Aktualny czas: 25.11.2017, 13:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Problemy z laptopami
Autor Wiadomość
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Poziom ostrzeżeń: 0%
Problemy z laptopami
Powiedzenie mówi: "Jak nie urok to przemarsz wojsk" i to się sprawdziło tym razem.
Kolejny problem jaki pojawił się na moim laptopie to mocne ścinanie się gier. Już o tym wspominałem w poprzednim temacie i między innymi dlatego zrobiłem format. Niestety problem nie zniknął. Ktoś powie "no ścinają ci gry bo masz słaby sprzęt". Mam tego laptopa już blisko 4 lata i znam jego możliwości. Przeszedłem na nim nawet wymagającego Crysisa (ciul że na najniższych xd) czy Metro 2033. Z grami którymi normalnie radził sobie bez problemu nagle przestał sobie radzić. To ogólnie dzieje się w ten sposób. Z początku jak odpalam jakąś grę to wszystko działa bardzo płynnie ale praktycznie z każdą kolejną minutą jest coraz gorzej aż dochodzimy do pokazu slajdów przy którym jakkolwiek grać się nie da. Zauważyłem jednak że ponowne uruchomienie gry przywraca płynność - niestety do czasu. Pamiętam że miałem już taki problem wcześniej i dosłownie sam się on rozwiązał po prostu przestało ścinać nie pytajcie jak bo nie wiem xd Niestety historia się powtarza. Komputer został oczyszczony więc wątpię by jakiś wirus się uchował. Poza tym zrobiłem skan czy dyski nie są uszkodzone. Są w 100% sprawne. Zauważyłem jednak źródło problemu. Gdy znajomemu powiedziałem z jaką prędkością mi skanuje to się zdziwił. Dyski były sprawdzane z prędkością 75 mb/s gdzie według mojego kumpla normalna prędkość to około ponad 300 mb/s i to nieważne czy ma się przeciętnego lapka czy growego potwora. Problem więc leży w prędkości przesyłu danych wewnątrz systemu i pewnie to też wpływa na ścinanie się gier. Jeśli źle mówię to możecie mnie poprawić xd Pytanie jest takie: da się to jakoś naprawić? Kumpel proponował wymianę dysku ale to laptop przecież. Co innego gdyby to był pecet. Wcześniej problem sam się rozwiązał więc jeśli nie będziecie wiedzieli co zrobić to istnieje możliwość że nic nie będziecie musieli robić xd

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2013 23:16 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
01.12.2013 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Kolejny problem z lapkiem
Kup sobie komputer~

Ja również miałam laptopa przez jakieś trzy lata. Grałam w różne gry i niektóre, które działały na początku świetnie, po takim czasie użytkowania przestawały się słuchać.

Jeśli masz laptopa z hp, to serio... polecam nowy komputerek. Nie są takie drogie. Ja za mój zapłaciłam tysiączek plus bardzo dobra karta graficzna za jakieś 400zł. Teraz wszystko śmiga na najwyższych wymaganiach (z cieniami i takie tam).

Gry przycinały mi się również przez nadmierne przegrzewanie. Czasem potrafił dobić do 80*C jeśli nie wyżej. Comiesięczne czyszczenie oczywiście pomagało. Ale przez to rozkładanie zaczął się rozpadać....

Do czasu, aż naprawi Ci się ten laptop, polecam granie w starsze gry~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
01.12.2013 10:41
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,624
Yyyy na laptopach nie znam się ni ciul...
Ale jednym z problemem ich dotyczących jest przegrzewanie się, co nie? Może zanim wyłożysz tysiaka na nowego laptopa, jak radzi Filemonka, spróbuj parę złotych na chłodzącą podstawkę pod laptopa poświęcić, taką na usb. Choć nie wiem, czy to jest serio skuteczne jeśli chodzi o zapobieganie nadmiernie wysokiej temperaturze.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

01.12.2013 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Uisper Offline
ლ(ಠ益ಠლ)
Tom's Workers

*
Liczba postów: 231
Na diagnostyce znam się słabo, ale celowałbym w Ram/dysk. Format komputera Ci nie odnowi, nie oczyści z zalegającego tam kurzu. Przedmuchaj wszystko, jak nie pomoże, to cóż, laptopy też mają swoją datę ważności i wątpię, żeby inwestowanie w tak stary sprzęt było w jakikolwiek sposób opłacalne. Kup se peceta, bo laptop dla gracza to głupi pomysł.
01.12.2013 13:06
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Tak jak ludzie powyżej mówią laptop to zły pomysł na stosowanie do gier. Najbardziej prawdopodobnymi przyczynami będzie RAM lub Grafika, a dokładniej chłodzenie. Laptopy mają to do siebie, że z czasem chłodzenie pada i wtedy najlepszym pomysłem jest zmiana na nowy (lecz jeśli chcesz do gier to nie laptop). Chłodzenie w laptopach szybciej pada gdyż ciężej je chłodzić gdy wszystkie rzeczy wydzielające ciepło są tak blisko siebie. A przy grach to i grafika i procesor grzeją nieźle. Podkładka chłodząca może coś dać ale raczej niewiele w tym przypadku. Więc moim zdaniem jak chcesz grać w te gry to proponuję nowy komputer i to nie laptop.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
01.12.2013 13:40
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Ja miałam podkładkę chłodzącą. Obniżała temperaturę o całe 10 stopni i dosyć szybko się zepsuła (:

01.12.2013 17:40
Jutsu
Unregistered

Podczepię się do tematu bo też mam problem z lapkiem. Niech to będzie jeszcze uwaga w stronę Taboreta. Kilka dni prób, wykazały następującą sytuację. Komputer mi się przegrzewa, ale jest chyba w stadium przedśmiertnym, gdyż wystarczy mu 10-15 do dwudziestu minut i zacina się. Jedynie jak go można wyłączyć, to "imitacja burzy" czyli wyłączenie z prądu i wyjęcie baterii. Przez te powiedzmy 15 minut można na nim wykonywać jakieś czynności, ale włączenie firefoxa już go przerasta, więc nie mam internetu. Tak mi się wydaje, że to przez przegrzanie, a nie jakiś wirus ( no w końcu antywirusa nie mam jak puścić bo się zawiesza) czasami jeszcze poczęstuje mnie blue screenem. Lapek jest LG więc z tych przegrzewających się podobno, już był w serwisie na przegrzewanie i wymienili wiatraczek, a także oczyścili mi tam z kurzu. Obecnie ma odkręconą pokrywę od spodu, by jak najwięcej było przewiewu i stoi na podkładce chłodzącej gdzie jeden wiatraczek dmucha bezpośrednio w komputer. Więcej nie wiem jak go ochłodzić.
Więc moje pytanie jest takie, cokolwiek można z tym zrobić, (może to jakiś wirus, wystarczy format etc) czy nie ma siły i nowy lapek trzeba kupić?
12.12.2013 18:04
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
No cóż. To rzeczywiście wygląda jak faza przedśmiertna. Wątpię, by wirus powodował takie problemy, ale na tym się akurat nie znam.

Zaproponowałabym ściągnięcie programu, który sprawdza temperaturę, ale to jest chyba niemożliwe w tej sytuacji ^

Spróbuj go sformatować, jak nie za działa, to może znowu serwis? Jak nic nie pomoże, to chyba nowy komputer~

Może ktoś inny ma jakieś sprawdzone rozwiązanie ^

Właściwie. Zmienię nazwę tematu na "Problemy z laptopami", coby każdy nowego tematu nie musiał zakładać.

12.12.2013 18:48
Jutsu
Unregistered

RE: Problemy z Laptopami
Format to jest ostatnia rzecz o której myślę, bo jak będę mieć nowy komputer to mogę sobie przenieść dane bez utraty. A format nie dość że mi to zabierze to idzie w system. No ale poczekam, może ktoś mi to logicznie wytłumaczy jak format ma pomóc. Program do temperaturki był, chyba faktycznie trzeba ściagnąć na konta komiego i przemycić na mój komputer.
12.12.2013 19:06
Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
RE: Problemy z Laptopami
Hmm, żeby to była robota wirusa to musiałby to być taki wirus co np. włącza programy, które korzystają mocno z procesora i karty graficznej. To w sumie można obczaić w menedżerze zadań. Ale wątpię by tak było jeśli problemem jest tylko przegrzewanie się. Ile lat ma już twój lapek? I jak z niego korzystałeś to też zależy. Lapki niestety nie są długo żywotne. Zwłaszcza jak korzysta się z nich jak Taboret. Więc stawiałbym, że powoli dokonuje swojego żywota.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
12.12.2013 19:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama