Aktualny czas: 23.11.2017, 02:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
OPZ - metoda na legalny spam?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%
OPZ - metoda na legalny spam?
Mam ostatnio (zresztą nie tylko ja) wrażenie, że spamiliada przenosi się do różnych innych tematów. To, że możemy zaznaczyć OPZ nie znaczy, że można tego nadużywać, co powoli staje się domeną na tym forum, nawet w takich tematach jak Wyżal się co woła o pomstę do Olimpu.
OPZ jest po to, by jak coś chcemy dodać niekoniecznie związane z tematem, można było to zrobić i nie trzeba było potem siedzieć i czyścić tematu. Niestety nie oznacza to również, że można dziennie kilka takich OPZ sobie walnąć, bo robi się spam i to wszędzie. Czasem też warto dać 3 godziny, 6 godzin a nie bity dzień albo jak co poniektórzy robią 3 dni. 3 Dni dajemy wtedy, gdy zahaczamy o nowy temat, i wtedy możliwe, że przerodzi się to w nowy temat wydzielony potem przez moderatorów. Bo spam, który się ostatnio zrobił jest nie do przyjęcia.

Chciałbym, by w ogóle użytkownicy, czyli Wy wypowiedzieliście się, jak Wy na to patrzycieSmile Znaczy chodzi mi samo zjawisko OPZ i funkcjonowania go ostatnimi czasy na forum.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2017 15:39 przez Murgrabia.)
12.04.2014 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,146
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: OPZ - metodą na legalny spam?
Traktują forum jak czat, odpowiadają nawet wtedy, kiedy nic to nie wnosi do tematu i jest luźną odpowiedzią jak do pogaduszek na GG.
Jest to również irytujące, drażniące, wnerwiające. OPZty 3dniowe to przesada, kiedy widzę post w stylu "No wiem Smile " -___- 6h w zupełności wystarczy i uczulam na to od miesiąca, by robić 6h, a nie 1 dzień, gdy post jest zwykłą, luźną kupką.
W dodatku niektórzy olewają wstawianie OPZtów licząc na to, że spam im się upiecze i zostanie tak jak jest. Także no... Nie wiem co mam dodac ;x Brak słów momentami.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
13.04.2014 00:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 582
Imo po to te opz istnieją by można było zawsze odbiec od tematu bez konieczności pisania nowego i to jest w porządku. Przecież te posty znikną i co za różnica czy po dniu czy tygodniu. Na forum dyskusyjnym nie chciałbym się w jakikolwiek sposób ograniczać przed napisaniem tego na co akurat mam ochotę.
Przyznam, że chyba nie rozumiem problemu. Czy po prostu niektórzy wchodzą w temat zatytułowany "pieczenie chleba" i razi ich w oczy wszystko co nie jest związane z pieczeniem chleba mimo iż te informacje po jakimś czasie znikną?

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
13.04.2014 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,665
Poziom ostrzeżeń: 10%
Chociaż wiem, że to raczej nie jest możliwe, to uważam, że dobrą metodą na ograniczenie OPZtów w stylu mojego wyżej byłby system "lubię to" znany z facebooka, tylko w odniesieniu do postów. Czasem ludzie chcą po prostu wyrazić, że w odniesieniu do jakieś sytuacji zgadzają się z innym użytkownikiem, a nie mają obecnie innej możliwości na to niż krótki OPZ. Łapka w górę byłaby dobrą alternatywą.

Co zaś do samej istoty forum to zgadzam się z Xatonem. Bądź co bądź nie jest to olbrzymie forum z tysiącami postów, a takie średniej wielkości, gdzie każdy każdego zna, lepiej lub gorzej, i wydaje mi się, że ludzie pisząc tutaj wolą wdawać się w niezobowiązującą dyskusję z resztą nakama, niż szukać informacji na wąskie tematy ograniczone tytułem wątku. Ja osobiście lubię czytać często odbiegające od głównego tematu wątki. Wydaje mi się, że problemem by mogło to być wtedy, gdyby nie istniała opcja post znika, ale tak to obecny system bardzo mi się podoba i nie chcę zmiany forum w bezduszną maszynę do pisania na temat.

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
13.04.2014 00:31
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Ja nieraz używam więcej niż 3 OPZ dziennie i nie uważam bym przesadzała...

Wspominany powyżej system lajków na pewno by trochę problem zniwelował. Nie da się tego zrobić? Tongue

E: chociaż jak tak popatrzeć ile ja postów piszę, to nie dziwne, że OPZów więcej... xp

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2014 00:54 przez okiren.)
13.04.2014 00:54
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Mi OPZty nie przeszkadzają. Tylko denerwuje mnie to, że ludzie nie potrafią ich wstawiać >.> Dyskusja w OPZ i jakiś rodzynek nie będzie go wstawiać. Takie osoby powinny umrzeć.

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
13.04.2014 01:22
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,929
Poziom ostrzeżeń: 15%
W sumie OPZ jest po to by ludzie mogli odbiec od tematu, by mogli zostawić wiadomośc dla kogoś, kto nie bywa często na forum, by mógł to przeczytać w ciągu najbliższyc 30 minut lub 1 godziny. Dlatego uważam, że 6 godzin, albo 1 dzień to maks w ostatnich przypadkach. godzina, maksymalnie 6 godzin to są OPZ odbiegające od tematu w danym wątku, potem najwyżej dopiszemy coś nowego i dodamy to co utraciliśmy.

Umiar w OPZ dla użytkowników, ograniczający ich w dawaniu maksymalnie 3/4 OPZ na dzień to przesada jak dla mnie. Jeśli ktoś będzie nadużywał danej mozliwości, to powinien zostąć ostrzeżony ja kto było juz na tym forum w sposób: jeszcze jedne OPZ i zakaz na miesiac. (oczywiście to dośc ostra kara, ale to tylko przykład)

Najlepiej by ludzie po prostu zrozumieli, że jesli ktoś jest na forum rzadziej niż raz w ciągu dnia to dają 1 dzień lub powyżej, lub jeśi wiesz, że ktoś nie odczyta Twojego posta teraz, to dajesz OPZ na 6h (wiesz, że się pojawi w tym czasie).

Ja traktuje OPZ jak coś co mi umożliwia wstawkę na krótką chwilę by odbiec od trematu, albo coś co mi daje możliwośc zostawienia wiadomości dla osoby, która nie wchodzi na forum, albo do danego wątku tak często. Smile

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2014 02:37 przez fuszioms.)
13.04.2014 02:37
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
OPZ: To co, idziemy pisać na czacie?

To powyżej też uważacie za sens i norme?
Bo moim zdaniem zamiast używać OPZ w niektórych przypadkach, to trzeba sobie przypomnieć, że jest coś takiego jak PW, a nie opcja OPZ, która właśnie miała na celu pozwolenie dodania od siebie paru groszy, które lekko odbiegają od tematu (albo całkowicie odbiegają, bo lekkie odbiegnięcie jest dygresją, która jest dopuszczalna, oczywiście o ile post nie wygląda w stylu "No mówiłem przecież").

13.04.2014 10:05
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 582
Nikt nie będzie pisał do kogoś pw w odniesieniu do wypowiedzi w temacie o treści typu "no mówiłem przecież" a czasem jednak ma potrzebę coś takiego zakomunikować.
No i dalej nie wiem co za różnica czy mam opz na 6 godzin czy kilka dni bo na pewno jest to różnica dla osoby która opz wstawia i nie wie kiedy osoba do której jej wiadomość jest kierowana wejdzie na forum.
A jak już wprowadzacie te ograniczenia to się musicie dokładnie określić jakie są granice wstawiania tego opz a nie "No nie za mądre rzeczy to na takie opz by nie za długie było".

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
13.04.2014 11:44
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Nikt nie wstawia ograniczeń, po prostu robi się spam i burdel, który jest zbędny.
Wiele for nie ma opcji OPZ i ludzie sobie radzą, tutaj powstało takie udogodnienie i jest nadużywane.

13.04.2014 11:58
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama