Aktualny czas: 25.11.2017, 13:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potęga podświadomości
Autor Wiadomość
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Potęga podświadomości
Minęły wieki odkąd ostatnio zakładała jakiś tu temat, ale Ja nie o tym chciałam.

Co sądzicie o potędze podświadomości? W myśl słów: "Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć." (Alchemik P. Coelho), bądź jak chrześcijanie mówią: "wiara czyni cuda", czy też "proście, a będzie wam dane".
Czy komuś z was to się sprawdziło? Pragnąc czegoś gorąco, myślał o tym ciągle i po jakimś czasie dostał to co chciał? Czy czytał ktoś z was książkę "Potęgę podświadomości", bądź taż "Sekret"? Czy też może zapisujecie w zeszycie afirmacje i codziennie je powtarzacie?
09.11.2014 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 466
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Potęga podświadomości
"Sekret" Heart Kocham to. Zawsze, kiedy mam gorsze dni, włączam sobie właśnie sekret i po jego obejrzeniu nabieram chęci do działania. Czytałam również książkę. A w tej serii okazały się już w sumie cztery książki. Nie wiem, czy reszta również została napisana przez Rhonde Byrne, nie wiem też ile z nich zostało przetłumaczonych na polski. W Empiku widziałam, że już jest jakaś, ale nie pamiętam dokładnie która.
Osobiście zbieram się do zakupu książki na własność, bo naprawdę jest pozytywna. Czy sekret działa? Tak, zdecydowanie działa. Można się ze mnie śmiać, bo wierzę "w takie głupoty", ale ja wierzę i ja mam. Chciałam wielu rzeczy, części z nich się doczekałam, części nie. Może za słabo tego sobie życzyłam?
"Sekretem" jest po prostu to, żeby usłyszeć, jak Wszechświat mówi do nas: "Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem". Przy czym należy pamiętać o kilku sprawach - przede wszystkim wytrwałość. Bo nie zawsze możemy wszystko dostać od razu. Do tego ważne są też wizualizacje i wiara, że to co robimy, przyniesie jakiś skutek.
Z reguły nie działają na mnie takie motywujące duperele, ale "Sekret" jest wyjątkiem.
Niby nie o sam "Sekret" chodzi, ale uważam, że on jest zbiorem wszystkich wypowiedzi ludzi, którzy właśnie w to wierzyli, czy wierzą. Wcześniej pisał o tym Joseph Murphy ("Potęga podświadomości"), ale kiedy miałam dostęp do tej książki, to gówniakiem byłam i szczerze, mało mnie takie coś interesowało.

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
09.11.2014 13:40
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Hm...
Cytat:Można się ze mnie śmiać, bo wierzę "w takie głupoty"
Pamiętaj, że całkiem spora ilość ludzi wierzy, że niewidzialne coś stworzyło Ziemię w tydzień i po dziś dzień sprawuje pieczę nad ludźmi. Kocha wszystkich bez wyjątków, ale jak zrobisz coś ze specjalnej listy rzeczy socjalnie niepoprawnych, to wrzuci cię do miejsca, gdzie będą cię torturować na wieki wieków amen.
Inni jakiś czas temu czcili gro duchów i wierzyli, że ci mieszkają na pobliskiej górze, ale jakoś nikt nie chciał sprawdzić, czy tak jest naprawdę (nie, serio, Olimp nie jest nawet wysoką górą).
Przykładów jest mnóstwo. Nie, nie chcę z tego robić dyskusji religijnej. Po prostu pamiętaj, jak wielką siłę ma sama wiara. I nie korz się przed innymi ze swoją wiarą tylko dlatego, że Twoja ma mniej zwolenników.

U mnie to raczej by nie przeszło. Może dlatego, że brak mi wiary.
Może dlatego, że realistycznie do tego podchodzę i nawet, gdyby istniała "wola kosmosu" to wątpię, żeby chciało jej się słuchać akurat mnie - na samej Ziemi jest ponad siedem miliardów ludzi, do tego to statystycznie niemożliwe byśmy byli jedyną planetą z czymś inteligentnym żyjącym na powierzchni, więc dochodzą jeszcze zaludnione planety. I ja jedna, prosząca o coś. Yyy... nie.
Podobny jednak problem mam z jazdą konną (konie to wielkie i ciężkie bydlęta, jak im siadam na grzbiecie to ledwie czują moją obecność, jakim prawem mam im wydawać rozkazy, za kogo ja się mam?), więc może się mylę XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2014 14:09 przez Gociak.)
09.11.2014 14:08
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,007
Ja mam takie powiedzenie, którego się trzymam:
"Prędzej czy później zawsze dostaję to czego chcę"
I to się sprawdza, na pewno jeśli chodzi o jakieś durnoty, ale i większe rzeczy. Wiem o co chodzi z tym sekretem itd. ale ja dość sceptycznie podchodzę do różnych spraw tego typu, muszę to sprawdzić. Muszę też przyznać, że coś w tym jest, jak się już wie o co w tym chodzi to rzeczywiście widzi się tę zależność. Często śmieje się, że ot pomyślę sobie o Dr. Housie i później tego samego wieczora, włączam akurat TV (robię to rzadko), a tutaj akurat House. Zabawne.
Ogólnie to wierzę, że wiara czyni cuda.
W każdym razie mimo, że widzę tę zależność i wiem, że ten sekret działa (na pewno w jakimś stopniu), to jakoś go nie praktykuję, nie wiem jak to można nazwać? Ignorancją? Ja i tak wiem, że jak czegoś serio chcę to prędzej czy później to dostanę, tak jest zawsze*.

I nigdy nie śmiałbym się z kogoś kto w to mocno wierzy i to praktykuje. Tak jak napisała Gocia, ludzie wierzą w różne rzeczy, często wydające się bardziej absurdalne niż Polska mistrzem świata w Krykiecie.

*Oczywiście trzeba tez coś w tym kierunku robić xD, a nie, że się samo magicznie zrobi haha.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
09.11.2014 14:29
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
O! Już wiem w co wierzę.
Wierzę, że jak dam z siebie wszystko, to reszta się jakoś sama ułoży.

Czy bez ułożenia sobie celu w głowie i dążenia do tego celu (bo chyba "byle by było lepiej" to nie cel? cel to chyba coś konkretnego?) też się pod to podpasuje?

Bo prędzej czy później się układa, więc...
Ale to chyba jednak statystyka.

09.11.2014 14:49
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 466
Eikiczi, bo właśnie o to chodzi. Że o czymś pomyślisz, o czymś drobnym, jak o serialu właśnie, i to zobaczysz. Fajnym sposobem na sprawdzenie tego, również zaczerpniętym z "Sekretu", jest pomyślenie o wspólnym znajomym, podczas rozmowy z kimś. Wtedy ten ktoś, wspomni o tym znajomym.
"Sekret" polecam właśnie ze względu na to, że pozwala on zrozumieć o co chodzi w tej całej potędze podświadomości. Pokazuje również kilka fajnych trików, które pomagają w przyciąganiu.
Fakt, dużo zależy od podejścia do takich spraw. Jeśli się ktoś uprze, to tego nie zrozumie, ale uzna za totalną głupotę i oleje. Wiadomo, że nikomu na siłę swoich racji się nie będzie wciskać. Tongue
Gociak, Ty po prostu masz złe rozumienie mówiąc, że jedna osoba nic nie znaczy. Wszechświat nie wybiera, on działa. Niezależnie od tego, kim dana osoba jest.
Spoiler :
Mam wrażenie, że pieprzę jak jakaś fanatyczka z sekty XDDD

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
09.11.2014 14:52
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Gociak napisał(a):Może dlatego, że realistycznie do tego podchodzę i nawet, gdyby istniała "wola kosmosu" to wątpię, żeby chciało jej się słuchać akurat mnie - na samej Ziemi jest ponad siedem miliardów ludzi, do tego to statystycznie niemożliwe byśmy byli jedyną planetą z czymś inteligentnym żyjącym na powierzchni, więc dochodzą jeszcze zaludnione planety. I ja jedna, prosząca o coś. Yyy... nie.

To samo sądzę xD
Po prostu nie widzę powodu, dlaczego jakaś tajemnicza siła miałaby akurat zainteresować się mną. Nie wydaje mi się to logiczne d:

Jednak jstm podatna na sugestie, jak ktoś mi coś długo i długo gada, to w końcu sama zaczynam o tym myśleć. Albo kiedyś w gimnazjum robiło się wymówki typu "brzuch mnie boli" no i ten brzuch faktycznie zaczynał boleć XD Ale to już inna historia.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
09.11.2014 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
"SEKRET – PODSUMOWANIE
• Wielki Sekret życia to -prawo przyciągania.
• Prawo przyciągania mówi: „Podobieństwa się przyciągają”, więc kiedy snujesz jakąś myśl,
przyciągasz do siebie myśli podobne.
• Myśli są magnetyczne i odznaczają się określoną częstotliwością. Kiedy je snujesz, zostają
wysiane we Wszechświat i magnetycznie przyciągają wszystkie podobne rzeczy na tej samej
częstotliwości. Wszystko co wysiane powraca do źródła - do Ciebie.
• Jesteś ludzką wieżą transmisyjną, która emituje określoną częstotliwość za pomocą myśli.
Jeśli chcesz zmienić cokolwiek w swoim życiu, zmień częstotliwość poprzez zmianę myśli.
• Twoje obecne myśli tworzą Twoje przyszłe życie. To, o czym myślisz najintensywniej albo
na czym najbardziej się koncentrujesz, pojawi się w Twoim życiu.
• Twoje myśli przybierają formę rzeczy."

Ja zaczęłam czytać sekret i dla mnie to trochę właśnie jak taki sekciarski bełkot jest. Ale zgadzam sie, że w osiągnięciu celu dużo pomaga nasza postawa z jaką do tego podchodzimy. Idziemy do pracy źli i potem w tej pracy mimowolnie popełnimy jakiś błąd, bądź kogoś opierniczymy za nic. Idziemy nienauczeni na egzamin i wierzymy, że jakoś się prześlizgniemy i może sie przytrafić, tak, że nam sie uda, bo ktoś da nam ściągnąć, albo akurat będzie takie pytanie, na które będziemy znali odpowiedz, lub łut szczęścia i test wyboru w którym dobrze strzelaliśmy. Większości przypadków to od nas samych zależy, czy coś dostaniemy/osiągniemy. Przystępując do czegoś z myślą, że mi sie nie chce, że nie che tego robić, tak jakby z góry sie skazuje na porażkę.
09.11.2014 17:14
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
No nie wiem. Ja od lat zajmuję się czymś, czego wcale nie chcę i co mi nie odpowiada i rzygam już tym.
Ale nie mogę sobie pozwolić na porażkę bo za dużo od tego zależy. Więc brnę w to dalej, mimo, że mi się nie chce.
I jakoś idzie.

09.11.2014 17:59
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
A gdzie tam, im bardziej czegoś chcesz tym bardziej naciskasz na uzyskanie tego, co się kończy zazwyczaj wielką katastrofą. Dlatego nauczyłem się cieszyć niespodziewanymi drobnostkami Smile

[Obrazek: giphy.gif]
09.11.2014 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama