Aktualny czas: 23.11.2017, 01:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PBF - czy to ma nadal sens bytu?
Autor Wiadomość
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,769
Poziom ostrzeżeń: 20%
PBF - czy to ma nadal sens bytu?
Powitać. Od kiedy mam stale internet (6 lat) interesuje się stronami, forami etc. i sam zakładałem takie fora. Pamiętam jak zobaczyłem pierwsze PBF - było to Pokemon PBF (swoją drogą dobry target dla pbfa). W ciągu 6 lat (no może mniej, bo od jakiś 2 już przestałem bezmyslnie bawić się w strony i fora) założyłem trochę forów, w tym także PBF, ale nic o niczym nie wiedziałem i padały mając kilkunastu "graczy".
Parę miesięcy temu dostałem jakiegoś pstryczka w łeb, z którym przybyła masa pomysłów do właśnie gry forumowej. Zacząłem się nad tym rozmarzać, co spowodowało wytworzenie jeszcze więcej pomysłów, które imho byłyby świetne (subiektywizm, hehe). I tak się rozmarzyłem na dość rozbudowane forum - nawet zacząłem robić własny theme pod silnik forum, rozpisywać przedmioty do PBFa, fabułę, różne elementy tejże gry. Niestety pod koniec wakacji porzuciłem to, potem robiąc porządki stwierdziłem, że tego nie reaktywuje, więc usunąlem wszystko.
Ale pomysłów nie usunąłem z głowy. Wszystko zostało. I to chciałoby wyjść na światło dzienne. Wiem jak do tego dojść, wiem co chcę zrobić i jak to zrobić. Pytanie, czy jest po co. Czy nadal ma sens tworzenie gier forumowych. Mam ogromną bazę pomysłów których realizacja parę miesięcy i nie chcę tego zaczynać bez pewności, że będzie po co i dla kogo (bo mam na co marnować czas)

Nie wiem, czy jest sens nadal tworzyć PBFy (no może te bez mechaniki, opierające się na luźnym pisaniu jest), konkretnie z gatunku "RPG-podobnego". Nie wiem, czy ludzie w to grają, będą grać. Wiem, że tutaj jest wiele osób związanych z fandomem gier więc może wiecie coś na ten temat i mi poradzicie.

If you died, would anyone care? Would they really care? Maybe they'd cry for a day.
But let's be honest - no one would give a sh*t.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2014 22:51 przez Devzan.)
04.01.2014 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: PBF - czy to ma nadal sens bytu?
Ty pytasz z zamyslem na to forum, czy tak generalnie?
Jesli o tym forum mowa, to chetnych mialbys sporo, o ile system bylby latwy, nadajacy sie na rozdziewiczanie ludzi, ktorzy nigdy wczesniej w takie gry nie grali.

A jak pytasz z mysla o innym forum, gdzie ludzie znaliby PBFy i wiedzieliby jak grac, to sie nie wypowiem ;P

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
04.01.2014 22:41
Trace Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 589
Devzan napisał(a):założyłem trochę for
http://forów.pl/

Czy jest sens? Mnie się takie gry podobają, ale rzuciłem tylko na kilka okiem, nigdy nie grałem.
Fajnie by było ruszyć z załogowym PBFem, więc może przy nim pomożesz?

[Obrazek: 5YNqkDK.png]
[Obrazek: qdkUHad.png]
04.01.2014 22:42
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Inne forum, inne. Całkowicie osobne, tylko PBF (no może z działami jakiegoś hyde parku). Za duży "projekt" na "margines" takiego forum (to nie mafia czy gra w sąd). O ścisłej mechanice nie myślałem, zostawiłem na potem wszelkie liczby i działania, ale byłby to raczej skomplikowany system algorytmów, ale gracze nie musieliby go znać. Chciałem m.in. zrobić coś takiego (pamiętajmy, że to ma być w klimacie RPG gdzie masz swojego awatara i uniwersum typu fantasy) że opisanie swojej tury ma znaczenie właśnie na algorytm. Uściślając - ważne by było to jak opisujemy swojego ruchy, każde słowo by się liczyło (po to, by to nie był bezmyślny PBF i by miał akcent tych pisarskich).

#E:
Trace. Do załóg dołączyłem właśnie dla PBFa, dlatego bardzo go chcę. Aczkolwiek nie miałem dostępu do netu/kompa przez dłuższy czas (3 miesiące) i nie jestem na czasie za bardzo. Ale z tego co widzę to są straszne tyły. Nawet Turniej Morskiej Pięści się przedłużył strasznie (jak "wróciłem" i popatrzyłem, to Szczery nie rozegrał walki z moim zastępcą, która nadszedł gdy ja "odszedłem" xd). No i nasz PBF jest chyba właśnie typem pisarskiego pbfa Tongue

Gdyby ktoś nie wiedział co mam na myśli mówiąc "pisarskie pbf" to jak ktoś wie o Zakonie Światła, to wie o czym mówie. Tam nie było żadnej mechaniki ani celu, liczyło się pisanie historii, to gracze tworzyli wszystko w PBFie.

If you died, would anyone care? Would they really care? Maybe they'd cry for a day.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2014 22:49 przez Devzan.)
04.01.2014 22:46
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,146
Devzan napisał(a):Chciałem m.in. zrobić coś takiego (pamiętajmy, że to ma być w klimacie RPG gdzie masz swojego awatara i uniwersum typu fantasy) że opisanie swojej tury ma znaczenie właśnie na algorytm. Uściślając - ważne by było to jak opisujemy swojego ruchy, każde słowo by się liczyło (po to, by to nie był bezmyślny PBF i by miał akcent tych pisarskich).

Matko Bosko, przecież na tym polega PBF xD Więc żadne nowości.

I nie, nie ma sensu. Jest sporo PBFów, powstają ciągle nowe fora i padają, a te stare, wieloletnie, się nieźle na razie trzmają. Nie bede robiła tutaj reklamy, ale wystarcz w tm siedzieć : p

Swoją drogą forum PBF One Piece też było, szybko poszło na dno Big Grin

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
05.01.2014 00:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Nami napisał(a):Matko Bosko, przecież na tym polega PBF xD Więc żadne nowości.
Nie opisałem dokładnie o co mi chodzi, bo nie to jest teraz ważne xd

Nami napisał(a):I nie, nie ma sensu. Jest sporo PBFów, powstają ciągle nowe fora i padają, a te stare, wieloletnie, się nieźle na razie trzmają. Nie bede robiła tutaj reklamy, ale wystarcz w tm siedzieć : p
Wielki autorytet pbfów (wg mnie) - Zakon światła, padł po paru latach stażu (tzn. niby dalej ktoś tam się udziela, ale już nie to samo). We wszelkich topkach on był na pierwszym miejscu. Ale właściwie odpowiedziałaś na moje główne pytanie, a argument który podałaś ku temu, zaprzeczył odpowiedzi xd Nie pytałem czy jest sens tworzenia nowego (mój problem nie polega na tym że nie wiem czy się wybiję) pbfa tylko czy ktoś w to gra (a skoro się trzymają wieloletnie = ktoś w to gra). A reklamę możesz zapodać na PW, nie pogardzę Wink

05.01.2014 00:07
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,146
No chyba, że tak xD
To ja znam sporo grających osób, od dobrych 6 lat~ Stara i świetna ekipa, jest z kim popisać.
Napiszę skrótami, to to żadna reklama - VK i HG. Dwa największe PBFy, które znam i które się trzymają. Ofc ja to bardziej z VK, od początku jego istnienia (6lat). Wciąż ma dużo userów.
Ale widzę, że PBFy coraz gorzej się trzymają, było sporo fajnych,ale więcej niż 1-2 lat nie wytrwały, głównie przez wykruszanie się graczy.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
05.01.2014 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
No właśnie PBFy przestają już istnieć. Powstają kreatory gier via www (czy to na silniku Vallheru czy innym) itp i ludziom odechciewa się grać w "grę w posty".

Chyba zrobię tak, że "gdzieś tam w tyle" będę sobie robił powolutku to forum, jak w końcu skończę to go "wydam" i jak będą ludzie to będą, jak nie to nie xd

05.01.2014 00:20
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%
Nie ma sensu. Devzan, smutna prawda, naród się rozleniwił. Ludzie są dużo bardziej leniwi niż kiedyś. Nie chce się im pisać, moim zdaniem o wiele większą ma szansę zrobienie coś tutaj. Imo nie potrzeba wiele.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

05.01.2014 00:48
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Hm, no cóż, faktycznie smutne xd A szkoda kurczę Big Grin Zawsze pozostają mi gry w RPG Makerze (haha xD), albo za parę lat normalne programowane gry Smile

No dobra, to jednak rezygnuje z tego pomysłu tworzenia w tle :|

05.01.2014 00:52
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama