Aktualny czas: 26.09.2017, 03:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka - głosowanie
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Polityka - głosowanie
Z racji, iż głosować mogą pełnoletni, to nie widzę sensu, by dawać to do temat.ów kontrowersyjnych. Choć z całą pewnością, polityka naszego zrądu czy oosba prezydenta, premiera jest co najmniej kontrowersyjna.

Zbliża się głosowanie, kogo wybrać kto lepszy, kto dostanie się do europarlamentu? Jest taka mała partia, z której było kilku świetnych europarlamentarzystów, ale nie wiadomo czy osiągną wymagany próg wyborczy 5%. No i najważniejsze pytanie. Głosować na tych z PO czy PIS-u? A może olać i głosować na zupełnie kogoś innego?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.08.2011 18:20 przez CichyWiatr.)
11.04.2009 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Tak w zasadzie to ja głosuję na człowieka a nie na partię. Bo czasami takie partyjne zaślepienie może prowadzić do błędu. Taki mały przykład z wyborów prezydenckich w moim rodzinnym mieście:
Nie mogłem wtedy jeszcze głosować, ale gdybym zagłosował to pewnie na człowieka z SLD bo tylko on miał szanse pokonać kandydata PiSu. I nieźle bym się na tym przejechał bo wygrał kandydat PiS i miasto nieźle się rozwija. Tak więc warto popatrzeć na człowieka a nie partię, przynajmniej w wyborach prezydenckich (czy to krajowych czy miejskich).

Bo jeśli o wybory do parlamentu chodzi to szczerze mówiąc trochę mnie to wszystko już męczy i chyba oleję wybory. Obywatelski obowiązek obowiązkiem ale naprawdę brakuje mi na scenie politycznej ugrupowania, które dobrze by reprezentowało moje poglądy. Jest takie jedno - Partia Piratów, ale póki co raczej się nie liczy.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
11.04.2009 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103

Nigdy jeszcze nie głosowałem. Nie będę truł jak niektórzy, że jeden głos niczego nie zmieni bo to nieprawda. Tylko nie wiem na kogo głosować. Jestem prostym człowiekiem i nie zagłębiam się w te polityczne szopki, zresztą co tu dużo ukrywac, nie rozumiem o co chodzi w większości ustaw które uchwalają. Idąć głosować na kogś konkretnego czy to na partię chciałbym wiedzieć co chce zmienić w kraju, np uprościć prawo podatkowe, zrobić porządek z Zusem etc. oraz mieć pewność że te postulaty będą realizowane bo patrząc tyle lat na wybory już mi zbrzydły puste obietnice. Praktycznie co 4 lata cyrk ten zaczyna się od nowa, zmieniają się jedynie nazwy partii a twarze i tak pozostają te same.

A mamy tylu inteligentnych i mądrych ludzi (przynajmniej tak się mówi). Tylko dlaczego jest u nas taki kibel? Polak potrafi, tylko co?

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
12.04.2009 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Panterka Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 7
RE: Polityka - głosowanie
Big Grin A ja bym zwrócił uwagę na:
uczciwość przy liczeniu głosów
wyciągnięcie reszty społeczeństwa do urn (z pomyślunkiem zamiast zachowywać się jak tłum).

Ludzie co kadencję starają się kupić coraz większe gówno w jeszcze ładniej ozdobionym papierku. Ostatnio kupili całkiem niezłe. Umm... spójrzmy na poziom pensji, na ceny artykułów spożywczych. Nie wspomnę o opłatach oraz ubraniach.
Podatki rosną (w tym momencie szczególne oklaski)
Jak ja mam iść do pracy i dać się okradać na każdym kroku to wolę już gdzieś wyjechać. Wstydzę się za ludzi którzy są ignorantami. bez kitu... Afery o orientację seksualną, o in vitro czy też dawne szopki pana Leppera albo późniejsze Palikota to przykrywka, żeby ta kołomyja szła dalej a ludzie oburzali się zamiast trochę zainteresować się, poczytać i wyciągnąć własne wnioski.
23.03.2011 23:57
chodziki Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
Chciałbym, żeby coś w Polskim rządzie się zmieniło, żeby Ci co już byli to odeszli o weszły jakieś "nowe" patrie młode : )
13.04.2011 22:37
franky Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 12
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ja uważam że w tym kraju zmieni się coś dopiero wtedy jak władze przejmą ludzie młodzi, a jak narazie wolę wybrać mniejsze zło że tak powiem w moim wypadku jest to PO, PiS nie wchodzi w rachubę.
13.04.2011 23:34
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama