Aktualny czas: 25.11.2017, 00:18 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Problem z zapłatą za zakupy na allegro
Autor Wiadomość
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 912
Poziom ostrzeżeń: 0%
Problem z zapłatą za zakupy na allegro
Okej, sprawa wygląda tak. Chciałam zamówić na allegro koszulkę - taką zwykłą za 40zł. Po kliknięciu opcji "kup teraz", wybraniu sposobu wysyłki i przejściu do strony banku, na tej wyskoczył błąd, którego nijak nie dało się obejść, trzeba było wszystko zamknąć i otworzyć znowu, tak więc towar został nieopłacony. Po ponownym wejściu na konto na allegro, nie było nigdzie tego zamówienia, więc myślałam, że coś się popsuło i w ogóle nie zamówiło, więc wzięłam "kup teraz" jeszcze raz. Tym razem to samo z bankiem, jednak kwota do zapłacenia wynosiła już ponad 150zł. W transakcjach na profilu nie ma nic o żadnych koszulkach, jakbym nic nie zamawiała, dziś przyszedł mail, że mam do zapłacenia ponad 200zł za kilka koszulek (w tym jedna jest opłacona) oraz nie ma możliwości anulowania transakcji.
Co mam robić? Nie dam rady tyle zapłacić, z transakcji ponoć nie da się zrezygnować, wystawiający napisał w mailu, że ponosi prowizję za wystawiany towar... Mam mu napisać, jak wygląda sytuacja, olać? Chciałabym to załatwić w miarę możliwości sama, żeby nie denerwować rodziców czy coś...

[Obrazek: D2kDFZK.png]
03.03.2014 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gość
Unregistered

RE: Problem z zapłatą za zakupy na allegro
Wyjaśnij sytuacje sprzedającemu i zaproponuj zwrot prowizji, wydaje mi się, że tak będzie najuczciwiej.
03.03.2014 20:08
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Ile taka prowizja może wynosić? Naprawdę, nie znam się na tym. 50zł? 100? Więcej? Mniej?

03.03.2014 20:10
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Skinny napisał(a):W transakcjach na profilu nie ma nic o żadnych koszulkach, jakbym nic nie zamawiała
Jeśli faktycznie nie ma nic na profilu, to wina allegro i do nich wal z problemem, że zostałaś wprowadzona w błąd przez to, że dokonane transakcje nie widniały na twoim profilu - IMO ich wina, oni powinni odkręcać. Screena im wyślij z kupionych, że pusto masz.
Chyba tu trzeba do nich pisać: http://allegro.pl/Contact2/Contact2.php nic innego tam nie widzę...

A jakby szło się ugadać ze sprzedającym to przy ciuchach prowizja wynosi 7% ceny końcowej (przy kwotach do 100zł), a pomiędzy 100zł a 1000zł - 7zł prowizji + 4.5% zlicytowanej kwoty

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.03.2014 20:16 przez okiren.)
03.03.2014 20:12
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
I koniecznie zrób screeny! To Twój jedyny dowód, więc wal je oczywiście tak, by było widać datę robienia.
No i musisz do allegro i do sprzedawcy też, opisać mu, że załatwiasz sprawę z all, bo po prostu to u nich coś się zwaliło. Tak, żeby ten sprzedawca też wiedział, że bdzie coś nie-hallo.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
03.03.2014 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
Ja przez Allegro kupuję trochę naokoło, ale wolę tak. Mianowicie ustawiam kupno przez Allegro itp. żeby już zatwierdziło mnie przez kupno, po czym zamykam gdy jest sekwencja PayU. Wchodzę na stronę mojego konta bankowego i ręcznie robię przelew. Zawsze działa. Ale tylko, gdy posiadamy konto xd

A to wszystko dlatego, że nie ufam Allegro mimo wszystko xd

Jeśli nie masz przedmiotu w kupionych to nie powinno być problemu. Napisz do supportu Allegro, bo kupujący może nie odpuścić (wiadomo, że będzie chciał zarobić, ale to nie reguła).

Ale jeśli okiren się zna, a ja dobrze liczę, to 14zł prowizja. Mimo to lepiej chyba kupić te koszulki bez żadnych kar Tongue

sweet sweet lemonade
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.03.2014 20:25 przez Devzan.)
03.03.2014 20:24
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Dzięki wielkie za odzew, sama nie mam pojęcia, co w takich sytuacjach robić, a jeszcze jak chodzi o taką kwotę, to dochodzi straszna panika.
Porobiłam screenów i napisałam maila do sprzedawcy, że to nie ja, że niechcący, że pokryję tę prowizję (lepsze 14zł więcej niż 200). Zostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że sprzedawca zrozumie... :\ Jeszcze raz dzięki.

Devzan - kurczę, już podczas czytania nie ogarnęłam. Ja płacę normalnie - allegro samo przekierowuje mnie na stronę banku, jaki wybiorę (i właśnie wtedy wyskakiwał błąd).

03.03.2014 20:34
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Znawcą nie jestem, wyszukałam w pomocy allegro ile wynoszą prowizje ;p

Nami dobrze mówi - sprzedający powinien zostać powiadomiony o sytuacji, żeby chociaż wiedział, że sprawa jest zagmatwana i może się trochę zejść z zapłatą. W końcu szkoda by było nazbierać negatywów za te koszulki.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
03.03.2014 20:34
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
Skinny napisał(a):Devzan - kurczę, już podczas czytania nie ogarnęłam. Ja płacę normalnie - allegro samo przekierowuje mnie na stronę banku, jaki wybiorę (i właśnie wtedy wyskakiwał błąd)
Dlatego własnie wyłączam wtedy Allegro i ręcznie wchodzę na bank i tam wysyłam przelew. Pierwszy raz s*ałem w gacie, że coś nie zaskoczy, ale to była mała kwota. Potem już było ok Tongue

Co do screenów to fakt, musisz robić. Chociaż nie wiem, czy Allegro nie ma takich możliwości, by to ogarnąć. Z drugiej strony będą wierzyli swojemu systemowi (tym bardziej jak to jakiś jednorazowy bug, że potem nagle coś zadziała ale nie do końca).

sweet sweet lemonade
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.03.2014 20:38 przez Devzan.)
03.03.2014 20:38
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Sprzedająca napisała, że w tej sytuacji anuluje mi tamte 5 koszulek jako "zamówienie zbyt dużej ilości". Jak spytałam o pokrycie prowizji powiedziała, że to allegro robi takie rzeczy, więc... chyba wszystko już jest ok. ^^ Dziękuję, sama bym pewnie postanowiła to przeczekać i konsekwencje byłyby gorsze niż tylko spore nerwy.

04.03.2014 22:51
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama