Aktualny czas: 22.09.2019, 14:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ankieta: PBF Forumowy
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
PBF - Dla Załóg
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: PBF - Dla Załóg
(01.09.2013 01:44 )okiren napisał(a):  Dzięki za podminowywanie zapału, zanim dane nam było jeszcze spróbować.
No problemo, ale tu nie chodzi o podminowywanie zapału załóg, tylko Yoha, który twierdzi, że da sobie radę mimo poprzedniej klapy, szkoły, pracy, obowiązków kodera i nieogarniętych graczy. Wiem też, że
sporo osób na czacie jakoś nie tryska entuzjazmem na wieść o kolejnym PBF-ie, bo wiedzą, że nie jest to dobry sposób na rozbudzenie załóg, a organizowanie takiej rozrywki z uwagi na widzimisię jednej osoby (czy tam sześciu, mniejsza) wygląda raczej słabo. Nie po to była cała ta rewolucja, żeby wszystko upadło z tak błahego powodu.

PBF? Imo tak, ale nie na początku, nie naprędce i nie jako główna załogowa atrakcja :]

(01.09.2013 02:13 )Carsis napisał(a):  Nie wiem czy ktoś to już proponował, ale czy nie prościej by było by kapitanowie zrobili wewnątrz siebie głosowanie, kto jest za PBF'em a kto nie i w ten sposób, tylko załogi chcące grać, dostały by PBF'a? Wtedy Mistrzom Gry łatwiej by było ogarnąć załogi i wgle byłoby fajnie, bo ci co chcą dostali by PBF'a a ci co nie chcą byliby szczęśliwi.
Problem polega na tym, że załogi chcą i chyba nawet powinny funkcjonować na podobnych zasadach. Rekrutację, strukturę i cele mogą mieć dowolne, ale jeśli planowane jest przydzielanie jakichś pebeefowych punktów/mamony, to wszystkie ekipy powinny mieć równe szanse na ich zdobycie. Niestetyż, zorganizowanie ekipy doświadczonych mistrzów gry nie jest znowu takie proste.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2013 02:28 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
01.09.2013 02:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,227
Ale żeście się uwzięli na te PBF'y, dajcie spróbować tym którzy się chcą pobawić, a nigdy nie próbujecie zniechęcić tych którzy są na tak.
Wiadomo my też oprócz standardowego PBF' chcemy grać w inne gry z resztą załóg, ale póki co tworzymy załogę od podstaw, nie potrafimy stworzyć kart postaci, a doświadczenia trzeba zbierać.
Oczywiście, że PBF nie musi być punktowany jeśli nie będą brały w tej zabawie inne załogi, przecież nie tylko o to chodzi....
Nie wiem też kto wymyślił, że ma to być główna rozrywka, bo Soul tak nie uważa, a chce wziąć w PBF'ie udział dla zabawy i nie ma być to forma rozbudzenia załogi, bo mimo iż jest nas piątka codziennie próbujemy tworzyć naszą załogę, a PBF wcale nie jest nam do tego potrzebny, ma być jedną z zabaw/gier w które chcemy spróbować zagrać.

Więc osobiście będę wdzięczna za zaprzestanie hejtowania ;D

01.09.2013 02:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 497
Ten PBF i tak upadnie około Listopada, bo ludziom zaczną się studia, obowiązki, brak czasu i bedzie się tylko ten PBF opóźniał i opóźniał, aż w końcu padnie. Nie może to być główne zajęcie dla załóg, też nie wszyscy lubią taką formę zabawy.

[Obrazek: monkey.png]
01.09.2013 02:40
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(01.09.2013 02:29 )Hotarubi napisał(a):  Więc osobiście będę wdzięczna za zaprzestanie hejtowania ;D
Ja nie przestanę, póki nie będę pewny, że zostanie to dopracowane na maksa. A wizje Yoha biorącego się za przygotowanie zabawy mimo braku pozostałych mistrzów/pomocników i odrzucającego porady od doświadczonych graczy jakoś nie napawają mnie optymizmem. Poza tym hura-entuzjazm nowych użytkowników w starciu z obiektywną oceną tych starszych wypada blado ;P

01.09.2013 02:44
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,227
(01.09.2013 02:40 )Stepi napisał(a):  Ten PBF i tak upadnie około Listopada, bo ludziom zaczną się studia, obowiązki, brak czasu i bedzie się tylko ten PBF opóźniał i opóźniał, aż w końcu padnie. Nie może to być główne zajęcie dla załóg, też nie wszyscy lubią taką formę zabawy.
Z takim podejściem to najlepiej nic nie robić bo wszystko wymaga czasu. Poza tym w moim poście wyżej napisałam, że też nie chcemy PBF'ów jako głównej formy rozrywki, tylko jako dodatek, a zauważyłam, że większość osób o tym pisze więc nie wiem czemu wciąż jest to poruszane.

(01.09.2013 02:44 )Heishi napisał(a):  
(01.09.2013 02:29 )Hotarubi napisał(a):  Więc osobiście będę wdzięczna za zaprzestanie hejtowania ;D
Ja nie przestanę, póki nie będę pewny, że zostanie to dopracowane na maksa. A wizje Yoha biorącego się za przygotowanie zabawy mimo braku pozostałych mistrzów/pomocników i odrzucającego porady od doświadczonych graczy jakoś nie napawają mnie optymizmem. Poza tym hura-entuzjazm nowych użytkowników w starciu z obiektywną oceną tych starszych wypada blado ;P

Tylko czemu z góry zakładasz, że nie zostanie to niedopracowane, nie znam Yoh'a, ale wiem, że Soul potrzebuje przynajmniej miesiąca, żeby poukładać wszystkie wewnętrzne sprawy, co daje dla osoby prowadzącej czas na przygotowania, jeśli będą one wymagały więcej czasu poczekamy w tym czasie zajmiemy się inną aktywnością. Nawet jeśli to nie będzie super ekstra PBF dla nas to i tak będzie nowość więc i nowe cenne doświadczenie.

01.09.2013 03:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Yoh i jego słomiany zapał to żadna nowość na przykład dla członków redakcji ;P Jak mówiłem, jeśli wszystko wystartuje w odpowiednim czasie, zostanie dopięte na ostatni guzik, a nie tak, jak widzimy to teraz ("mam pomysł na to", "wymyśliłem tamto", "zabrałem się za coś jeszcze innego") i znajdą się potrzebni do tego ludzie, to nie widzę problemu :]

01.09.2013 03:39
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,026
Dla nas ten PBF będzie wartościowy nawet jeśli będzie trwał bardzo krótko i upadnie, bo dzięki niemu ogarniemy podstawy, stworzymy jakieś karty postaci, postawimy ten pierwsz krok. Nawet mając gdzieś z tyłu głowy myśl, że możemy nie ukończyć tego PBFa, jestem gotowa się go podjąć i wybaczyć Yohowi jak mu się znudzi Smile

Edit: I nawet przez myśli mi nie przeszło, by punktować pierwszego PBFa, bo pewno będziemy w nim posysać xD Nie chcę punktacji za pierwszego xD

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2013 03:59 przez okiren.)
01.09.2013 03:48
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Jak się Yohowi "znudzi" to osobiście polecę do Polski, żeby mu skopać dupsko. Jak już mówiłem jestem skłonny pomóc, ale chyba nikogo to nie obchodzi xD

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
01.09.2013 03:59
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(01.09.2013 03:59 )Carsis napisał(a):  Jak się Yohowi "znudzi" to osobiście polecę do Polski, żeby mu skopać dupsko. Jak już mówiłem jestem skłonny pomóc, ale chyba nikogo to nie obchodzi xD
Napisz do Yoha ;]

01.09.2013 04:37
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 590
(01.09.2013 02:44 )Heishi napisał(a):  
Po pierwsze gdzie odrzuciłem porady innych graczy ? Do mechaniki PBF'a dostałem jedną poradę i wiem jak teraz przestawić to, bo zacząłem zastanawiać się pod innym kątem na wszystko. Wiesz jak nie będę miał innych mistrzów gry to ja nawet nie ruszę tego. Bo jak by nie patrzyć, też chce zagrać. Aktualnie twoje słowa Heishi podminują mój zapał i zamiast dopracowywać Mechanikę która jest już prawie gotowa, to się tylko wkurzam na takie słowa jakie od ciebie wychodzą.

Żeby mnie się znudził PBF musiałby ktoś zarazić mnie brakiem entuzjazmu (np. Vegi lub Heishi)

Carsis chętnie przyjmę twoją pomoc Smile Tylko chciałbym jeszcze dwóch mistrzów gry ^.^

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2013 12:00 przez Yoh.)
01.09.2013 08:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama