Aktualny czas: 20.11.2017, 13:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palenie w miejscach publicznych zakazy w barach, pubach...
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Palenie w miejscach publicznych zakazy w barach, pubach...
Jeżeli projekt wejdzie w życie to nie wiem co zrobi większość palaczy. Muszę szczerze przyznać iż palacz kojarzy mi się z chamstwem.
Wiem, jest to błędne myślenie, bo to po prostu zwykli ludzie. No ale niestety część z tej "grupy" potrafi tak spie*rzyć o sobie opinię że hej. Szczytem wydaje mi się jest wydmuchiwanie dymu na przechodzącego przechodnia. Ja rozumiem młody co to głupi jest i trudno ale żeby k**wa dorosły człowiek? Wyglądał na dżentelmana a chamstwo z niego wycieka...
Jest jak jest, i pewnie projekt wejdzie w życie. Z reguły jest tak iż niepalący pochwalą palący będą bardzo zbulwersowani.
Racje ma ten kto mówi: W domu nie wolno, bo żona dzieci, w pracy nie wolno, w barze nie będzie wolno to k**wa gdzie mam se zajarać. Na dworze marznąć jak ten głupi?"

Mimo wielu wad są też zalety. Społeczeństwo jest po prostu do wszystkiego przyzwyczajone i wykpiwają (co za słowo , jakby ktoś miał wątpliwości to mi chodziło cos ala kpić) się wolnością. Jednak nie głosowałbym za tym bo nie chodzę i mam to gdzieś więc skoro mnie to nie dotyczy to czemu miałoby to i ode mnie zależeć? Dyskusja to już inna para kaloszy. ;-)
07.01.2010 23:09
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 728
Poziom ostrzeżeń: 0%

Z tego co mnie pamięć nie myli to chyba w Wielkiej Brytanii jest zakaz palenia w miejscach publicznych także w barach i pubach. Tylko, że taki właściciel , który ma stałych klientów palaczy to zakłada ,,spółkę'' (?) gdzie taki bar lub pub staje się miejscem dla palaczy, a taka opłata, to np. symboliczny 1 cent.

Jeżeli chodzi o Polskę, to rząd właśnie myśli nad taką ustawą, która by zabraniała by palenia w miejscach publicznych, ja osobiście byłbym za taką ustawą, bo sam nie palę.

07.01.2010 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Speed1111 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 64
Poziom ostrzeżeń: 5%

Ogólnie jestem za tą ustawą i może zaczną ludzie jeszcze szybciej rzucać palenie, bo koszt papierosów z tego co widzę jest coraz większy, ale ludzie i tak ostatnie grosze wydają, bo sam obecnie praktykuje na kucharza i akurat to jest bar jak i pub w jednym i tak jest tam, że elegancka sala jest dla nie palących, ale jak to ludzie ślepi, niektórzy i nie widzą zakazu, a sala z gorszą elegancją, ale większa, bo zawsze większość pali, bo mało kto nie pali, a sam znam zaledwie 2 osoby siostrę i kumpla no ja, ale ja się nie zaliczam XD Często sie zdarza, że na ulicy jak jest lekki wiatr dostaje centralnie dymem i odrazu kaszel mnie łapie xD Ogólnie jak widzę jak znajomi lub jakieś małolaty składają sie na papierosy i okradają często rodziców, a niektórzy ze śmieci wyciągają papierosy, albo ludzie proszą o nie na ulicy, to aż błagam, żeby palenie było zakazane Smile

[Obrazek: Speed1111.jpg]
10.01.2010 03:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912

Egoiści z Was. Wielcy.
To, że Wy nie palicie, to od razu i my, palący mamy rzucać, albo chować się po kątach? Moje prawo czym się zabijam, jak ta ustawa wejdzie, to to będzie komedia po prostu. Już widzę te zapchane kible w knajpachSmile

Jestem jak najbardziej za salami dla palących i nie palących, ale bez przesady! Może niech pójdą za przykładem kononowicza i zlikwidują wszystko?

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
10.01.2010 03:35
Speed1111 Offline
Majtek
Pirat

*

He ale palenie jest nie zdrowe XD W pewnym sensie jest tak, że chcemy aby ludzie nie niszczyli organizmu od środka, a ja wiem coś o tym nie pale bez powodu, wydarzyło się coś co mnie od dziecka nie daje spokoju, więc dla mnie jest tak, nie że nie chce abyście nie palili, ale gdyby to nie wpływało negatywnie na organizm, to nie miałbym nic przeciwko, ale to co palący po 20-30 latach nie mówiąc tu już o 40 przezywają negatywne skutki palenia xD Naprawdę nauczyło mnie w wieku 10 lat jak tez zaczynałem palić, bo jako dzieciak wszystkiego chciałem spróbować, bo koledzy wszyscy palą, ale po kilku miesiącach jak zaczynałem, jeden członek rodziny pożałował tego niestety, a palił jakieś 25lat odbiło się rakiem puc;/ A niestety w szkole jakieś hmm 3 miesiące temu, że mama koleżanki, również zachorowała na raka puc paliła o ile mówiła prawdę ponad 20 lat i strasznie wyglądała, i płakała opuszcza do tej pory dni szkolne, niestety nie wiem jak stoi sytuacja, ale powiedzieli lekarze, że palenie obudziło raka. Chodzi o to, że strata pilskiej osoby jest bolesna, a tym bardziej jak można temu zapobiec, jak nie tykanie papierosów.

Ja jako 10latek nie byłem świadom powagi sytuacja jakim jest, rak ale po stracie jednego członka, wiem teraz, że nawet jeśli papierosy mają 1% szans na uaktywnienie raka, to warto temu zaradzić, bo to jest jak totolotek, wygrasz raka lub go przegrasz no ale ma większe prawdopodobieństwo niż totolotek. Można ując tak, że osoba która uaktywni u siebie raka, będzie cierpiała, ale pociągnie, to cierpienie na całą rodzinę. W tym wypadu niestety ja i siostra starsza wzięła, to do siebie, ale tata i młodsza siostra i dziadkowie i tak dalej niestety nie. No to tylko moje zdanie, a raczej przestroga i zdanie w jednym Smile Kurcze że tez chciało mi sie pisać aż tyle xD

10.01.2010 04:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 861

Jak ta ustawa wejdzie to puby, bary i takie tam miejsca gdzie sie idzie na browara to splajtują nie ma co sie oszukiwać że większość ludzi przychodzących do takich miejsc pali. Po co tego zakazywać jak wystarczy zrobić lepszą wentylacje pomieszczenia i osoby nie palące nie odczują tego dymu. Za niedługo w Polsce będzie tak że jak będę chciał wyjść z domu to będę musiał zapłacić bo niszczę chodnik po nim chodząc. Myślę że trzeba uszanować decyzję drugiej osoby, pali to niech se pali a nie zabraniać im tego bo wiedzą co robią.
10.01.2010 09:34
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736

Zgadzam się w pełni ze Slawo89 i Najuchem. Skoro żyjemy w wolnym kraju to czemu mamy mieć coś zakazane? Wystarczy żeby w pubach/ barach/restauracjach zrobić 2 sale (dla palących/niepalących) i problem z głowy. Ale nikomu się nie chce, bo wiąże się to z kosztami i prościej jest po prostu zakazać. Undecided
Co do tego co napisał Nac: w Wielkiej Brytanii płaci się tego symbolicznego centa, by ominąć prawo bo puby ponosiły ogromne straty finansowe. :mrgreen: Ale my Polacy nie umiemy myśleć i tylko papugujemy po innych i znowu pojawi się kolejny "kwiatek" w polskim prawie. U mnie w Łodzi obowiązuje już zakaz palenia na przystankach. W pełni go popieram, ale chyba nie do końca wszyscy go rozumieją. Jak nie ma nikogo na przystanku albo stoi się 3 metry od drugiej osoby i wiatru nie wieje na nią - zawsze zdarzy się jakiś cudak żeby zwrócić uwagę na niepalenie. Tylko że wcale mu to nie przeszkadza - robi to z czystej nienawiści do palących. I tak samo będzie z innymi miejscami publicznymi.
Jesteśmy krajem gdzie na siłę próbujemy wprowadzać nowe/rewolucyjne prawa tylko, że mentalnie nie jesteśmy na nie przygotowani. Undecided

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
10.01.2010 11:37
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329

Papierosy są złe, jak ktoś chce się zatruwać to niech skur***** marznie albo niech sam u siebie w domu pali. Bardziej szkodzi wdychającym niż sobie. Do pubów generalnie nie chodzę, ale jednym z kilku powodów jest też właśnie zadymienie takich miejsc.

A ponadto nie rozumiem ludzi palących, nieletni chcą być fajni, a starszym zostały kompleksy? Wiadomo, że palący powie "bo lubię", no cóż, ja tam mu nie wierze, ale póki robi to prywatnie nie przeszkadza mi. Na dworze też właściwie nie jest źle, tlenu dla każdego starczy, gorzej jak w zagęszczonych miejscach. Nie wierzę w uzależnienia, babcia mówi, że pewnego dnia powiedziała koniec i był koniec.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
10.01.2010 13:47
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736

Gosen napisał(a):Papierosy są złe, jak ktoś chce się zatruwać to niech skur***** marznie albo niech sam u siebie w domu pali.
Weź trochę wyluzuj z tymi wyzwiskami bo się pogniewamy.

Gosen napisał(a):Nie wierzę w uzależnienia, babcia mówi, że pewnego dnia powiedziała koniec i był koniec.
To spróbuj zrezygnować z czegoś co jest dla ciebie ważne np. korzystanie z neta. :-P Też jest szkodliwe bo oczy się psują i rozrywa się więzi rodzinne.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
10.01.2010 13:55
Speed1111 Offline
Majtek
Pirat

*

romario7 napisał(a):
Gosen napisał(a):Nie wierzę w uzależnienia, babcia mówi, że pewnego dnia powiedziała koniec i był koniec.
To spróbuj zrezygnować z czegoś co jest dla ciebie ważne np. korzystanie z neta. :-P

No ale korzystanie z neta jest tańsze i korzystne, a papierosy trojące, niszczące i strata dużej sumy pieniędzy i nie ma żadnych plusów, bo większość niby pali z powodu nerwów, stresów i inne wymówki xD

10.01.2010 14:01
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama