Aktualny czas: 24.08.2019, 20:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska i jej wartość dla Ciebie
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,919
Poziom ostrzeżeń: 5%
Polska i jej wartość dla Ciebie
Na jednym spotkaniu w Rawiczu poruszyliśmy temat "Czy gdyby wybuchła wojna, walczyłbyś za Polskę"?
I tutaj zdania były odmienne. Oczywiście jeśli ktoś mówił "walczyłbym!" to nie wypominało mu się zaraz, że wszystko zależy od sytuacji, czy "tak tylko teraz mówisz", bo nikt, kto tego nie doświadczył nie może być tego pewien. Ale inaczej spojrzy na taki problem miastowy, a inaczej np rolnik, który ma np ziemię o którą będzie walczył. Poza tym chodzi raczej o to, czym jest dla Was Polska, jaką stanowi wartość, a nie, upewniać się, czy ktoś chwyci za te widły, czy nie.
I choć mówi się wśród polaków, że patriotyzmem nie grzeszymy, to zupełnie inaczej się sprawa ma, gdy nasz kraj jest w obliczu zagrożenia.

Czy według Ciebie Polska jest warta tego, byś za nią walczył?

Nagle okazuje się, że ten sam Polak, który na wszystko narzeka, który ciągle mówi jak to jest dobrze na zachodzie, bez zawahania może powiedzieć - tak! Ale czy każdy? Zdania mogą być tu podzielone i tak naprawdę każdy będzie miał po części rację.
Walczyłbym. Nie mogę być tego pewien, ale tak jak teraz jestem wiem, że kocham ten kraj i chciałbym o niego walczyć. Choć mamy polityków jakich mamy, dziurawe drogi, niskie płace, człowiek jest wyzyskiwany i można by wymieniać jeszcze tak długo wszelkie negatywne aspekty życia w Polsce, to jednak nawet wszystko to razem wzięte nie zmieni faktu, że tu się urodziłem, wychowałem, za tę ziemię wielu ludzi, których utożsamiam ze sobą - Polaków, przelało krew. Przelało krew za to, bym mógł być teraz wolny i cieszyć się wolnym państwem. Kim bym był, gdybym tak po prostu uciekł? Historia pokazała, że naród może istnieć bez kraju, a i tak jego kultura język mogą być pielęgnowane dalej. Po co bym walczył? To trudne pytanie, na które na pewno ciężko byłoby mi znaleźć odpowiedź. Zapewne powody byłyby różne, ale i męska duma miałaby w tym swój udział. Ale uważam, że Polska byłaby tego warta.

To jednak są oczywiście hipotetyczne rozważania, których nikomu nie bronię. Nie zdziwię się też, jak znajdą się osoby, które będą uważały, że za Polskę walczyć nie warto, właściwie można powiedzieć, że taka odpowiedź byłaby podyktowana rozumem.

-----------------------
Pomijając hipotetyczne założenia zadajmy sobie bliższe nam wszystkim pytanie "Czy wyjechałbyś na stałe za granicę?"

i tutaj muszę coś powiedzieć. Może komuś tym podpadnę, ale mam prawo do szczerości. Studiuje teraz niemal każdy. Każdemu studentowi przysługuje szereg zniżek z kieszeni podatników. Od zniżek na komunikację zaczynając, po tańsze bilety do kina czy na koncerty kończąc. Student ciągnie z państwowego cyca aż miło, cały okres edukacji. Po co Polska przeznacza tak ogromne pieniądze, by zachęcić i umożliwić młodym studiowanie? Ano po to, żeby mieć wykwalifikowaną kadrę pracowników, którzy podniosą poziom gospodarki w naszym kraju i sprawią, że podniesie się PKB i takie tam. I teraz co taki młody człowiek często robi? Ano wyjeżdża za granice. Na rok dwa proszę bardzo, zwłaszcza jeśli np chodzi o praktyczną naukę języka. Ale wyjeżdżają i nie wracają, bo tam zarobią dużo więcej, bo w Polsce nic nie ma, czy "nic im nie oferuje", nie widza tam swojej przyszłości. I to już jest wkurwiające. Kształci się taki za pieniądze państwa (nie mówię o uczelniach prywatnych) narzeka na to, że w Polsce jest źle, ale kurwa wyjeżdża sobie i w dupie ma ten kraj! Jak w tym kraju ma być, kurwa, lepiej, skoro najpierw się ciągnie kasę z państwa a potem tyłek nań wypina i wyjeżdża się za granice? To przypomina trochę wybory. Człowiek nie pójdzie na wybory, ale burzy się, że wygrał PIS. Ja powiedziałem, nie mam prawa na to narzekać, bo sam nie robiłem nic, by wygrało inne ugrupowanie. Co prawda nie byłem wtedy w Poznaniu, ale mogłem jakoś to załatwić. I tak samo jak ja nie mam prawda narzekać na to, że PIS ma większość, tak samo Ci co opuszczą nasz kraj nie mają prawa narzekać, że Polakom się nie powodzi, bo nie robią nic, by to zmienić.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

28.11.2015 02:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
Polska i jej wartość dla Ciebie - Komimasa - 28.11.2015 02:43

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama