Aktualny czas: 17.11.2017, 19:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Potrzebuję filmiki z gestami.
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,434
Poziom ostrzeżeń: 5%
Potrzebuję filmiki z gestami.
Siemka, przydałyby mi się filmiki z gestami rekurencyjnymi Polaków, czyli takimi, które charakteryzują się powtarzalnością, skupiając się na oznaczeniach negatywnych, czyli wszelkiego rodzaju odtrącenia, odpychania, odsuwania się od czegoś.
A teraz dokładniej przykłady gestu

1. Brushing away - gest wykonywany otwartą dłonią na wysokości twarzy od ciała do zewnątrz.
2. Throwing away - gest wykonywany ręką od stawu łokciowego po dłoń, ruch wertykalny, od mówcy.
3. Holding away - wyciągnięta ręka od mówcy, jakby odsuwać się od czegoś, trzymać się na dystans
4. Sweeping away - gest wykonywany otwartą dłonią, jakby coś ścierać
5. Palm up open hand - czyli obie otwarte dłonie wyciągnięte od siebie, często towarzysz ruch w dół

[Obrazek: Cr0EkDb.png]

Tylko naturalnie wychodzące od rozmówcy, nie że grane. Linki do filmików z minutami w zupełności by wystarczyły. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, czas nagli. Wojewódzkiego już przeglądałem i słabo jest z tym.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2016 22:50 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
18.05.2016 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,612
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Potrzebuję filmiki z gestami.
Nie kminię czwartego gestu.
1 i 2 mi się jakoś kojarzą z Robertem Górskim, tylko nie mogę skojarzyć w których konkretnie skeczach.
Btw: A nie "filmików"?

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2016 00:04 przez Szczery.)
19.05.2016 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,434
Poziom ostrzeżeń: 5%
Właściwie pal sześć minuty, jeśli ktoś kojarzy któryś z tych gestów wystarczy link. Może ktoś oglądał niedawno burzliwą wymianę zdań i coś się pojawiło czy coś. Ja teraz przeglądam Bez retuszu.

No i niestety Górski odpada, bo to musi być gest naturalny, w rozmowie. Ja to będę obrabiał w programie, gdzie będzie i dźwięk i obraz, więc nauczycielka będzie widziała, czy jest on specjalnie czy nie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2016 00:09 przez Komimasa.)
19.05.2016 00:08
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,612
Poziom ostrzeżeń: 0%
To co, filmy też odpadają, bo zagrane? Mi się wydaje to dziwne, bo co innego gest wymuszony dla samego pokazania gestu, a co innego gdy jest wpleciony w grę, jakąś scenę która ma imitować naturalną rozmowę. Ale jeśli u was to aż tak rozgraniczają to sorry, nie pomogę.
Edit: A szkoda, bo mi się zaczęły przypominać różne te machnięcia Kozioła xP

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2016 00:22 przez Szczery.)
19.05.2016 00:21
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,767
Poziom ostrzeżeń: 20%
Żeby znaleźć te gesty w naturalnym użyciu, to musiałbyś zrobić sobie maraton jakichś reportażów, wywiadów, z aktorami, sportowcami, może nawet politykami i po prostu liczyć na to, że je wszystkie zaprezentują :v Bo ciężko znaleźć coś takiego Googlując, jeśli nikt wcześniej też nie potrzebował.

If you died, would anyone care? Would they really care? Maybe they'd cry for a day.
But let's be honest - no one would give a sh*t.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2016 09:16 przez Devzan.)
19.05.2016 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,430
Poziom ostrzeżeń: 10%
Hmmm, nie wiem dokładnie czego potrzebujesz, ale może pooglądasz sobie inicjacje Kossakowskiego i prowokacje Betlejewskiego? Tam powinno być dużo gestów w naturalnym środowisku (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
19.05.2016 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama