Aktualny czas: 21.10.2017, 21:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ortografia
Autor Wiadomość
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 867
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Ortografia
Filemon napisał(a):Marnując czas w internetach widzę mnóstwo jakichś "memów" i innych głupot pisanych z specjalnymi błędami. Pacze, hińskie bajki i wiele innych (również nie mogę sobie przypomnieć więcej przykładów).

Miałam na myśli bardziej "patżę" gdyby ktoś tak pisał. Właśnie to wymienianie "ż" i "rz" ale przykładków nie mam. Paczę jest fajne i raczej niegroźne według mnie^

Orzi napisał(a):Swoją drogą wiele form, które kiedyś były uznawane za niepoprawne z biegiem czasu (i używania) zostaje dopisanych do słowników.

Ostatnio słyszałam, że " tu pisze" zostało wpisane do słownika, ale nie wiem czy to prawda. Właściwie zdania są podzielone, gdyż język nie powinien nam utrudniać życia i jeżeli czegoś nie ma, a wszyscy to stosują to brak przesłanek, by tego nie zmienić. Wszak " tu pisze" jest bardzo niepoprawne, a jednak jest akceptowalne jak się okazuje. Osobiście, mimo iż nie jestem mistrzynią słowa, preferuję używanie poprawnej formy: "tu jest napisane".

Nami napisał(a):Czy ktos to bierze na serio i potem tak pisze to nie wiem, ale musi byc niezlym tlukiem, nie tylko ortograficznym, by nie widziec celowego zamiaru.
Bo zazwyczaj jest to tak wyeksponowane, ze wiadomo, iz to nie z braku wiedzy.

Chodzi raczej o to, że jak się widzi coś źle zapisane, to potem podświadomość tak to zapamiętuje, nawet jeżeli wiadomo że to takie pisanie celowe.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
21.02.2015 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,135
Imi napisał(a):Chodzi raczej o to, że jak się widzi coś źle zapisane, to potem podświadomość tak to zapamiętuje, nawet jeżeli wiadomo że to takie pisanie celowe.

Jest to zbyt wyśmiane by "podświadomość pisała" tak na poważnie.
Raczej kojarzy nam się to słowo pejoratywnie.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
21.02.2015 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 867
Czasem to mi szkoda ludzi mających problemy z pisownią, bo te przeglądarki potrafią stworzyć dość zabawne byki.

Najczęstszy widywany przeze mnie to: "naprawdę" na przykład: "naprawdę" nie wiem co powiedzieć, pisane: "naprawdę".
Ale ten o którym chciałam wspomnieć, z tych zabawnych właśnie, to: "na pod stawie"
przykład raczej nie jest potrzebny

PS W zasadzie to nie wiem czy to zalicza się do ortografii, czy gramatyki, orłem nie jestem.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
28.02.2015 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama