Aktualny czas: 25.09.2017, 10:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Paxi poleca
Autor Wiadomość
PaxRimi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 574
Poziom ostrzeżeń: 0%
Paxi poleca
Jak tytuł wskazuje chciałbym wam tutaj przedstawiać filmy warte uwagi i wydania pieniędzy na wyjście do kina. Od razu uprzedzam, że lubię klasyczne "popcorniaki", w końcu taki wypad do kina uznaję za czystą rozrywkę, więc takie serie jak: Szybcy i Wściekli, Bohaterowie Marvela, czy np wracający do kin po długiej przerwie Piraci z Karaibów zapewne znajdą tu miejsce.
Natomiast wyjście na taki film jak "Zjawa" mimo zdobycia trzech oskarów oraz tej samej liczby złotych globów uznał bym za wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo po prostu oczekiwałem od tego filmu czegoś innego, a na seansie się wynudziłem.

Wstęp mamy za sobą, a oto pierwszy film który wam polecam:

=================================================================

Wielki Mur

Spoiler: trailer

Mimo lekkich obaw po obejrzeniu trailera, powiem szczerze, że sam film pozytywnie mnie zaskoczył.
Poważnie, można zrobić zapowiedź, która jest gorsza od oryginału ? Jak widać da się ^^

Oczywiście historia jest bardzo prosta, siły dobra ścierają się z złą armia potworów, a nasz główny bohater po kilku rozterkach wewnętrznych postanawia pomóc grupie obrońców, których sytuacja staje się nieciekawa.
No cóż w tym podpunkcie dzieło zawodzi, ale dla mnie to była tylko otoczka.
Właściwym powodem mojego zachwytu były zdecydowanie sceny balistyczne, które z wielką chęcią obejrzał bym jeszcze raz. Pomysł z kolorystycznym podziałem zbroi względem profesji był moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Dzięki żywym kolorom łatwo widzowi zorientować się w sytuacji na ekranie, więc podczas większych zawirowań nie gubisz się w podziale stron konfliktu. Dodatkowym plusem był zróżnicowany arsenał "pomysłowych chińczyków", w pewnym momencie zaczęło mi chodzić po głowie pytanie ile jeszcze gadżetów ukrywa ten mur ?!
Jednak przy wyżej wymienionych atutach narzuca się jeden konkretny minus. Na dużym ekranie przy dobrym nagłośnieniu wygląda to bajecznie, jednak w domowym zaciszu nawet przy sporym telewizorze, ba nawet kinie domowym wydaje mi się że efekt będzie minimum dwa razy słabszy.
Kolejnym punktem mające swoje wady i zalety jest długość filmu. Patrząc pozytywnie dzięki 103 minutom film się nie dłuży bez sensu, jednak utraciły na tym postaci, których historia nie otrzymała żadnych zekranizowanych wspomnień, a jedynie wzmianki dialogowe (obiektywnie patrząc i tak krótkie Tongue ).

Podsumowując jeśli męczy cię już polska zima, a sytuacja polityczna w Polsce jak i europie przysparza Cię o ból głowy, polecam ten film, co by się nieco rozerwać.

Moja ocena to 7,5/10.

=================================================================

Okey teraz przyjmuję słowa krytyki bądź uznania, ale chciałem sobie spróbować Tongue

Oprócz tego jeśli ktoś oglądał już tą produkcję zapraszam do rozmowy.

Jeśli tylko dacie mi szansę postaram się wrzucać tutaj regularnie jakieś wpisy na temat nowych filmów Wink

Tymczasem uciekam poczytać ciekawostki o Wielkim Murze Big Grin

[Obrazek: 16780311_1328633943873290_1301942855_n.g...e=58A4639D]
24.02.2017 07:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,131
RE: Paxi poleca
Też idę swój temat założyć , będę polecać horrory. A w drugim temacie Fantasy. W trzecim thrillery. Dobry plan na biznes!

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
24.02.2017 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464
A jak ktoś to samo robi, ale wypowiada się w temacie "Ostatnio widziane" to wkładu nie ma?
Popatrz sobie na recenzje Jarka Bachanka (książek, ale w filmach chyba podobnie się wypowiada) - bardzo obszerne, gruntowne teksty, na które poświęca na pewno dużo czasu. A też nie pcha się jak gwiazda z parciem na własny temat ;P Więc serio pachnie mi tu wyżej wspomnianymi.
A kwestia rysunków jest o tyle inna, że jakby każdy wrzucał do wspólnego tematu, to by się w komentarzach zrobił jeden wielki kociokwik. Z recenzjami, które same w sobie mniej podlegają krytyce (bo same nią są) niż wystawione na nią w sposób bezpośredni rysunki czy opowiadania, jest inaczej.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

24.02.2017 20:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464
A ja dodam, że nie mam nic przeciwko Paxa próbie sprawdzenia się w dziedzinie filmowego recenzenta, proszę bardzo. Jak założy bloga na ten temat, to może sam będę tam też zaglądał. Ale po prostu na forum to się mija trochę z sensem.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

24.02.2017 20:53
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 459
To przenieście ten wątek do działu artystycznego, bo po mojemu to Pax chciał po prostu spróbować swoich sił jako recenzent. Więc to jego twórczość.

[Obrazek: d0Lh1fK.jpg]
24.02.2017 21:05
PaxRimi Offline
I Oficer
Pirat

*
Łał ile postów nam się tutaj pojawiło Wink Super odzew szkoda że nie na temat Tongue

(24.02.2017 19:48 )Szczery napisał(a):  czy też może chodzi o nabijanie punktów w igrzyskach? Tongue Nie no, śmiesznie, zaraz każdy będzie tworzył własny temat w tym guście? Tongue

Oczywiście że o to chodzi, przecież jestem leniwy i bez marchewki palcem bym po klawiaturze nie ruszył Tongue
A co do drugiego zdania hmm jeśli ktoś ma ochotę poświęcić trochę czasu na pisanie to ja mu nie zabraniam chętnie sobie nawet poczytam i napisze jeśli będę miał coś do dodatnia chyba o to chodziło właśnie by zwiększyć ruch na forum itd ? No chyba że się mylę Wink

(24.02.2017 20:26 )Imithe napisał(a):  Liczę że moderatorzy zrobią porządek. Śmieszki śmieszkami, ale trudno mi nie oprzeć się podobnemu wrażeniu, jak wspomniał Szczery o igrzyskach.

Jeśli zdecydują, że temat jest bez sensu, a pierwszy post powinien trafić do ogólnych recenzji ... proszę bardzo, mówi się trudno spróbowałem, jeśli problemem jest tytuł mogę dodać na koniec np "Paxi poleca filmy" będzie lepiej ? Bo już mi jakiś podpunkt z regulaminu zarzuciłaś, którego nawet nie pamiętam Wink sorry te 7 lat temu jak zakładałem konto nie przyłożyłem się do lektury Tongue

(24.02.2017 20:38 )Szczery napisał(a):  A jak ktoś to samo robi, ale wypowiada się w temacie "Ostatnio widziane" to wkładu nie ma?

No cóż niby dobry argument, ale oznacza to, że nie mogę założyć oddzielnego działu ?

(24.02.2017 20:53 )Szczery napisał(a):  A ja dodam, że nie mam nic przeciwko Paxa próbie sprawdzenia się w dziedzinie filmowego recenzenta, proszę bardzo. Jak założy bloga na ten temat, to może sam będę tam też zaglądał. Ale po prostu na forum to się mija trochę z sensem.

No i dzięki Szczery, że to napisałeś. Mam pewien większy plan w głowie, ale nie stworze bloga o filmach czy czegokolwiek innego mając tylko jedną recenzję ... serio nawet jeśli ktoś to zobaczy to zapomni o tym z momentem zamknięcia strony jeśli przeczyta jedną recenzję i mu się spodoba, a będzie miał jeszcze inne do wyboru to daje większe szanse na to że zapisze sobie tą stronę gdzieś i będzie wracał .
Akurat złożyło się tak, że powiązałem robienie sobie podstawy właśnie na forum, bo przecież równie dobrze mogłem sobie to zapisać na kompie i czekać, chciałem się z tym podzielić i usłyszeć jakieś opinie od znajomych na start.

Tyle ode mnie, ale zobaczymy jak się to rozwiąże Wink

24.02.2017 21:13
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 840
Paxi, to jest ogólna uwaga, bo z biegiem czasu sama o tym zapomniałam i jest masa tematów tak skonstruowanych, stąd chciałam o tym przypomnieć.

Co się tyczy oddzielnego tematu, tamten nie jest jakoś oblegany i gdyby faktycznie zrobił się tłok, bo ktoś by pisał co uważa o Twoich recenzjach, to wtedy moderacja sama powinna wydzielić temat. Ponadto jeżeli miało to służyć jakiejś pracy nad swoim warsztatem, powinno to być w: sprawy do Was, bo zwracasz się z prośbą do swoich znajomych o opinię.

Co się tyczy recenzji, Paxi, ja nie mam serca Ci pisać tego jak bym ją skomentowała, sama jej długość skreślałaby ją na starcie, ale ponieważ się znamy to ją przeczytałam. Napisana bardzo pobieżnie, potocznie ale spodziewałam się już przy fragmencie o zjawie, że będziesz skupiał się na akcji i to już widziałam po innym Twoim temacie: jak powinny wyglądać recenzje. Co ja Ci mogę doradzić, czytaj dobre recenzje, ot chociażby wspomnianego tu wcześniej Jarka Bachanka. Osobiście, nie muszę znać czy myśleć o zapoznaniu się z tytułem, by przeczytać jego recenzje dla samej przyjemności.
24.02.2017 21:28
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%
Dobra właściwie myślałem, że po prostu chciałeś coś o tym filmie napisać, o innych, jakie obejrzysz, nie sądziłem, że to pomysł na coś więcej.

Wiem, jak ważna jest konstruktywna krytyka i szczerość, więc postaram się coś napisać, choć nie jest to koniecznie coś, co chciałbyś usłyszeć.
Generalnie jest za krótko. Uwzględniasz właściwie jeden aspekt filmu i to bardzo pobieżnie. Zaciekawił mnie ten mur, że tyle gadżetów ukrywał, ale jako recenzja ma to jeszcze sporo braków. Nie ma nic konkretnego o muzyce o soundtracku jakimś, a też by wypadało o tym wspomnieć. Zarys fabuły bez spoilerowania, ale też bez większych emocji. Ogólnie nie chciałbym tego odradzać, ale sporo pracy przed Tobą. Głównie też dlatego, że jak sam napisałeś, nie czujesz takich filmów jak Zjawa, a to właśnie przy takich filmach recenzent pokazuje swój kunszt ubierając w słowa to, co inni ubrać nie potrafią.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2017 22:04 przez Komimasa.)
24.02.2017 22:02
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Jezu, jakie hemoroidalne komenty coniektóre xD Dobrze, że czasówki.

Zaskoczyłeś mnie pozytywnym odbiorem filmu, po obejrzeniu trailera jakiś czas temu stwierdziłam, że to straszna kupa będzie. W samej recenzji brakuje mi trochę głębszego zarysowania akcji, nie mówię, żeby od razu cały film streszczać, ale parę słów więcej by się przydało. Przez to, że w tej recce streszczenie zamyka się w jednym, ogólnikowym zdaniu, ciężko mi wyrobić sobie opinię, czy iść do kina, czy nie. Było parę błędów (jakiś przecinek, jakaś zbędna spacja w miejscu łącznej pisowni, "tą" zamiast "tę"), ale i tak całkiem elegancko, zważywszy na to jakie perełki czasem u Ciebie widziałam Big Grin

Jakiego filmu spodziewać się następnym razem? :>

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
25.02.2017 04:24
PaxRimi Offline
I Oficer
Pirat

*
Z czasem się poprawię, ale nie oczekujcie ode mnie wypowiedzi pokroju krytyków filmowych Tongue

W nastepnym tygodniu mam zamiar wybrać się na film "John Wick: Chapter 2" zobaczymy, kogo tym razem Keanu Reeves weźmie na celownik Wink

25.02.2017 05:24
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama