Aktualny czas: 23.11.2017, 01:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Plansza Crewconowa
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%
Plansza Crewconowa
To co było marzeniami stanie się rzeczywistością~

Choć z początku rozmiar był ogromny (A0) dzięki wybraniu mniejszego formatu kart postaci udało się wszystko ładnie zmieścić na A1. Tutaj podaję plik jak to wygląda jako całość. Ogromnie przysłużył się tu Grigo, który dostając ode mnie wymiary poszczególnych "bloków" wszystko ładnie rozstawił w faktycznych wymiarach czyli można powiedzieć projekt: Grigorij

[Obrazek: zJ3i3DR.png]
[Obrazek: gDjHQZB.png]

Tam są cztery bloki w punkcie 3 ale mi się nie zmieściły. Tutaj plik pdf Griga jak wygląda całość dla grafików:
http://www.sendspace.pl/file/5a9fc588141590a77a58bff

Dobra to teraz "parę" słów ode mnie.

Słowa mojego kumpla co siedzi w robieniu planszówek:
Cytat:Na oko oryginalna plansza ma jakieś 40x80 cm czyli obrazek źródłowy powinien mieć rozdzielczość jakieś 3500x5000 pixeli (do druku musi być 300 dpi)Jak już mamy obrazek formatu A3 to trzeba go pociąć na 4 części.
Dlatego ten z Was, który by się tego podjął musi liczyć się z tym, że pracujemy na ogromnej rozdzielczości, bo my mamy A1.

Kwestie szczegółowe poszczególnych bloków:
Spoiler :
1. Pole na karty tygodni i kartę odkrytą aktualnie obowiązującą. Karta tygodnia ma 45x68mm.

2. Bloki licytacji. 6 bo tyle jest na max ilość graczy. Postać i pod nia tor licytacji - 8 pól. Na każdym browiec i numerek od 1-8. Kolorystyka nie wiemxd Mniejwięcej 1-5 centymetra na pole.
Każdy z sześciu bloków licytacyjnych miałby szerokość 6,8 cm a wysokość 4,5 cm + 3 cm razem 7 cm. Czyli byłyby to takie kwadraty właściwie 7cm na 7cm

3. To pole wpływów podzielone na cztery oddzielne okna: Szogunat, Rzeczka, Nerdownia, Trupiarnia. Przy każdym będzie grafika z CC danego miejsca plus ramka podzielona na trzy części: co daje pierwsze miejsce, co drugie, i co obecność w tym miejscu. Oczywiście wzdłuż najlepiej na dole tor licytacyjny 10 pól po 1,5 cm. Też mogą być browce, bo to i tak waluta. Ale jestem otwarty na inne ciekawsze pomysły.
Wymiary bloku 15x6 cm.

4. Tor tur, a mamy ich łącznie 10. Na każdym będzie się tam znajdował krótki opis graficzny, co się w danej turze dzieje i małe pole 1x1 cm na znacznik tury, by wiadomo była, która tura jest teraz rozgrywana.
Pole rund 5x3,5 każdy blok a ma być ich 10.

5. To jest ten cały sześciokąt jego mać. Na każdym boku leżą trzy karty. Więc trzeba zrobić trzy miejsca na karty oznaczone dla każdego gracza (6 max stąd sześciokąt) 1,2,3. [Żeby było wiadomo np jak Redrej jest na polu 1 to pije jako pierwszy.]
Rozmiar karty postaci 45x68 więc bok sześciokąta ma 16,5 (1 (odstęp od boku innego koloru gracza) + 4,5 + 0,5 (odstęp jednego pola karty do drugiego) + 4,5+ 0,5 + 4,5 + 1) i każdy bok mniejszego sześciokąta tyle ma. Teraz ten większy, wcześniej odstęp do krawędzi boku mniejszego sześciokąta do krąwędzi wynosi 6,8 cm.
Z tymi kolorami chodzi o to, że będzie sześc kolorów (dla pionków graczy itd) Żólty,biały, niebieski, czarny, czerwony, zielony. Mogą być to inne kolory, ale muszą się od siebie wystarczająco różnić. No i wtedy dochodzi problem kosteczek stąd nalegałbym na czarny, żółty, czerwony, niebieski, zielony, bo takie mam.

6 W środku sześciokąta. Pole tyczące konkursów czyli punktacji w konkursach sprawnościowych, pomysłowych lub wiedzy OP. nawet zamiast napisu można dać po prostu ikonę danego konkursu i sprawa załatwiona. Max statystyki są 6 dla postaci, postaci można położyć max 3, więc wystarczy zrobić 18 punktów w rządkach równoległych po 9 i sprawa załatwiona. Każdy punkt standardowo 1,5 centymetra. Można nad prostokątem dać kółeczko właśnie z ikoną danego konkursu.

7. Pole punktacji, od 1 do 25. Mała szansa, by się dało 20 zdobyć, ale chuchajmy na zimne. Każde takie kółeczko to ze 2x2 cm.

8. Kolejność/Inicjatywa 2x2 cm razy 6. (max graczy)
Wcześniej plansze były licytacji postaci (2) licytacji wpływów (3) i ewentualnie kolejność (8) i na tym koniec, ale na bazie doświadczeń (rozegrane ponad 10 partii) postanowiłem parę rzeczy dodać.
1. Nigdy się nie pamięta o efekcie, który obowiązuje cały dzień. Jak karta będzie w widocznym miejscu na planszy powinno być inaczej.
4. Zawsze latam z karteczką małą z zapisanymi poszczególnymi turami. Niepraktyczne do bólu. Zresztą inni gracze też lepiej będą się dzięki temu orientować, "co potem".
5. Na początku myślałem, by zrezygnować z tego sześciokąta, bo potęgował masę pustego miejsca, ale jest to zbyt praktyczne. Dzięki temu wiadomo, kogo jaki gracz wystawił. Nie ma dyskusji, kto miał pierwszy pić, bo pierwszy idzie ten, który znajduje się na obszarze gracza oznaczony jedynką. Proste.
Zdecydowałem się dodać do planszy
6. Ciągłe pytania "ile masz siły" i powtarzanie, pamiętanie, matko. Teraz każdy gracz położy kostke w odpowiednim okienku na danej liczbie i wszystko wiadomo.
7. Zapisywane dotąd na kartce, gdzie tylko ja właściwie wiedziałem, jakie są różnice w punktach między graczami, kto prowadzi, takie dane powinny być jak na talerzu dla wszystkich.

Teraz tylko pytanie jak to wyjdzie graficznie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

18.06.2014 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
RE: Plansza Crewconowa
Kto podejmie się robienia tej planszy? Zostało bardzo mało czasu góra 10 dni.

03.07.2014 11:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
RE: Plansza Crewconowa
Planszy już nie zrobimy, to nie ma co się nawet czarować, ale może chociaż ktoś kto zna się trochę na grafice spróbowałby to opracować, żeby zrobić wydruk na kartce czy coś? Zawsze mógłbym powycinać te pola i przykleić do tektury czy coś...

Czy ktoś ma zdjęcia Szogunatu, Nerdowni Trupiarni takie żbey w miarę budynek było widać? Jeśli tak mógłby je tu udostępnić, może to pomoże.

11.07.2014 23:02
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama