Aktualny czas: 25.11.2017, 05:59 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Podziel się szortem, czyli nakamowa kolekcja filmów krótkometrażowych
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
Poziom ostrzeżeń: 0%
Podziel się szortem, czyli nakamowa kolekcja filmów krótkometrażowych
Wątek przeznaczony do dzielenia się z resztą nakamowej braci filmami krótkometrażowymi, które zrobiły na nas wrażenie, wywołały silne emocje czy też po prostu nam się spodobały. Dozwolone są wszelkie tematy i gatunki produkcji, o ile nie łamią regulaminu forum i nie pasują bardziej do Chorych filmików z YT. Jeżeli to możliwe, prosiłbym o załączanie krótkich zarysów fabuły i informacji o twórcach.

The Gunfighter
Samotny strzelec wchodzi do saloonu, kiedy nagle wszechwiedzący narrator zaczyna relacjonować każdy jego krok. Co ciekawe, ludzie tam przebywający są w stanie słyszeć, co mówi ów tajemniczy głos. Narrator okazuje się być wyjątkowo żądny krwi...

Data premiery: 21.03.2014
Gatunek: Komedia, western
Reżyseria: Eric Kissack
Scenariusz: Kevin Tenglin

[Obrazek: Sygnatura.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 10:22 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
11.07.2014 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
RE: Podziel się szortem
Out of Sight
Director: Yu Ting Ya, Ya Hsuan Yeh, Chung Ling

Urocza animacja o niewidomej dziewczynce. Jej pies-przewodnik chwilowo zniknął, goniąc złodzieja torebki i dziewczynka porusza się po mieście sama. Animacja przedstawia, jak mogłaby sobie wyobrażać to, co tylko dotyka i słyszy - uważam, że jest to zrobione naprawdę genialne! Fantastyczne pomysły. Polecam.

[Obrazek: h3sygn.png]
14.07.2014 00:50
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 904
Są gdzieś angielskie napisy do Gunfightera? Bo nie wszystko zrozumiałam, mój angielski nie jest taki dobry, jakbym chciała :/ Z narratora niezły troll XD

Animacja bardzo fajnie zrobiona, a sam pomysł niezwykle ciekawy (:

Drżące trąby

Gatunek: Animacja
Reżyseria i scenariusz: Natalia Brożyńska
Opis wzięty z Filmweba, bo naprawdę nie wiedziałam, jak to napisać XD

Film opowiada historię Pafnucego, futrzanego stwora z lateksową trąbą. Nie jest on zbyt zadowolony ze swojego wyglądu. Obiektem jego zazdrości jest Kalasanty. Pewnego dnia postanawia się z nim rozprawić...

Bardzo lubię ten film, narracja Natalii wg mnie jest świetna, choć wielu pewnie wkurza taki sposób mówienia. Teksty są cudowne i mnie rozśmieszyły nieraz Big Grin. Wspaniały debiut (:

01.08.2014 01:20
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 829
Ja bym chciała się podzielić pewną historyjką, którą możliwe że większość zna, bo to twór sprzed kilku lat.
Jedna historia, podzielona na 5 części - 5 krótkich filmików, opowiada nam o pewnej zakochanej parce, która musi stawić czoło nietolerancji społeczeństwa na mieszane rasowo związki. Zasłyszałam gdzieś, kiedyś, że konkretnie nawiązuje to do konfliktu Koreańczyków z Japończykami.

W szczególności lubię część 1,2 oraz 5 Smile
Enjoy!

Gatunek: Animacja
Twórcy: Grupa SamBakZa

There She Is - Step 1: "There She Is!!"

There She Is - Step 2: "Cake Dance"

There She Is - Step 3: "Doki and Nabi"

There She Is - Step 4: "Paradise"

There She Is - FINAL STEP (5): "Imagine"

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
11.08.2014 17:58
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Jedna z moich ulubionych animacji, znanego pewnie większości Tomasza Bagińskiego

Fallen Art (Sztuka spadania)
Animacja z 2004 roku. Pokazane w niej są wydarzenia z bazy wojskowej Atol gdzie trzech wojskowych oddaje się swoim pasjom "Sierżant Al pielęgnuje miłość do młodych i dzielnych żołnierzy, doktor Friedrich pielęgnuje swój talent fotograficzny, a stary Generał tworzy sztukę- nie na papierze i nie na płótnie."
Czarny humor z przesłaniem które dla każdego jest inne.

Ohayo
Animacja Satoshi Kon zrealizowana w 2008 roku w ramach projektu Ani*Kuri.
Widzimy jak bohaterka się budzi i przechodzi kolejno przez różne etapy porannej toalety gdy jeszcze nie do końca jesteśmy przytomni.

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
11.08.2014 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
Tsumiki No Ie /La Maison en Petits Cubes
"Stary człowiek i morze wspomnień – nagrodzony Oscarem krótkometrażowy film autora Aru Tabibito no Nikki, poza krajem pochodzenia mający z anime niewiele wspólnego."

Zrobił na mnie ogromne wrażenie i skłania do refleksji.

11.08.2014 20:32
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
Krótkometrażowe animacje
Jak w tytule, miejsce do zaprezentowania i omówienia krótkometrażowych animacji. Bez zbędnego przegadania, bo wiadomo o co chodzi, ruszam z tym małym arcydziełem, które ostatnio zobaczyłem:

Póki co, żeby nie zepsuć innym oglądania wstrzymam się od opisywania.
Powiem jedynie, że depresja nadchodzi za 3...2...1...

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

18.08.2015 04:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
RE: Krótkometrażowe animacje
Moim zdaniem to piękne. Gdy pierwszy raz to widzialam to mnie zatkalo. Obejrzalam drugi raz dla muzyki i checi interpretacji.

10/10

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
18.08.2015 10:00
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
No animacja niesamowita, dzięki zakończeniu przy drugim oglądaniu się patrzy na to już całkiem inaczej, bardzo przejmujący motyw. No i jest to świetne wykorzystanie animacji poklatkowej, udowadniające, że nie musi ona odchodzić do lamusa. No i jak Nami napisała, ta muzyka, ona wzmacnia to wszystko i wypełnia prawdziwą duszą. Po prostu perełka wśród takich krótkometrażówek, 10/10!

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

18.08.2015 15:26
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 718
Nie wiem, może ja mam zużyty beret, ale od pierwszej chwili już wiedziałam, że ta klepsydra odmierza, czas jego, życia i, że musi stworzyć następcę. Zaskoczyło mnie jednak, jak klepsydra znów się przekręciła. Wtedy filmik prytulił ślicznie "Krąg życia" Bardzo mi się to podoba,a skrzypce są bardzo przeszywające emocjonalnie. 10/10
19.08.2015 19:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama