Aktualny czas: 25.11.2017, 13:15 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wątek zamknięty 
Problem z formatowaniem
Autor Wiadomość
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Poziom ostrzeżeń: 0%
Problem z formatowaniem
No siema ludziska. Tongue
Sprawa jest taka. Ostatnio postanowiłem sformatować lapka bo działy się na nim różne, dziwne rzeczy. Gry które niegdyś chodziły bardzo płynnie zaczęły ścinać i uznałem że lekarstwem na wszystko jest oczywiście format. Wszystko już miałem przygotowane. Ważne rzeczy skopiowane na przenośny dysk twardy i gdy już chcę przejść do dzieła to zaczyna się problem. Gdzieś zaginęła płytka z systemem xD Posiadam kod aktywacyjny pod windows 7 więc nie ma w sumie nic straconego. Mimo wszystko chciałbym posiadać oryginalny system który jest na laptopie. Zawsze lepiej mieć oryginalny niż piracki. Postanowiłem w takim razie zrobić kopię zapasową systemu i przegrać ją na dysk twardy. Chciałbym wiedzieć czy z takiej kopii zapasowej można potem zainstalować system po zrobieniu formata? A może są jakieś alternatywne rozwiązania gdy nie ma się płyty? Na forum roi się od informatyków i innych programistów więc liczę na pomoc Tongue

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2013 16:04 przez Taboretto.)
26.11.2013 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Problem z formatowaniem
Można zbootować Windows na pendrive. Można też ściągnąć Windowsa z internetu, jakąś oryginalną wersję i po prostu aktywować go tym kluczem. To nie jest piractwo, bo licencje masz. Polecałabym też zobaczyć, czy laptop nie ma systemu wbudowanego. Bo często jest tak, że instalator systemu jest na dysku, ale włączyć go można tylko przy starcie laptopa. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale ja tak miałam na swoim laptopie (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
26.11.2013 16:18
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Hmm nie spotkałem się jeszcze z instalacją jakiegokolwiek windowsa z pendrive. Ubuntu nawet sam tak wgrywałem, ale windowsa nie wiem. Przypuszczam, że jest to możliwe tylko nie wiem czy nie trzeba wgrać specjalnego programu by pendrive by bootable. Tak trzeba było w przypadku ubuntu. Wpisz w google odpowiednie hasło to może znajdziesz na jakiś forach odpowiedzi ludzi co tak próbowali. Przypuszcza, że skoro linuchy sie tak da to czemu nie windowsyTongue

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
26.11.2013 17:48
Trace Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 589
Yep, pobierz mirror z internetu, są nawet oficjalne legalne mirrory, zbootuj na pendrive'a (sformatuj do fat32 i skorzystaj z tego programu http://www.pendrivelinux.com/universal-u...-as-1-2-3/ - niech Cię nie zmyli nazwa domeny, program pozwala również na bootowanie windowsa) i zainstaluj. Wystarczy z poziomu BIOS/UEFI wybrać bootowanie z pendrive (nie wszystkie BIOSY to obsługują, ale powinno być OKa).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2013 18:22 przez Trace. Powód: Poprawiona ortografia)
26.11.2013 18:18
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Dobra, nawet jak sama bym się chciała zastosować do tych instrukcji, to dla mnie one po chińsku są XD Chyba zdam się na informatyka jednak, kiedyś tam, w przyszłości~

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
26.11.2013 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Trace Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 589
Musisz mieć obraz .ISO systemu operacyjnego pobrany na komputer, pobierasz ten program, który wyżej podałem. Uruchamasz i wybierasz po prostu odpowiednie opcje (System: Windows X, Ścieżka do ISO: wybierasz, gdzie obraz się znajduje, wybierasz też urządzenie, na który ma zostać zbootowany system). Nawet opcja formatowania jest w tym programie, więc wystarczy zaptaszkować. Instalowałaś kiedyś Windowsa? Musisz wejść w BIOS, ustawić bootowanie z płyty, uruchomić ponownie i system zostanie z niej załadowany. Z pendrive'ami jest identycznie, tylko trzeba wybrać bootowanie z USB.
26.11.2013 19:04
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Wiesz, Trace... Myślę, że ktoś, kto nie ma zupełnie pojęcia o komputerach, zupełnie nic z tego nie zrozumie. Problem zaczyna się w fragmencie z BIOSem, bo nie każdy wie, jak to działa~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
26.11.2013 19:21
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Jak mówi Filemon, dalej niewiele mi to mówi. Płyty nie mam, system miałam wgrany na komputer od razu, a i naprawiałam zwykle w serwisie. Zresztą, przy mojej znajomości tematu lepiej pozostać przy tej drodze Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
26.11.2013 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
No czyli dokładnie jak z linuchem trza zrobićSmile Ech gdy człowiek na linucha się przerzuca to traci wiedzę o możliwościach windowsaTongue

Na dobrą sprawę to w Biosie nie trzeba za wiele robić tylko jak się włącza komputer z podłączonym wcześniej pendrivem to trzeba kliknąć (F10 lub F11 albo któryś z F-ów w pobliżu bo już nie pamiętam) wtedy wyskakuje na ekranie zapytanie czy odpalić to z pena więc kliknąć trza, że tak i odpala instalacje jak z płytySmile

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2013 19:39 przez xav92. Powód: Poprawiona ortografia)
26.11.2013 19:35
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Ok lapek po formacie. Musiałem jeszcze parę sterowników poinstalować ale wszystko już wraca do normalnego wyglądu. Dzięki wszystkim za pomoc a szczególnie Trace'owi który to najbardziej łopatologicznie wytłumaczył xd Temat do zamknięcia ;p

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
29.11.2013 03:42
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama