Aktualny czas: 25.09.2017, 10:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patriotyzm
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%
Patriotyzm
Tak mi przyszło do głowy. Jak wy podchodzicie do tego? Czujecie się Polakami? W końcu nasi przodkowie przelali hektolitry krwi za nasz kraj.

Moim skromnym zdaniem, to nasi przodkowie przewracają się w grobie patrząc na to jak się defrauduje w Polsce pieniędzmi... Za jaką oni Polskę walczyli...

Moim zdaniem, świadomość ta jest istotna, ale nie należy z tym przeginać, tak jak to robi Kaczor na arenie międzynarodowej.
Ostatnio ukazał się krótki artykuł na wp zatytułowany jakoś " Polska zagrożona przez inne państwa" Nóż się w kieszeni otwiera...

Jeśli coś przekręciłem to sorry, komputerem nie jestem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

12.11.2009 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,164

Szczerze, kocham swój kraj i jednocześnie go nienawidzę. Bo jak tutaj być patriotą, w kraju, którym rządzi banda idiotów, i w którym na każdym kroku można spotkać głęboko zasianą patologię, z którą nikt nic nie robi. Z drugiej jednak strony, patrząc przez pryzmat historii, nie można nie kochać Polski, wiedząc, że tylu wspaniałych ludzi poświęciło się tylko po to żebym ja dzisiaj legalnie i z pełną świadomością mógł powiedzieć, że jestem Polakiem. Przykre jest to co dzieje się obecnie z państwem, właściwie to gdy zaczynam nad tym jakiekolwiek rozkminy, to od razu w mojej głowie pokazuję się ten demotywator z płaczącym staruszkiem i podpisem "Nie o taką Polskę walczyłem". Teraz tak czysto hipotetycznie, gdyby nagle wybuchła wojna, to myślę, że z dumą poszedł bym walczyć za ojczyznę. Ogólnie patriotyzm to temat "rzeka" więc myślę że ten temat ma spore szansę na rozwój Tongue

12.11.2009 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 558
Poziom ostrzeżeń: 0%

Myślę, że jestem patriotą a przynajmniej staram się nim byćTongue. Po prostu czułbym się nie fair do siebie gdybym miał w dupie nasz kraj gdy nasi przodkowie poświęcili życie z myślą o nasTongue. A obecna sytuacja w kraju...jeśli jest się patriotą to nie powinno się od tego uciekać ale, jak się może, próbować to naprawićTongue.
A co do tego co Komi mówił, że Kaczor za bardzo się z polskością obnosi na arenie międzynarodowej...ja jestem dumnyTongue. Że co, że Rosja jest silniejszaTongue? Jest ale nie zaatakuje nas tylko dlatego, że się słownie bronimy i nazywamy, to co Putin robi, po imieniuTongue. Najgorzej jest siedzieć cicho bo wtedy to nawet nikt się za tobą nie wstawi w przypadku wojnyTongue.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
12.11.2009 20:52
Simestro Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 156

Ja również czuje się patriotą, ale żyjemy w "chorym" kraju takie są realia i to nie tylko w polityce jak i w życiu codziennym. Praktycznie dla mnie nie ma takiego dnia kiedy by mnie coś nie demotywowało zawsze się coś znajdzie :-?. Najbardziej mnie zraziło, że w cho**re mało flag było, jak się z kumplami przeszedłem to mógłbym powiedziec, że na blok było od 2-5 flag. Ciężko chociaż wywiesic tą flagę :?:, ale niestety w chorym kraju tak się zachowuje większośc społeczeństwa ... Nie życzę i niechcę tego mówic, ale musiałaby byc znowu jakaś wojna abyśmy mogli się zjednoczyc, bo to co teraz się wyprawia to pozostawię bez komętarza.

[Obrazek: Ulquiorra_Schiffer_Signature_by_Xx_Skull_Rider_xX.png]
12.11.2009 20:59
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 326

Nie lubię przywiązywania się do rzeczy, tylko dlatego, że się wśród nich wychowałem. To często ogranicza, szczególnie jeśli chodzi o kwestię kultury jak wiara, obyczaje, itd. Lubie swój dom, okolicę, ale generalnie czuje się mieszkańcem Ziemi, a nie kraju, bo to tylko sztucznie zarysowane granice. Z pewnością społeczności/większe grupy ludów można oddzielić od siebie, ale nie potrzeba do tego aż tylu granic.
Polska, jak większość państw słowiańskich to kraj w słabym stanie porównując do zachodniej części i liczby mieszkańców, jaką dysponuje, więc pomijając patriotyzm, nie mam nawet za co szanować tej karykatury państwa, bo choć zniewolona przez Rosjan połowę wieku to mimo wszystko są rzeczy oczywiste, które powinny wyglądać inaczej. Afryką nie jesteśmy, ale centymetr za granicą w Niemczech jest już zupełnie inny świat. Biednym można zostać, ale żeby tkwić i nie robić nic, a jeszcze kombinować i zgarniać dla siebie, szkodząc innym to typowe dla Słowian. I choć źle (przynajmniej jak dotąd) mi się nie żyje, nie powiedziałbym, że to zasługa państwa.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
12.11.2009 21:22
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 849

Ja jestem dumny z tego że urodziłem się w Polsce, wielu ludzi oddało życie za ten kawał ziemi aby móc mówić o sobie Polacy.

A tu coś na temat absurdów teraźniejszej Polski znalazłem to na jednym z portali.

Artykuł w jednej z francuskich gazet... "Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"
12.11.2009 21:39
Simestro Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 156

Tam Francuzi są popie***leni smieją się z nas, że podczas II Wojny Światowej, Niemcy zdobyli polskę w miesiąc a sami ku**a skapitulowali w 3 tygodnie. Żal mi to co piszą w mediach bo praktycznie większośc to albo spam albo jakies brednie, które są ch**a warte.

[Obrazek: Ulquiorra_Schiffer_Signature_by_Xx_Skull_Rider_xX.png]
12.11.2009 21:44
Tymek Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 530

Ja jestem dumny z bycia Polakiem, ale Polakiem nie ze stereotypów, ani pseudo-przedstawicieli naszego kraju, tylko z tego, co znaczy "Polak" na kartach historii.

Ktoś może powiedzieć, że Polak wcześniej wspomniany, w przeszłości był gnębiony, głupi, łatwowierny, ale czy zły?
Ileż to razy Polska pomagała innym krajom w trudnych czasach, a co za to dostawała? Pietruszkę...
Jednak trzeba tu zaznaczyć, że nigdy nie wyrządziliśmy krzywdy innym narodom, atakując je czy coś. Zawsze staraliśmy się dobrze postępować, a w trudnych chwilach potrafiliśmy się jednoczyć, mimo dzielących różnic typu chłop/szlachta.
Strasznie mnie wkurza, kiedy porównuje się mój kraj, ile to w tyle jesteśmy za "zachodem". Mało tego, wielu mówi, że praktycznie należymy do krajów "wielkiego zachodu"... gówno prawda!

Wg mnie to dobrze. Po co wieść prym na tle całego świata, głosząc, jakim się to jest wspaniałym krajem...
Powiem tak: dobry produkt nie musi się reklamować.

Nie mówię, że jest cudownie, ale źle też nie jest. Dlatego też, kiedy ktoś się wstydzi z tego, że jest Polakiem, niech się dobrze zastanowi...

[Obrazek: 19979393.png]
12.11.2009 22:47
Vampircia Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 324

Ja się uważam za patriotkę i bardzo jest mi przykro, kiedy ludzie odwracają się plecami to własnego kraju. Dlaczego tyle osób umie dostrzegać tylko minusy? Narzekają, jak to w Polsce jest to d... ale nie zrobią nic w kierunku tego, by było lepiej, ani też nie potrafią dostrzec wielu pozytywów. Biorąc pod uwagę fakt, że 1/3 ludności na świecie głoduje, to chyba nie mamy w tej Polsce aż tak źle ;-)

[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
13.11.2009 00:15
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,164

Vampircia napisał(a):Narzekają, jak to w Polsce jest to d... ale nie zrobią nic w kierunku tego, by było lepiej,

A co może zrobić w tym kierunku przeciętny obywatel? Bo ja po za ruszeniem do urny i oddaniem głosu, żadnej opcji nie widzę...:/

13.11.2009 01:07
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama