Aktualny czas: 25.11.2017, 13:24 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pirackie opowieści i legendy.
Autor Wiadomość
IsshoFujitora Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 37
Poziom ostrzeżeń: 0%
Pirackie opowieści i legendy.
Ahoj. choper4
Wszyscy dobrze wiemy, że mistrz Oda czerpał inspiracje na postacie, wydarzenia czy miejsca z różnych źródeł. Pirackich źródeł. Jako, że nasza ulubiona seria w świecie piratów się właśnie toczy, ciekaw jestem, czy Oda sięgnie po jakieś sławne i znane tawerniane opowieści/legendy (czy nawet kolejne postacie) z realnego świata piratów. Jak myślicie, czy Ode zainspiruje jakaś znana przez was legenda? Może inaczej - co chcielibyście zobaczyć w OP sięgając po nasze pirackie źródła?
Ja bardzo chciałbym zobaczyć odpowiednik Barbossy, Calico Jacka, Charlesa Vane'a, Ching Shih oraz Benjamina Hornigold'a. Tu ciekawostka, ten ostatni był uczniem Czarnobrodego. Czyżby Oda kiedyś planował to rozwinąć?
Natomiast chińska królowa piratów Ching Shih dowodziła armią ponad 1500 statków, prawie 20 tysięcy piratów. To też byłoby ciekawe.
Dodatkowo chciałbym zobaczyć coś co przypomina legendę o Davy'm Jonesie, odpowiednik wyspy Tortugi, Lewiatana jako największego Króla Mórz (czy cuś), coś o Kamieniu Morskich Dusz oraz trochę o Źródle Młodości.

Btw. było jakieś nawiązanie do latającego holendra? Mam przeczucie, że było, ale moja drewniana pamięć nie pozwala mi sobie przypomnieć.

Tak a propo (chociaż pewnie już wiecie), oto niektórzy piraci, którzy zostali wykorzystani przez Ode (tak sądze Dodgy). Przypisać im postacie z OP to nie wysiłek.
Anne Bonny
Thomas Cavendish
Edward Teach aka Czarnobrody (nie zgadniecie)
Francis Drake
Edward England
William Kidd
Henry Morgan
Bartholomew Roberts

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji Cool

[Obrazek: 140ce1x.gif]

"In this world... There are many horrible things that you do not want to see." - Issho Fujitora

http://onepieceismiracle.tumblr.com <---- <----
27.02.2015 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,007
RE: Pirackie opowieści i legendy.
Z tego co się orientuje to Alvida w naszym realnym świecie była pierwszą piracką kobietą kapitan. Dodatkowo o ile wiem to Zoro też ma swojego odpowiednika w naszej historii.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
27.02.2015 23:54
Bananowy Niedostępny
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 196
Zoro to francuski pirat Frances L'olonnais. W ogóle to bardzo dużo wydarzeń i postaci ze świata rzeczywistego mamy w OP. Dziwne, że nie wspomnieliście o Ferdynandzie Magellanie, bo tego to chyba każdy zna Big Grin
No i Trójkąt Floriański, to zbyt oczywiste nawiązanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2015 00:32 przez Bananowy.)
28.02.2015 00:32
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Był już taki temat.

[Obrazek: h3sygn.png]
28.02.2015 00:58
Tom D Kame Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 48
Ten Hendry Morgan to odpowiednik szfa marynarki jakoś w początkowych odcinkach ten z siekierą zamiast ręki i jeszcze drążek złokcia mu wychodził, a dolną czczęke miał obudowaną metalem w kształcie kwadratowych zębów. zwała

http://fc04.deviantart.net/fs13/f/2007/1...s_kawa.jpg
18.03.2015 23:57

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama