Aktualny czas: 24.11.2017, 11:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potwory kontra Obcy
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Potwory kontra Obcy
W 2009 roku Dremworks wypuściło na świat produkcję zatytułowaną Potwory kontra Obcy. Bajka dość przyjemna. Za sprawą meteorytu młoda kobieta, zmienia się w olbrzymkę. Poznaje towarzyszy, inne potwory, którzy wraz z nią mają uratować planetę. Doktora Karalucha - bardzo tęgi umysł, a przy tym praktycznie niezniszczalny, BOB'a, galaretowatą maź bez mózgu, która jest nieśmiertelna i stanowi mocny element komediowy oraz Ogniwo, ryboludzia, który lubi poszpanować, ale przywalić też potrafi, oraz wielkiego robaczka~ No i ich zadaniem jest uratowanie świata. Nic ambitnego, film nastawiony na rozrywkę z niewielką dozą refleksji.

I teraz najważniejsze, w 2013 roku Dreamworks połączyło siły z nickelodeon i stworzyły to:

[Obrazek: 7646317.3.jpg]

Serial, który opowiada o przygodach naszych milusińskich. Fabularnie niby chodzi o ratowanie świata, ale ogólnie to takie ich perypetie w tajnej bazie, które rozgrywają się po wydarzeniach z filmu pełnometrażowego. Muszę przyznać, że zarówno animacja jak i poziom tej produkcji wcale nie stoi niżej niż kinowy pierwowzór. Dubbing również mamy wyborny, tylko głos Susan mi nie pasi, jakoś bardziej pasował mi głos z kinówki, ale reszta obsady jest taka sama (Paszkowski, Boberek, Pawlak i inni) także jest to bardzo sympatyczna produkcja, która liczy sobie 26 odcinków.
I tu się pojawia mały problem, bo po polsku można obejrzeć hmm połowę, więcej nie udało mi się znaleźć dostępne online, dlatego ratuję się wersją angielską, która również jest świetna. Sęk po prostu w tym, że prawie wszystkie odcinki zawierają w sobie dwie historie, a po polsku dostępna jest zawsze tylko ta pierwsza...

Muszę przyznać, że trudno jest mi wybrać ulubioną postać, bo prawie każda ma swoje mocne strony (tylko ta Susan jakoś tak odstaje imo) Bob jest rozbrajający! To co on wyprawia przechodzi pojęcie. Niby głupi jak gwóźdź ale wcale nie jest przez to irytujący (to już gorzej wychodzi na tym tle sam prezydent) niejednokrotnie śmieszyły mnie jego zagrania. Doktor Karaluch z kolei jest szalonym naukowcem, ten jego złowieszczy śmiech. Bije na głowę Macgyvera, tworząc wymyślne wynalazki z przedmiotów codziennego użytku, żeby nie powiedzieć śmieci. Ogniwo również jest elementem komediowym, zwłaszcza jego relacja z Bobem, dwaj najlepsi kumple.
Ciekawą postacią jest też wprowadzony tutaj Kowerton, obcy, który ma niecne zamiary, z którymi średnio się kryje. Jak tylko dzieje się coś złego stara się to wykorzystać tak, by opanować bazę, co niezbyt mu wychodzi.

Czy ktoś widział? Ktoś może ogląda? Jakiś ulubiony odcinek? Mi jeszcze trochę zostało, ale nie czuję czegoś takiego, że raz jest fajny odcinek, a raz słaby, są oczywiście lepsze, ale te gorsze reprezentują zadowalający poziom. A to i tak raptem 10 minut na jedną historię. Polecam!

Mnie rozwaliło raz, jak Karaluch powiedział, że jak coś się dzieje, to czasem zamyka oczy i wyobraża sobie jakby był na słonecznej plaży okapulcoxd I Susan się do niego dołącza i odcinek jest przerywany ich wspólnymi wstawkami, jak wyobrażają sobie słońce itd Rozwalił mnie Doktorek, jak powiedział, że aby się nie sparzyć musi się odwrócić na drugi bok po czym faktycznie się odwrócił plecami w swoim laboratoriumxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2015 18:14 przez Komimasa.)
08.08.2015 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama