Aktualny czas: 20.08.2017, 13:49 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 
Problem z superbohaterem
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Problem z superbohaterem
Taki pomysł na temat mi się nasunął podczas czytania The New 52 od DC (Polecam, fajne te "częściowe" rebooty. Z głową zrobione).

Mianowicie, wyobraźmy sobie całkowicie hipotetczyną sytuację: w mieście działa taki superbohater, który samodzielnie wymierza sprawiedliwość przestępcom. Za, powiedzmy, "mniejszy kaliber" czynu straszy lub pobije i grzecznie uprzedza, że za recydywę może czekać coś gorszego. W przypadku gwałtu, morderstwa działa na wzór Punishera, czyli mówiąc jaśniej - zabija. Nikt nie zna tożsamości tej osoby, ukrywa się ona za maską. I teraz czy popieralibyście takie działanie, czy może wymagalibyście jak najszybszego złapania i ukarania takiego osobnika. Jeżeli ktoś chce sobie to przełożyć na grunt anime, to wydaje mi się, że dobrym przykładem powinien być Light z DN i kwestia popierania jego działania, bądź nie.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
28.12.2012 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 411
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Problem z superbohaterem
Nie popierałbym. Choć jeżeli zachowywałby się jak Batman, czyli bez zabijania, bo w końcu każdy zasługuje na łaskę, wtedy nie miałbym nic przeciwko. No ale, jakby takowy bohater był w mieście przestępczość zmalałaby w 75% nie licząc psychopatów pojawiających się na zawołanie. Bo w końcu tak to działa, pojawia się bohater a z nim tuzin psychopatów zdolnych wysadzić całe miasto dla zabawy Big Grin.

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
28.12.2012 01:11
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Cytat:Choć jeżeli zachowywałby się jak Batman, czyli bez zabijania, bo w końcu każdy zasługuje na łaskę, wtedy nie miałbym nic przeciwko.

Chodzi mi właśnie bardziej o moralność typu Lighta z DN, niż Batmana. Ta od tego drugiego jest najwygodniejsza i większość raczej nie ma z nią problemów. ^^

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
28.12.2012 01:32
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 411
Wiem, że oto ci chodzi Tongue. Ja tylko wygłosiłem moją opinie na temat tego co ty napisałeś i dopisałem to co by bardziej odpowiadało mi Tongue. Chociaż, jak by już miałby być taki bohater to przydałby się ktoś pokroju Deadpool'a z Marvela, rozwalający gościu, a wymierzającemu prawo przyda się duża dawka humoru i sarkastycznych odzywek, takich lubię najbardziej bo czasami ma się taki moment "U got owned" xD. Dobr, to moje zdanie, czekamy na resztę Big Grin

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
28.12.2012 01:37
Devzan Offline
Czarna Lama
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,536
Poziom ostrzeżeń: 20%
Pamiętajmy, że Kira zabijał też niewinnych jeśli musiał Big Grin

"Nie licz na ludzi, a jak musisz, sprawdzaj saldo potem."
[Obrazek: 4c1cnDA.png]
28.12.2012 01:41
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Ja bym chciał wziąć pod uwagę zabijanie, czy tam karanie tylko winnych. Do niewinnych może dojdziemy potem jeżeli jakaś dyskusja będzie. ^^

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.12.2012 01:49 przez Zangetsu2.)
28.12.2012 01:49
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 761
Jeśli chodzi o Batmana to zdecydowanie Szczery powinien się wypowiedzieć w tym temacie. Potrzebujemy opinii eksperta xD

Zaś jeśli chodzi o takiego bohatera jakiego opisał Zangetsu nie miałbym nic przeciwko. Przeciętnemu złodziejaszkowi czy oszustowi obić mordę zaś groźnego psychopatę pozbawić życia. Bo co jest dobrego w zostawieniu takiego dziada przy życiu? Z tego co przynajmniej wiem taki Joker z Batmana co rusz uciekał z wiezienia i robił jedną wielką rozpierduchę która pochłaniała czasami wiele ofiar. Zaś gdyby nietoperz zabił go za pierwszym razem to wiele z tych ofiar mogłoby dalej żyć. Wariat a szczególnie inteligenty wariat zawsze znajdzie rozwiązanie by wyjść ze złej sytuacji i dalej robić co mu się żywnie podoba. Takie jest moje spojrzenie na tą sprawę.

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
28.12.2012 19:30
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Z jednej strony pozbywałby się "szrotu", ale z drugiej jakie by to miało konsekwencje społeczne? Znając naturę ludzką, społeczeństwo szybko mogłby podłapać bakcyla i wymierzać samosądy wedle własnego widzimisie. W końcu jeżeli ktoś inny bezkarnie może, to dlaczego nie ja! Idąc dalej jakie by to miało skutki dla wychowania dzieci, które byłby nastawione na takie sposoby rozwiązywania niewygodnych spraw.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
29.12.2012 01:47
DarkFalcon Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 113
Abstrahując od faktu, czy samosąd na przestępcach jest moralny czy nie, nie podoba mi się, że rzeczony bohater stawia się ponad innymi , również ludzmi których jego działalność ma teoretycznie chronić(stawia się ponad prawem, za nieprzestrzeganie którego karze).

moje konto na devie, również fan arty z one piece
mój tumblog (narazie prawie nic tam nie ma)
31.12.2012 01:33
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,030
Mówię tak obijaniu mordy. Czemu nie, może się czegoś nauczą. Mówię nie pozwalaniu na to, aby ów 'zamaskowany mściciel' zabijał. Przecież wtedy byłby dokładnie tym samym, co zwalcza. I co, wtedy jakiś inny zamaskowany koleś miałby prawo go sprzątnąć...? Robi się absurdalnie niepewny grunt do dyskusji komu wolno zabijac, a komu nie. Tak jak powiedziała DarkFalcon, to byłoby stawianie jednego człowieka ponad innymi, dość bezprawnie.
Tak więc Zangetsu, maska w kubeł i nie rób tego. To głupi pomysł Tongue

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

03.01.2013 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama