Aktualny czas: 27.05.2018, 11:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

W końcu pojawia się u nas nowy rozdział Op.rozdział 904
Odpowiedz 
Pochwal się co ostatnio czytałeś/aś!
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Pochwal się co ostatnio czytałeś/aś!
Tak zacny dział leży i kwiczy. Więc pochwal się internetowym kolegom, co ostatnio przeczytałeś/aś!

Ja łyknąłem pierwszy z prezentów wigilijnych: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Niebo ze Stali. Dla mnie to obowiązkowa pozycja dla każdego fana fantasy. Wenger tworzy narazie genialną serię i nie bez powodu czasem coś tam się mówi, że może to być coś na skalę Wiedźmina. Szkoda jedynie, że duża część osób nawet nie kojarzy tego autora, bo to po prostu skandal. W ostatnich latach tylko Pan Lodowego Ogrodu prezentował podobny poziom, tak więc szczerze polecam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
29.12.2012 01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
tytanka1 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Pochwal się co ostatnio czytałeś/aś!
Ostatnio zaczęłam po raz drugi "Mistrza i Małgorzatę", ale to z racji tego, że to lektura. Odświeżam też sobie "Hobbita" przed wizytą w kinie. A tak dla przyjemności to bożonarodzeniowy prezent - "Nację" Pratchetta.

[Obrazek: wloczykij_patrzy_na_morze.gif]

– Ale ja nie chcę przebywać wśród obłąkanych – zauważyła Alicja.
- Och, temu nie zaradzisz – powiedział Kot. – Wszyscy tu jesteśmy obłąkani.”
(„Przygody Alicji w Krainie Czarów” L.Carrol)
29.12.2012 15:46
Sabo Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 106
Do szkoły ostatnio całą masę książek musiałam przeczytać, ale nie o nich będę pisać. Dla własnej przyjemności sięgnęłam po Murakiemego, którego mogę gorąco polecić. Po lekturze "Po zmierzchu" i jego zbiorze opowiadań "Wszystkie boże dzieci tańczą" jestem pewna, że jeszcze sięgnę po jego książki. Z biblioteki mam jeszcze "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu", również autorstwa Murakamiego, jednak ta książka musi jeszcze poczekać. Lektury pierwsze.
29.12.2012 22:12
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,624
Oj, pasowałoby w końcu parę rzeczy skończyć. Przede wszystkim Maximum City. Bombaj Suketu Mehty - tomiszcze przedstawiające Indie oczami wracającego do domu pisarza. Utknęłam co prawda na drugiej części, ale nie zmienia to faktu, że mimo jej zawartości książka mi się bardzo podoba. Myślałam, że gdy wyjdę z części dotyczącej przemocy, czyli opisującej gangsterskie wojny i inne brudne interesy, to dalej pójdzie mi już z górki, ale nie ma tak dobrze. Mehta opisuje tu ciemną stronę Bombaju - wspomniane gangsterskie porachunki, życie mieszkanek dzielnicy czerwonych latarni, tancerek, ludzi filmu, w sposób bardzo obrazowy. Przytacza rozmowy, które prowadził nieraz z narażeniem życia, wziąwszy pod uwagę towarzystwo w jakim się obracał. Mimo że jest to reportaż, książkę czyta się jak dobrą powieść. Mam nadzieję ją wkrótce ukończyć, zwłaszcza po opowieściach jakimi uraczył nas autor na tegorocznym spotkaniu.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
29.12.2012 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ja sobie czytam po raz któryś Władce Pierścieni. Jestem na końcu pierwszej części i co chwilę się dziwie jak bardzo film odbiega od oryginału. Zawsze żyłam w przekonaniu, że ekranizacja jest w miarę dokładna, a tu taki psikus (: Ostatni raz czytałam wieki temu, więc prawie zapomniałam jak dobra jest ta seria ^^'

Przed Władcą czytałam horror/kryminał/dramat/niewiemjaktookreślić pod tytułem Intensywność. Moja matka wypożycza naprawdę dużo kryminałów w bibliotece i większość z nich, mimo tego, że jakoś nie przepadam za gatunkiem, czytam. Każdy mniej więcej w połowie fabuły udawało mi się rozgryźć i cała książka traciła efekt zaskoczenia. A tutaj było zupełnie inaczej. Cała fabuła była nietypowa, dziwna, inna. Zachowanie głównej bohaterki, jej sposób myślenia, wewnętrzne konflikty... Wszytko to sprawia, że nad pewnymi rzeczami trzeba się głębiej zastanowić. Ale co ja tam wiem, mało książek czytałam więc mój zachwyt może być nieuzasadniony xD

W planach mam książkę o tytule Królowa Zdrajców, która jest ostatnim tomem Trylogii Zdrajc autorstwa Trudi Canavan. Dostałam w bezokazyjnym prezencie, więc jak skończę Tolkiena, to się wypowiem na jej temat (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
31.12.2012 00:10
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Pozwoliłem sobie na przeczytanie trylogii "Igrzyska Śmierci", w cztery dni obleciałem dwa ostatnie tomy: "W Pierścieniu Ognia" i "Kosogłos". Z czego ten drugi był najlepszym tomem z całej trylogii, moim zdaniem, zakończenie było wielkim "wow!". Obecnie mam też zamiar przeczytać "Dziedzictwo Mocy: Zdrada", jestem już w połowie książki i jak na razie wydaje się ona najlepszą jaką dotychczas czytałem. Może nawet zrobię o niej recenzję xD.

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
31.12.2012 00:24
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Przed świętami skończyłem wreszcie całą Achaje od Ziemiańskiego (Nie było to w końcu tak dawno, więc stwierdziłem, że też wpiszę). O ile pierwsza część zapowiadała się całkiem przyzwoicie, tak potem odczuwałem jedynie zjazd w dół. Ziemiański pisze sprawnie, fabułą do przełknięcia, postacie nie takie złe, ale to wszystko się kompletnie kupy nie trzymało. Czytanie mi się zwyczajnie dłużyło i o ile w drugim tomie znajduje coś interesującego, tak trzeci to kompletny piach. Zawiodło mnie też to, co często widziałem w recenzjach jako duży plus - opisy wojska. Pije tutaj głównie do perypetii Achaji i jej babskiego oddziału. Tak irytującego zbioru postaci, bezsensownych dialogów przeplatanych, wrzuconymi chyba na siłę, bluzgami nie widziałem już od pewnego czasu. Ogólnie nie polecam. No moża poza pierwszym tomem.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2012 01:47 przez Zangetsu2.)
31.12.2012 01:46
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,127
No, mówiłam, że te babki z wojska jakieś dziwne d;

Ostatnio przeczytałam "Atlas chmur" (nie załapałam się niestety już na film w kinie), "Hobbita" (przypominałam sobie po filmie, nie chciałam czytać przed seansem, żeby za bardzo się nie czepiać), "Wyprawę Kon-Tiki" Thora Heyerdahla (bo zamierzam teraz ekranizację obejrzeć) no i dziś "Ostatniego Bohatera" (: Ponieważ o Atlasie i Bohaterze rozmawiałam wcześniej w temacie z książkami to tam się wypowiem obszerniej.

[Obrazek: h3sygn.png]
11.01.2013 01:55
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Pan Lodowego Ogrodu 4 zakończony. Czytałem dosyć długo i na pewno muszę przyznać, że trudno jest rozstać się z Midgarem. Niestety pewien niesmak po ostatnim tomie pozostał. Rozumiem, że Grzędowicz chciał pokazać swój pełen kunszt kończąc z serią, ale ta książka jest zwyczajnie za długa. Do cholery, rozumiem kwieciste opisy, tyle że w niektórych sytuacjach rozwleka się to do niebotycznych rozmiarów i zwyczajnie wkrada się nuda. Paradoskalnie, pomimo objetości, cała historia wydaje mi się mniej spójna, ale to może być wina tego że poprzednie tomy czytałem już jakiś czas temu. Zakończenie jednak zdecydowanie daje radę i ostatnie około 100 stron to poezja. Niech mnie nikt nie zrozumie źle, "czwórka" to książka bardzo dobra i daje jej 7/10, ale po poprzednich częściach i osobie Grzędowicza spodziewałem się fajerwerków i dreszczy przez całą lekturę. A trochę tego zabrakło.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
05.02.2013 23:47
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,127
Mówiłam, że nie dam się więcej wrobić w czytanie książek jeszcze nie skończonych przez pisarzy a znowu się nabrałam...
PEter V. Brett "Malowany człowiek"(t. I i II) i "Pustynna Włócznia" (t. I i II) przeczytane, no i co się okazuje? Trzecia część ("Wojna w blasku dnia") też ma dwa tomy i drugi dopiero zostanie wydany w Polsce czerwcu, a dwie kolejne części jeszcze nie zostały w ogóle napisane... O ludzie. Jeśli trzecia część będzie o tyle lepsza od drugiej co druga od pierwszej to znowu będę się denerwować czekaniem na czwartą i piątą. Mam nadzieję, że autor nie będzie zwlekał za bardzo d;

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.05.2013 13:40 przez Chlor.)
20.05.2013 13:39
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama