10.2018 23:22
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,931
Czekam już na kolejny opening, bo chcę kolejną porcję wygłupów recenzję od Guybrusha

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

17.10.2018 15:48
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama