Aktualny czas: 19.11.2017, 19:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszustwa w Polsce
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,439
Poziom ostrzeżeń: 5%
Oszustwa w Polsce
Nie ma chyba osoby, która by nie słyszała o tzw. metodzie na wnuczka. O tym, że nasz naród potrafi oszukiwać wiemy doskonale. Można powiedzieć, że jesteśmy mistrzami w tej dziedzinie. Słyszałem, że wcześniej w Angli nie było bramek w sklepach odzieżowych, bo nikt by nie wpadł na to, co Polacy, czyli wejść np do sklepu obuwniczego, zdjąć buty, założyć nowe i w nich wyjść, a stare zostawić w pudełku.

Często słyszymy też o różnych oszustwach i naciąganiach poprzez emaile, ale możliwości i pomysłów jest cała masa.
Czasem lubię sobie poczytać, co nowego Polacy wymyślili i jak daleko posunięta jest ludzka naiwność.

Ostatnio ludzie skarżą się, że otrzymują przesyłki za pobraniem i okazuje się, że płacą ponad 100zł za kubek czy dziecięcą koszulkę. Oczywiście firma, która wysyła te paczki nie robi tego przypadkiem, tylko to są oszuści. Nieładnie. Ale szczerze? Jak można odbierać przesyłkę za ponad 100zł nie znając nadawcy? Bo że firma jest "taka i taka" to jakoś mnie nie przekonuje. Jeśli płacę to muszę wiedzieć za co. No w ostateczności można otworzyć przy listonoszu, jeśli nie jesteśmy pewni kontrahenta. Ale odbierać pocztę niewiadomego pochodzenia i płacić za to? Czasem mi się wydaje, że ludzka głupota granic po prostu nie zna.

A co Wy sądzicie o czymś takim? Znacie jakieś inne przypadki takiego wyłudzania pieniędzy? A może ktoś z Waszych znajomych padł ofiarą jakiegoś kantu? No bo wiadomo, nie brakuje tzw. "małych druczków" i kantowania, cóż w Polsce trzeba zachować wyjątkową ostrożność jeśli chodzi o kwestie natury finansowej.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

10.08.2016 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Uisper Offline
ლ(ಠ益ಠლ)
Tom's Workers

*
Liczba postów: 231
RE: Oszustwa w Polsce
Komimasa napisał(a):No w ostateczności można otworzyć przy listonoszu, jeśli nie jesteśmy pewni kontrahenta.
Na sam temat nie będę się wypowiadać, tylko zwrócę uwagę na to. Nie można. W przypadku każdego przewoźnika, przy przesyłce pobraniowej, żeby móc ją otworzyć musisz za nią zapłacić, dopiero wtedy jest twoją własnością i możesz przy niej grzebać. Przewoźnika nie interesuje to, czy to co tam jest się zgadza. Przewoźnik może ewentualnie poczekać na otworzenie, w celu sprawdzenia, czy przesyłka nie jest uszkodzona i w razie potrzeby spisać protokół.
10.08.2016 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,439
Poziom ostrzeżeń: 5%
Zgadza się, ale zawsze dzięki temu ma się lepszą sytuację, by potem dochodzić swoich praw, jeśli zostaniemy oszukani, w stylu zamówiłem telefon a dostałem kości po kurczaku (historia prawdziwa jednego znajomego). Ująłem to poprzez skrót myślowy, bo faktycznie poczta przede wszystkim będzie chodziło o to, czy poczta nie zawiniła przy transporcie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2016 20:51 przez Komimasa.)
10.08.2016 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329
Poziom ostrzeżeń: 0%
Z tą Polską to bym tak nie przesadzał. Znasz mnie to wiesz, że ostatni bym bronił tego kraju, ale oszustwa są na całym świecie, a metoda na wnuczka jest popularna w Japonii dość (bo stare społeczeństwo). Rozpasanie i kradzieże może u nas są bardziej powszechne, ale oszustwa same w sobie nie ograniczają się do Polski. No i że się grową terminologią posłużę, więcej na świecie ogólnie jest chyba exploitów niż cheatów. To ta sama mentalność, tylko w świecie gamingowym. Tam największe gnidy to z różnych doświadczeń: Francuzi, Ruscy i my. Ha, czyli jednak jesteśmy tymi złymi? No cóż, ja unikam problemów to doświadczeń nie mam i wkurzają mnie sms'y, czego to ja nie wygrałem, wulgarny spam i nie idzie się tego pozbyć. Kto dał im mój numer? :/

Żyjemy w kraju drugiego świata i mamy aspirację oraz potencjał do czegoś więcej, także w tej biedzie (w porównaniu z trzecim światem mamy dobrobyt, ale jak porównamy z pierwszym to różnica jest jak między nami, a Afryką prawie Tongue) różne jednostki się różnie odnajdują i po prostu walczą o swój byt, wykorzystując naiwność innych. Tak było zawsze i wszędzie, nawet w bogatszych państwach znajdują się tacy, którzy z oszustw żyją, tylko u nas po prostu bieda większa to i oszustw więcej. Polacy to po prostu zaradny naród i cóż... w sumie słowo "kombinować" to chyba za granicą nawet nie występuje. Nie mniej w biedniejszych rejonach jest to samo albo i gorzej, ale to na pewno ktoś kto trochę podróżował po świecie mógłby powiedzieć coś więcej, ale co nie co słyszałem, o południowych krajach czy biedniejszych azjatyckich. Na koniec pół żartem, pół serio złośliwie bym mógł powiedzieć, że po co ma Niemiec kraść, jak za niego dziadki wywieźli wszystko od nas? Tongue

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2016 02:21 przez Gosen.)
14.08.2016 02:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama