Aktualny czas: 22.07.2019, 16:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Opening 22 do Wano!
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,892
Poziom ostrzeżeń: 5%
Opening 22 do Wano!
Wczoraj miał premierę odcinek 892, który rozpoczyna długo oczekiwany ark Wano. Oczywiście z okazji premiery dostaliśmy nowy opening, który już zdążył narobić sporo szumu wokół siebie. Trzeba przyznać, że jest to chyba najbardziej wyspoilerowany opening jaki widziałem, a przynajmniej dawno nie dostaliśmy tyle scen z mangi tak ciasno upakowanych, jedna po drugiej. Czy to źle? Wizualnie wygląda to bardzo spoko. Jest kolorowo, ale nie do przesady, ale współczuję tym, którzy mangi nie czytają. Mamy nawet jedną z kluczowych scen, która pojawiła się w mandze raptem parę rozdziałów temu, także jest grubo. A jak podoba mi się samo brzmienie? Cóż, o tym to ja napiszę więcej, jak już będę miał też tłumaczenie zrobione.
A jak Wam się podoba? Nowy opening przypadł do gustu? Macie zamiar oglądać Wano? Bo ja na pewnoSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

08.07.2019 10:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,793
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Opening 22 do Wano!
Za pokazanie tej jednej sceny to bym ich za kostki powiesiła.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
08.07.2019 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,208
Poziom ostrzeżeń: 15%
Spoilery fakt, ta scena to przesada, a muzyka na minusik na razie Smile

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
08.07.2019 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,232
Ale spoilerów nawalili! Kurde, aż mi szkoda tych ludzi co nie pomijają openingów. Muzyka mi się średnio podoba. No i szkoda, że Kaido nie jest zielony xD.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
08.07.2019 17:30
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 851
Opening podoba mi się wizualnie, szczerze? To nawet te spoilery mi nie bardzo przeszkadzają. Kto nie czyta mangi nawet nie będzie wiedział o którą scenę chodzi. Kto czyta, ten już niczym zaskoczony nie powinien być, bo to już nie spoilery tylko kolorowa powtórka xD
Za to piosenka jest okropna i mi kompletnie nie podeszła xD

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
08.07.2019 18:28
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
W tym momencie może nie, ale za parę odcinków, skojarzą fakty i cały urok sceny pójdzie się paść.

08.07.2019 21:15
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 788
Najpierw myślę, że przesadzacie a potem kurrr... Ale spoiler! Sobie zrobiłam spoiler tym openi giem cholera... Właśnie przed tym momentem stanęłam w mandze. Hehe o Jezu to będzie piękna chwilą w odcinku. A muzyka, tak bardzo nijak, że prawie jej nie zauwazylam
09.07.2019 20:20
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,004
Nawet czytający mangę zostali zespoilerowani Tongue

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
11.07.2019 01:55
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
To inna in sześć Tongue Na razie można wierzyć, że to wymysł animatorów Tongue

11.07.2019 06:15
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,892
Poziom ostrzeżeń: 5%
Przesiedziałem nad tym openingiemp parę ładnych godzin, więc mogę już coś więcej o nim powiedzieć

Przede wszystkim bardzo podobają mi się jego barwa. Jest skąpany w ciepłych barwach i jest bardzo kolorowy. W sumie, jak przystało na kraj Wano, gdzie okazuje się, że każdy daszek ma inny kolor, o włosach bohaterów nic nawet nie mówię.
Mam też wrażenie, że pierwszy raz aż tak mocno zgadzają się słowa piosenki nie tylko ze scenami, ale też całościowym zamysłem OP i miejscem, gdzie jesteśmy. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że powstawał właśnie z myślą o Wano w OP. Sama myśl przewodnia, o marzeniu, sięgnięcia po nie. Potem to o przebywaniu niebezpiecznych wód, by dostać się do nowego lądu. Zwrotka "spójrz, ile drogi już przebyłeś" czy to, że robi się coraz jaśniej (interpretuję to jako światełko w tunelu, że bliżej wyjścia) i że jest coraz trudniej. Że już o tym "Kiedy ci ciężko jest, roześmiej się", nawet nie wspominamxd

Można też powiedzieć, że jest utrzymany w takiej typowej stylizacji OP. Na początku pojawiają się Słomkowi w strojach Wano (bardzo fajnie), potem mamy szybkie zajawki ważniejszych postaci dla fabuły, a następnie, typowo, wrogowie. I tutaj też bardzo fajnie wypada Orochi.
Fajny też ten motyw ze scenami z 892 odcinka ze Słomkowymi.
W tym wszystkim świetnie też się odnajduje refren mówiący o celu/marzeniu, że trzeba się wybić i pokazany Luffy, który zmaga się z kajdanami. Bardzo spoko.

Jeśli chodzi o samą melodię, warstwę audio, tu już nie jest tak dobrze. Widać jednak pewną rytmikę w tym wszystkim. Nawet wersy mają po tyle samo sylab. Szczególnie podoba mi się ten moment: aite ga dekaku mietara kokoro ga chijinderu shouko" (Jeśli wroga widok cię zbyt przeraża, pozwalasz by w twym sercu strach zagościł) Tutaj też przy okazji właśnie są pokazani wrogowie, więc bardzo fajnie.

Podoba mi się też ten szybszy akcent w tym openingu jak mowa jest o tym nie uciekaniu, bycia dumnym z nazwania zuchwałym itd. Są to takie szybkie, klimatyczne wrzutki.

Także nie jest to na pewno muza wpadająca od razu w ucho, ale da się go polubićSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

16.07.2019 18:51
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama