Aktualny czas: 24.09.2017, 23:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Pradziwy mężczyzna zaczyna się od 180cm
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,330
Poziom ostrzeżeń: 5%
Pradziwy mężczyzna zaczyna się od 180cm
Przeglądając w przerwie YT natknąłem się na ten temat. Od wieków wiadomo, że kobiety wolą, kiedy mężczyzna jest od nich wyższy. Odsetek par, gdzie to kobieta jest wyższa, jest bardzo nieliczny. Anna Ślęzak przytacza badania, gdzie na 120 tysięcy par, 96% stanowiły pary, gdzie mężczyzna był wyższy od kobiety. I nie ma co się też tym wynikom tak dziwić, tak już chciała natura, że facet jest zwykle dość wysoki, a kobieta nie.

Oczywiście pary, gdzie facet jest niższy od razu spotykają się z wiadomą reakcją społeczeństwa czy otoczenia, wiadomo, ludzie zawsze muszą się czegoś czepiać, ale przyznam, że nie sądziłem, iż wzrost może być wyznacznikiem, czy w ogóle ktoś ma prawo startować do dziewczyny!

Od razu przypomina mi się Galileo poświęcone Chinom, gdzie była mowa o swataniu. Podstawowe informacje to był wiek, ile zarabia i wzrost właśnie. Mało tego, kandydaci byli odrzucani nawet jeśli brakowało m do "wymaganego minimum" 2 centymetrów. Wtedy jednak traktowałem to jako taką kulturową ciekawostkę. Dziwiło mnie to i uważałem to za absurd, ale nie sądziłem, że wzrost ma tak wielkie znaczenie również dla kobiet zachodnich.
Przekonałem się o tym dobitnie, kiedy postawiłem pierwsze kroki na Sympatii. Nie brakowało proilów, gdzie był dopisek na dole "panom poniżej [w tym momencie pada jakaś liczba, przeważnie: 178/180], dziękuję] Przyznam, że do tak ludzi nawet mi się odzywać nie chciało, mimo że no niech będzie te "standardy" spełniam. Po prostu nie lubię takiego ograniczonego podejścia.

I żeby nie było nie chcę krytykować kobiet, które wyznaczają takie "standardy", ale zastanawia mnie, czemu w takim razie facetom się obrywa, bo szukają bardziej szczupłych partnerek, czy takich, które mają większy biust, skoro kobiety robią tak samo. A właściwie to nie, większość woli szczupłe, a z wagą to jeszcze można coś zrobić (błagam, darujcie sobie te choroby tarczycy itd, bo by wyszło że co trzecia kobieta to ma), ale wzrost? To już chyba pozostaje się tylko modlić. Aż jestem ciekaw, czy faceci też tak bez ceregieli piszą w swoich profilach "powyżej 55 kilo, dziękuję", no ale nie mam jak sprawdzić.

Okej, każdy ma jakieś preferencje, ale nie spełnianie ich, to nie powód, żeby z miejsca kogoś skreślać. Nie ważne, jaki facet byłby fajny, ważne, że nie jest wysoki, paranoja jakaś.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.06.2017 17:59 przez Komimasa.)
03.06.2017 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,075
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Pradziwy mężczyzna zaczyna się od 180cm
Co do chorób tarczycy to nie znam dokładnych statystyk i w tej chwili nie chce mi się szukać, ale z tym że co trzecia kobieta ma z tym problem to chyba niewiele się pomyliłeś.

Co do tego wzrostu, niestety, to strasznie niesprawiedliwe, ale tak jest. Ja też bym się dziwne czuła jakbym miała chłopaka dużo niższego od siebie. Ale tak samo nie chciałabym dużo wyższego. Kilka centymetrów różnicy jest do przeżycia w obie strony.

No a czemu tak jest jak mówisz, zapewne ewolucyjnie kobiety są przystosowane do wybierania wyższych mężczyzn bo wyższy to większy, silniejszy itd czyli teoretycznie lepiej zadba o bezpieczeństwo rodziny.

[Obrazek: h3sygn.png]
03.06.2017 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
Taka ciekawostka:
Jeżeli spojrzymy w statystyki to okazuje się, że ileś tam lat temu średni wzrost był mniejszy (tak uproszczając).
Są takie teorie, że dzięki lepszej opiece zdrowotnej, świadomości żywieniowej itd. człowiek (jako gatunek) może sobie pozwolić na wyższy wzrost.
Ile w tym prawdy to ja nie wiem...
Może rzeczywiście wyższy człowiek wydaje się atrakcyjniejszy pod tym względem, że ma silniejszy organizm -> lepsze geny. Kij go wie ;P

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
03.06.2017 21:05
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,221
A ja słyszałem że to od jedzenia kurczaków faszerowanych hormonami.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
03.06.2017 21:09
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 840
Gdybym odpisała w tym temacie, kolejny mój post, może nie wywołałby gównoburzy, ale miałby jasny, przepełniony, pogardą i uprzedzeniami przekaz. Więc napiszę tylko, że zbliżamy się do jakże pożądanego w tych czasach tematu. "Męższyzna&Kobieta - prawdziwa rodzina" czy jak to leci.
Nie mam zamiaru przejmować się internetowymi wypowiedziami. Jak to mi część troskliwych osób, zaleca: "więcej luzu" ale zaręczam, że takie samo zjawisko jest w drugą stronę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2017 13:04 przez Imithe.)
04.06.2017 11:23
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 326
W Japonii 4mln jenów roczne (37 tysięcy dolarów) zarobki albo nie ma tematu. Mężczyzna to tylko bankomat, już mniejsza ze wzrostem. Takie czasy, też trzeba pamiętać że to jedynie uogólnienie, obraz w mediach czy na portalach randkowych, które są jak rozmowa o pracę. Szukając głębiej tak źle nie jest. A tamten świat to nie jest miejsce na normalny związek i z takiego czegoś trzeba się jak najszybciej wypisać, bo będą męczarnie potem dla obu stron. Świat, który podobnie jak wiadomości, zakłamany, bo uchyla jedynie skrajne, przykuwające uwagę rzeczy. Niestety czasem nagina rzeczywistość stając się samospełniającym się proroctwem, a kompleksy i depresje ludzi rosną.

Pomijając, że wzrost 180 to jest kosmos, dopiero od niedawna taki panuje, jak już zostało napisane wyżej - dieta/hormony/sztuczne żarcie, itp. Ale i wzrost nic nie da jak twarz i zarobki nie będą odpowiednie.

Daleko mi do 180 więc sobie złośliwie założę, że ewolucyjnie wysocy są skazani na porażkę, ponieważ choć na początku więcej się ich rozmnoży to większy wzrost=większe zapotrzebowanie na jedzenie. Ostatecznie im go zabraknie, podczas gdy mniejsi będą wydajniejsi i przeżyją głód wysokich. Może wydaje się to śmieszne, ale ilości jedzenia jakie zjadam ja, a moi wyżsi znajomi mówią same za siebie. Póki każdego stać to spoko, ale w dżungli mniejszy ma więcej szans Tongue Po części wysocy przyczynią się do głodu na świecie. Człowiek nie pierwszy raz działa na szkodę natury, tutaj nieświadomie i jeszcze jest w porządku, ale jeśli zapanuje moda żeby cały świat był wysoki, a będzie to możliwe technologicznie to powodzenia. Ale to tak półżartem, bo w końcu i tak wszystko zależy od metabolizmu jednostki, nie mniej przy równym poziomie siłą rzeczy wyższy potrzebuje więcej.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
04.06.2017 13:15
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,021
Jeśli dziewczyna nie jest jakoś specjalnie wysoka, a facet jest od niej niższy, a jak jeszcze ona założy szpilki, to będzie jej się sięgał do ramienia? Niewiele dziewczyn zaakceptuje coś takiego. Poza tym to dziewczyna musiałaby takiemu pomagać np. podawać rzeczy z górnych półek w domu, czy sklepie. Nie godziło by to w jego męską dumę? :> Według mnie dobrze by było, żeby chociaż miał te 10 cm więcej ode mnie (czyli tyle ile ja mam w najwyższych butach Tongue), co u faceta daje i tak ledwie średni wzrost.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2017 08:00 przez Hime.)
06.06.2017 08:00
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama