Aktualny czas: 25.11.2017, 05:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prison Architect
Autor Wiadomość
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
Prison Architect
[Obrazek: PrisonArchitectBanner.png]

W gierkę grałem od czasów pierwszych alfy (obecnie jest ostatnia, 36.), po czym o niej zapomniałem. Przypomniałem sobie dopiero na tegorocznym Summer Sale, gdzie była na przecenie -75%, trochę pograłem, przestałem. Ostatnio zacząłem oglądać Prison Break i się ponownie nahajpowałem na Prison Architecta, tym razem na dłuuugo, więc mam w planach trochę o niej napisać Wink

Co to za gierka?
Gry-online napisał(a):Prison Architect to koncentrująca się na aspekcie ekonomicznym gra strategiczna autorstwa zespołu Introversion. Gracze wcielają się w naczelnika więzienia i ich zadaniem jest zarządzanie tą placówką oraz jej rozbudowa. Konieczne jest dbanie o potrzeby więźniów, wymuszenie porządku wśród kryminalistów oraz odpowiednie zbalansowanie przychodów i wydatków.

Gra wydaje się prosta, niezbyt skomplikowana. Mamy prostą grafikę 2D. Ja osobiście lubię gry indie, lubię gry retro graficzne, więc taka grafika mnie nie odstrasza, a nawet zachęca.
Spoiler: 3 zdjęciątka
[Obrazek: 84gHQdb.png][Obrazek: yPvGqvX.png][Obrazek: azb7S3z.png]
Ale ale! Wcale nie jest taką prostą grą. Od strony... technicznej (?) gra jest całkiem zaawansowana. Więźniowie mają swoje charaktery, potrzeby czy też wymogi. Potrafią się buntować jak im coś nie pasuje (od pewnego patcha jest opcja, że przyjeżdżają do więzienia nawet całe gangi i przejmują jakieś budynki, walczą z innymi gangami itp.).
W grze mamy też system wodociągów i okablowania. W pół prymitywny bo po prostu łączymy budynki (i ew. konkretne urządzenia jak pralka, lodówka itp.) z generatorem prądu/pompą wody za pomocą kabli czy rur, ale zawsze to coś :v
Do tego dochodzą np. opcje biurokracji - możemy wykupić np. psychologię (by zatrudnić psychologa, dzieki ktoremu będziemy wiedzieli czego chcą nasi więźniowie), zdrowie (pozwoli nam to zbudować ambulatorium), zaawansowaną ochronę (która z kolei odblokowuje uzbrojoną w tazery ochronę, czy psy potrafiące wyniuchać narkotyki), albo inne tego typu bajerki (dla ciekawskich cała siatka prezentuje się tak:
[Obrazek: IdVTcyO.jpg]
(screen z mojej aktualnej rozgrywki, dlatego trochę odblokowane xd)

Do tego dochodzą także kontrabandy - więźniowie głupi nie są. Nie przepuszczą przez palce możliwości wyniesienia jakiegoś sprzętu. Narkomani wyniosą strzykawki z gabinetu lekarskiego, pracusie spróbują wynieść wiertarki z warsztatu, inni jakieś nożyczki, ze stołówki zajumają noże, czy też widelce itd. itd. Żeby im to zabrać możemy montować na wejściach wykrywacze metalu, czy też robić regularne "shakedowny", czyli po prostu przeszukanie każdej celi i każdego więźnia (ale uwaga, nie lubią być niepotrzebnie przeszukiwani i się denerwują).
Wspomniałem, że więźniowie głupi nie są? No bo nie są. Nawet tunele kopać umieją! Które potem biedny robol musi zakopać :<

Przykłady można mnożyć, gra jest naprawdę niesamowicie zaawansowana, a to dopiero alpha (numer 36 co prawda, ale alpha :v). No, właściwie to znamy już premierę, bo oficjalna, pełna wersja ruszy w listopadzie.

Minusem gierki może być jej aktualna cena, bo 20€. Na wyprzedażach dorwiemy zniżki do 75%, co daje 3,74€ (za tyle też udało mi się dorwać Tongue). Nie mam pewności, ale po premierze gierka powinna spaść z ceny (wzrosnąć na pewno nie wzrośnie).

Osobiście ją bardzo bardzo mocno polecam. Na oko wydaje się nudna i monotonna, ale wciąga niesamowicie! Big Grin

sweet sweet lemonade
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2015 21:37 przez Devzan.)
09.09.2015 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama