Aktualny czas: 23.10.2017, 10:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Problem z "kreskówkami"
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Problem z "kreskówkami"
Moi drodzy nakama, potrzebuję Waszej dobrej rady, wsparcia, wymian zdań. Chodzi oczywiście o dwa portale kreskówkafani.pl i kreskówka.pl

Prawdę mówiąc ledwo wulgaryzmy powstrzymuję, ale skoro wy w wielu sytuacjach potraficie się opanować, to ja kląc w pokoju mogę też pisać cenzuralnie. I tak jest lepiej jak było, pamiętam jak jakiś... pan przywłaszczył sobie całą moja i Jutsu robotę.

Dobra, rozchodzi się o to, że sa tacy dwaj... panowie Torch i niepowtarzalny, którzy bezprawnie, a przynajmniej bez korekty, wrzucają nasze tłumaczenia zarówno Op jak i FT na wyżej wymienione portale. Co uważam za karygodne to wycinają wszelkie nasze dopiski typu zapraszamy do wanted Team, czy na sama stronę nakama. Czyli ingerują w czyjeś napisy.

Ja nie jestem jak inni. Znam swoją wartość, i wiem ile siedzę przy robieniu takiego tłumaczenia. Np wczorajszy Ft zajął mi 5 godzin i trochę. Korektę kończyłem grubo po 1 w nocy. Boję się myśleć ile ja mogłem przeoczyć o 1 w nocy. Już jest po korekcie ale oczywiście... nieuprzejmy pan zdążył dodać bez korekty.

Można powiedzieć "po co dodajesz bez korekty" no ano po to, że wielu nie przejmuje się jedną czy dwoma literówkami oraz źle postawionym przecinkami, co może się zdarzać. Ludzie czekają, i chcę by jak najszybciej mogli obejrzeć odcinek po PL.

Już raz nie wytrzymałem i może niektórzy widzieli jak przez kilka godzin w newsie w rozszerzeniu do uploaderów widniała taka fajna odezwaBig Grin

Bardzo... podnosi mi ciśnienie chamstwo jakiego dopuszczają się Ci dwaj. Oczywiście jest coś takiego jak "źródło napisów" ale tamtym... panom nie wpadnie do głowy by napisać adres nakamy.

Oczywiście da się powiedzieć niby moderatorom i może wtedy usuną, choć ci z kreskowkifani już niekoniecznie, ale co ja mam co tydzień tak po dwa PW? Ile można.

To mi przypomina taką akcję co kolega Zmora z Animana zrobił związaną z kolejnym szanującym innych portalem czyli ML. Dodawano mangę Animanów bez ich zgody czy nawet wiedzy a administracja nic z tym nie zrobiła bo i też po co, dla nich to zysk.
Zmora był wtedy wściekły co mnie nie dziwi i przyjął złą strategię polityczną, grożąc swoim fanom, że przestaną wydawać skanlacje jeśli ci będą to dawać na ML, ale przynajmniej bronił swojej wartości i ja go wtedy bym poparł. Może nie metody ale samo zbuntowanie się przeciw takiemu chamstwu. No ale wszyscy go wyśmiali....

Przyznam bardzo otwarcie, że mam ochotę założyć bardzo kontrowersyjny temat związany z działalnością a raczej jej brakiem ze strony portali kreskówki, na dość ważnym skupisku wszystkich grup tłumaczących jakim jest Animesub. Tylko są dwa ale. Pierwsze większość nie ma swoich "stron" więc im to trochę leży. Druga rzecz to mogą wziąć nakamę na języki a taka reklama nie jest nam potrzebna.

Tyle na razie starczy, jestem ciekaw jak wy to widzicie jak oceniacie, bądźcie szczerzy bo lizanie się po sami wiecie czym nic nam nie da.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

17.08.2010 12:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
BabciaPierog Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 4

Ja powiem krótko, bo zaraz muszę iść, rzadko tutaj piszę, ale teraz muszę się wypowiedzieć. Zgadzam się z tobą, zwłaszcza, że pozwalacie udostępniać wasze napisy, jednakże, tylko po korekcie i z kredytkami. To, że je usuwają, biorą nie po korekcie to po prostu brak szacunku wobec opnakama i ftnakama, oraz tłumaczy i wszystkich osób, które nad tym siedziały. Proponuję, jeżeli sytuacja będzię się powtarzać, nie udostępniać napisów, a dawać dzień później hardek bądź online. Będzie później, ale przynajmniej nauczka na przyszłość. Pozdrawiam ;p.
17.08.2010 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Tatra Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 529

Rozumiem Komi twoje zdenerwowanie, gdyby ktoś przywłaszczyłby sobie moją pracę, też ostro bym się wkurzył. A to, że nie podali źródła napisów to już kompletna przesada. Na twoim miejscu spróbowałbym najpierw porozmawiać z władzami obu serwisów, a gdyby to nie poskutkowało, to dopiero wtedy zacząć jakąś większą akcję. Myślę, że nie przyniosłoby to złej sławy Nakamie, ludzie chyba by zrozumieli twoje pobudki.

[Obrazek: the_witcher_sig_by_imperial_shagon.png]
17.08.2010 12:59
Hachi Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22

Kiedyś, bodajże 2 lata temu, na kreskówkach zadziałało kilka grup tłumaczących, bo pojawiła się ta sama sytuacja - wykorzystanie napisów bez zgody autora i usunięcie informacji o ich twórcy. Kreskówki zadziałały i faktycznie, nikt tych reklam już nie usuwał, udało im się jakoś dogadać... ale widocznie ta sytuacja poszła już w niepamięć, huh?

Może sama nie tłumaczę anime, ale wiem jak to jest, gdy ktoś "kradnie" czyjąś pracę. Sam fakt, że uważają waszych subów jeszcze nie kuje w oczy, ale usuwanie jakiejkolwiek reklamy jest chamskie. Ja w sumie wszystkie anime, które wychodzą na bieżąco oglądam po angielsku, ale gdybym takiego FT oglądała z tymi 2 literówkami, to cóż - mnie to kuje w oczy i wybija z rytmu.

Ogólnie to trzeba by w końcu zadziałać, bo o ile niektórzy uploaderzy szanują czyjąś pracę, to z kolei inni całkowicie ją olewają...
17.08.2010 13:03
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%

Sprostowanie krótkie w dyskusji. Teraz jest podpisane "Napisy Komimasa" w środku odcinka, to zostawiająSmile
Tez myślałem z Ryuuga nad rozwiązaniem ala dawanie hardka online, tylko dlaczego pokutować za czyjeś chamstwo mają użytkownicy...

EDIT

Co do rozmów, to już pisywałem o takich wypadkach. Tylko wiecie, czy ja nie mam nic lepszego do roboty jak ciągle pisać do moderatorów? W dodatku bez rejestracji nie mogę nikomu powiedzieć, a dla mnie głupota jest rejestrowanie się tylko dlatego, ze muszę kogoś pojechać a zaraz na jego miejsce wyrośnie nowy...

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

17.08.2010 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%

Nie da się z tym zrobić jakiegoś porządku? Przecież postępują nie fair.

Cytat:Tylko wiecie, czy ja nie mam nic lepszego do roboty jak ciągle pisać do moderatorów?
Pff, no to powołaj kogoś, kto by się tym zajmował. Kto by monitorował net i sprawdzał, czy ktoś nie podkrada nam napisów. A potem robił awantury.

Cytat:W dodatku bez rejestracji nie mogę nikomu powiedzieć, a dla mnie głupota jest rejestrowanie się tylko dlatego, ze muszę kogoś pojechać a zaraz na jego miejsce wyrośnie nowy...
Ja nie widzę w tym nic zdrożnego, no ale mnie ostatnio nazwano cynicznym skurczysynem, więc może nie powinnam się wypowiadać...

[Obrazek: 66HHUfX.png]
17.08.2010 13:13
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604

Przecież to jest nazwyklejsze chamstwo, zachodzące miejscami o lamerstwo. Coś z tym zrobić Komi musisz na pewno, bo bądźmy szczerzy - jeden z drugim zobaczą, że ujdzie im to na sucho i... będzie powtórka. Jestem w stosunku do takich sprawach mocno wyczulony, bo takie sytuacje zdarzały mi się nie tylko w sieci. Sprawa jest prosta - ugoda albo najpewniej awantura.

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
17.08.2010 13:24
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088

No to rejestrujmy się wszyscy tam, i dodawajmy masę komentarzy (jeśli jest taka opcja, bo nie wiem, nie sprawdzałam) że dodają tu nasze napisy złodzieje, chamy i prostaki d;
Taki sabotaż (:

[Obrazek: h3sygn.png]
17.08.2010 14:32
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604

Właściwie taka mała dywersja nie była by zła. Wink Tyle, że radziłbym to robić dopiero jak tamtejsze władzę pozostaną nieugięte. Inaczej wezmą Nas za jakiś prostaków i wyjdziemy w złym świetle. xD

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
17.08.2010 14:37
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088

No oczywiście, masz rację (:

[Obrazek: h3sygn.png]
17.08.2010 14:43
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama