Aktualny czas: 22.10.2018, 21:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się zaległy odcinek 856 jak i od razu 857!
Zapraszamy do oglądania i komentowania:)
Odpowiedz 
Ostatnio widziane
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,707
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Ostatnio widziane
Właściwie, to Szczery dzięki za tę uwagę, bo miałem się przebijać przez Konia Trojańskiego, a teraz już wiem, że raczej nie warto.

Skończyłem dokładnie wczoraj drugi sezon "13 powodów". Jestem trochę zaskoczony, bo myślałem, że wokół tamtej historii, zamkniętej spójnej, nie da się już nic dopowiedzieć, a tutaj się myliłem. Są pewne rzeczy, które wręcz zaburzały mi spójność tej serii, ale nie powiem też, by drugi sezon był jakiś gorszy. przede wszystkim to inny gatunek, bo w pierwszym mieliśmy powoli odkrywaną tajemnicę. Chcieliśmy wiedzieć, co takiego Clay zrobił, bo co się stało, jaki jest finał, to wszyscy wiedzieliśmy od początku, że dziewczyna popełniła samobójstwo. I intrygujące było poznawanie tu tych powodów, teraz tego nie ma. Nie można było zresztą tego powtórzyć, bo niby jak? Ale pokazanie, co dalej dzieje się z tymi młodymi ludźmi, jak te kasety zmieniły ich życie, jak postępuje proces, był strzałem w dziesiątkę.
Powiedziałbym, że widza uwaga podzielona była podczas tego sezonu na dwie główne części. Pierwsza to oczywiście proces ze szkołą i zeznania kolejnych świadków. Byłem ciekaw, jak to się skończy, nie tylko jak t zeznania wpłyną na decyzję sądu, ale też kto zdecyduje się powiedzieć prawdę, kto coś zatai, dlaczego to zrobi i jakie tego będą konsekwencje. Z drugiej strony mieliśmy sytuację w liceum, robi się coraz większy kocioł, podburzają się nastroje i po prostu czekamy, aż bomba w końcu wybuchnie, zadając sobie jednocześnie pytanie czy wybuchnie. Czy coś się zmieni i zwyrodnialec Bryce zostanie oskarżony o gwałt i jak to się potoczy.
Inną mocną stroną serialu są niewątpliwie poruszane trudne tematy, które są żywe w amerykańskim społeczeństwie. Mamy nie tylko taki już przemaglowany temat jak uzależnienie od narkotyków, ale też gwałty na szkolnych amerykańskich kampusach, które wynikają z kultu sportowców, co bardzo dobrze oddaje ten serial czy problem z powszechnym dostępem do broni palnej u młodych ludzi. Te dwa tematy, a zwłaszcza pierwszy pokazuje, jak takie sprawy są trudne, jak trudno dowieść winy, jak pojechane jest prawo w tej materii i jak trudno mają ofiary gwałtów. Jak bardzo cierpią, z jak wielką traumą takie przeżycie się wiąże i jak bardzo ten problem jest powszechny. Jest taka jedna, pamiętna scena, która nie ma wiele wspólnego z opowiadaną historią, za to jest mocno symboliczna. Ten kto to widział, na pewno wie, o co mi chodzi. No i też temat znęcania się nad innymi i wiążące się z tym konsekwencje, łącznie z popełnianiem przez ofiary samobójstwa. I choć pierwszemu sezonowi można by zarzucać, że pokazuje młodym ludziom, że takie samobójstwo to może być jakieś rozwiązanie, tak drugi zdecydowanie jakby uświadamia, że to nie jest dobra decyzja, że nikt w ten sposób nie wygrywa, chyba, że czy źli ludzie, którzy nas do tego pchną.
Ale są też podejmowane inne trudne tematy, jak brak odpowiedzialnych rodziców, brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony matki czy ojca, a także miejscami, bardzo delikatnie, problem tolerancji. I tu w ogóle muszę pochwalić ten serial, bo choć mamy tu kilku gejów, są też lesbijki, to twórcy traktują zjawisko homoseksualizmu jako coś zupełnie normalnego. Jako coś, co dzieje się wokół nas. Nie narzuca się tego homoseksualizmu, po prostu traktuje się jak związek heteroseksualny. Jest taka ładna scena, jak jedna dziewczyna doradza koledze, by zagadał do faceta, który mu się podoba. I to wyszło bardzo naturalnie, zupełnie jakby facet doradzał dziewczynie, by ta do jakiegoś faceta zagadała. I choć można było zrobić z tego temat, co w dzisiejszych czasach jest na topie, twórcy nie poszli na łatwiznę i pokazali, że można to pokazywać jako coś zupełnie normalnego. Bez żadnego afiszowania się odrębnością, ba, pokazując, że to żadna odrębność nie jest.
Nie brakuje tu też mocnych scen i mam tu na myśli naprawdę mocnych. Także jakby rozwiązań, na jakie wpadają młodzi ludzie. W ogóle język jest też naturalny. Ci młodzi ludzie nie mówią ugrzecznionym językiem, ale tak, jak mówią młodzi ludzie. Dzięki temu perypetie szkolne są szalenie autentyczne. Choć trochę imo naciągane, no ale to amerykańska szkoła.
Z drugiej strony w tym sezonie nie brakowało przestojów, jakichś takich zwolnień akcji. Momentami odcinki mi się naprawdę ciągnęły, ale to może ze dwa czy trzy były i to też nie było tak, że cały odcinek był do bani. No i były rzeczy, które zwyczajnie mi się gryzły z tym, co było pokazane w pierwszym sezonie. Kiedy mówiłem sobie "tak nie mogła się zachowywać, skoro popełniła samobósjtwo". No ale całościowo serial wypada naprawdę bardzo dorośle i dobrze. Polecam wszystkim, choć nie wykluczam, że dla osób, które z czymś takim zetknęły się w życiu, może być niepokojący.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2018 15:46 przez Komimasa.)
19.07.2018 15:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,707
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Ostatnio widziane
Ostatnio zobaczyłem film "Lęk pierwotny", który zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Natknąłem się na niego na Netflixie przez przypadek przeskakując propozycje i ujęła mnie po pierwsze muzyka przy tym "krótkim pokazaniu filmu" a po drugie obsada. NO i tematyka zaciekawiła, bo bardzo lubię filmy o rozprawach sądowych, zwłaszcza trudne. Zresztą wczoraj widziałem też jakiś film z Hopkinsem, był dobry, ale nie tak dobry jak Lęk Pierwotny.

Zostaje brutalnie zamordowany biskup, wybucha skandal. Nieopodal miejsca zdarzenia ucieka cały we krwi chłopak, który zaraz zostaje aresztowany. Wszyscy są przeświadczeni o jego winie. Sprawę bierze bardzo dobry, znany w prawnym środowisku adwokata, który stara się wygrać sprawę i udowodnić, że ten człowiek wcale nie jest zły, że on tej zbrodni nie popełnił. Oczywiście w miarę jak postępuje proces sprawy się komplikują. Więcej z samej fabuły zdradzał nie będę, bo popsułbym bardzo odbiór filmu.

Generalnie film ten cechują świetne dialogi, niesamowity klimat i oczywiście stoi bardzo wysoko aktorsko a to za sprawą Richarda Gere'ego oraz, niesamowitego Edwarda Nortona. Film ten był przy okazji wstrząsająco dobrym debiutem tego młodego wówczas chłopaka, a jego kreacja Aarona Stamplera na długo zapada w pamięć. Poza ty scenariusz również jest bardzo dobry, dobrze napisany, z dramatycznymi akcentami. Ten film po prostu trzeba zobaczyć.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

26.08.2018 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama