Aktualny czas: 24.11.2017, 16:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemysł futrzarski
Autor Wiadomość
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
Przemysł futrzarski
Z okazji Międzynarodowego dnia bez futra stwierdziłam, że można ten temat poruszyć i tutaj.

Co by się zbytnio nie rozpisywać (uwaga 1 przekleństwo):

[Obrazek: 12250159_1716984405187033_37019479018713...e=56E04A37]

Trailer filmu "Jutro będzie futro"
1. https://www.facebook.com/vivajutrobedzie...permPage=1
2. https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/h...e=56E04A37

Zdjęcie z happeningu Otwartych Klatek
Spoiler :
[Obrazek: 12246950_989982044408444_389725915754801...e=56EE8540]

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
25.11.2015 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
RE: Przemysł futrzarski
Dziwi mnie, że ten temat poruszyłaś.
Może nie dlatego, że kontrowersyjny, ale dlatego, że naprawdę działa na nerwy.

Jest nawet taka "blogerka" czy tam zwyciężczyni Tap Madl, która wręcz się chwali i pyszni tym, że niedługo pozabijamy liski i będą futerka -_-

Mnie ten temat strasznie drażni i nie rozumiem, po co ludziom te futra.
Gdyby tak robić dla dzieciaków ze szkół wycieczki do takich miejsc, gdzie obdzierają zwierzęta z futer, może by trochę więcej empatii było na świecie i ludzie by zrozumieli, że to jest bez sensu. Bo to jest bez sensu, jesteśmy już na tyle rozwinięci, że nie potrzebujemy tych futer, nie są nam niezbędne... Nie no, ja chyba nie dam rady brać nawet udziału w tej dyskusji, szczególnie jak przeczytam odbiegającą od mojej opinię :C

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
25.11.2015 13:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Zapomniałam o petycji: http://antyfutro.pl/petycje/

No właśnie zazwyczaj nie tworzę takich tematów, ale dziś powiedzmy, że jest "szczególny" dzień

Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
25.11.2015 13:52
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Okropny temat.
W ogóle ludzie są okropni.
Robią coś hedonistycznie, bo to naprawdę nie jest niezbędne.
No nie wiem jakie argumenty musiałabym usłyszeć by pomyśleć, że te futra są nam niezbędne...

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
25.11.2015 13:55
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 718
Nie wiem czy tu będą jakiekolwiek inne opinie. To jest @%&&*&%@@%$^, zwłaszcza sposób w jaki to robią bardzo często. W mojej miejscowości była ponoć kiedyś farma lisów, zlikwidowali ją zanim się tam przeprowadziłam, a zamknęli ją ze względu na smród i na to, że mieszkańcy się strasznie zbulwersowali. Nie dlatego, że dochodziło to do skrajnych zaniedbań i ogólnie nie dlatego, że to była jedna wielka mordownia, ale dlatego, że ludziom przeszkadzał zapach.

Ludzie nie widzą, bo nie chcą widzieć i nie znam siły na tym świecie, która mogłaby ich do tego zmusić.
Ja nawet nie potrafię wyobrazić sobie jakim trzeba być człowiekiem, żeby żywcem obedrzeć zwierzę ze skóry.
25.11.2015 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 582
Masakra ten materiał. Masowa mordownia. Swoją drogą, ten materiał niejako zachęca do noszenia sztucznych futer zamiast naturalnych. Słyszałem natomiast, że produkcja sztucznych futer futer jest masakrycznie nieekologiczna. Że sztuczne materiały są wytworzone z pochodnych ropy naftowej i podczas procesów produkcyjnych wydziela się mnóstwo szkodliwych substancji i mnóstwo odpadów.
Podobno też jonizują noszącego(może wywołać bóle głowy itd.) i z doświadczenia wiem, że są w ogóle nie przewiewne, upocić się jak świnia można.

W kontekście powyższego:Jak żyć? W ogóle powinniśmy z futer zrezygnować? Czy może wykorzystywać tylko futra pozyskane z przymusowych odstrzałów(np.lisów, które się odstrzeliwuje bo prawie całkowicie wybiły w Polsce populację zająca i niektórych ptaków.) czy to też nie jest w porządku?

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
25.11.2015 17:36
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 466
Nawet nie oglądałam tego, co wrzuciłaś, bo nie mogę patrzeć na takie rzeczy. Mi już od szkoły podstawowej mówili, że takie rzeczy mają miejsce i to jest złe, więc czasem jednak ktoś o tym mówił. Dziś pewnie zbulwersowane mamusie darłyby mordy na nauczycieli za to, że mówią dzieciom o takich strasznych rzeczach, a ich Dżesika, czy Brajanek są zbyt wrażliwi na to. A potem właśnie wyrasta taki potwór, którego nie obchodzi to, jak zwierzęta są traktowane, ważne, że futerko ładne. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że od lat walczy się chociażby o to, by zmienić warunki w jakich hodowane są te zwierzęta, oraz sposób pozyskiwania z nich futer, a fermy od lat robią to samo. Od lat ciasne klatki, w których zwierzęta robią pod siebie, po czym umierają w męczarniach.

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
25.11.2015 17:44
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Znajomy ma farmę leśnych zwierząt: jelonki, sarenki, dziki, króliczki, strusie i takie tam zwierzaczki. Przyjeżdżają do niego szkolne wycieczki, można u niego zrobić grilla wcześniej zamawiając tego dzika, czy sarenke, czy nawet na catering zamówić od niego dzika. Po zabiciu zwierzaka i oprawieniu go na takiego grilla zostaje skóra. Co robi z tą skórą? Wyrzuca, bo skupy nie chcą tego przyjmować, wolą właśnie futra z takich hodowli, gdzie zwierzęta hodowane są specjalnie na futra, niż od takich zwierząt, co to chodziły sobie swobodnie. Smutne, ale prawdziwe.
25.11.2015 18:06
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Raz się wypowiem i nie będę wracać do tematu.

Rzeczywiście produkcja sztucznych futer może i zużywa mniej energii, ale za to są tam robione takie procesy chemiczne, że głowa mała. Więc dla środowiska lepsze są naturalne futra. Oczywiście w garbarniach używa się chemii do konserwowania futra, ale jest tego o wiele mniej niż w przypadku sztucznego.
Sama produkcja naturalnego futra mi nie przeszkadza. Jednak warunki hodowlane już tak.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że na Alasce [czy gdzieś w tamtych rejonach] poluje się na młode foki. Oczywiście nie było by w tym nic aż tak oburzającego, gdyby nie fakt w jaki sposób to się robi.
Bierze się kija, wali przez kark, skóruje się na miejscu i zostawia się taką oskórowaną, półżywą fokę by sobie zdechła.
TO JEST DRAMAT!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
25.11.2015 19:54
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Akurat fermy futrzarskie nie są w żadnym stopniu lepsze dla środowiska niż produkcja sztucznych futer.
"Gospodarstwa te generują bardzo duże ilości obornika, który, nieprawidłowo zagospodarowany, powoduje skażenie środowiska naturalnego wokół fermy.
Przede wszystkim jednak „szczęściarze” – uciekinierzy z ferm, czyli norki, lisy i jenoty, jako gatunki obce i drapieżne, wyrządzają ogromne straty w lokalnych ekosystemach."

"Przemysłowa hodowla zwierząt nie jest obojętna dla jakości i warunków życia ludzi mieszkających w bliskim sąsiedztwie ferm za sprawą uciążliwych odorów oraz zanieczyszczeń wód, w tym w wyniku przenawożenia gleb, prowadzących do zagrożeń chemicznych i mikrobiologicznych. Odzwierciedleniem występujących uciążliwości są protesty lokalnych społeczeństw oraz skargi kierowane do organów rządowych i parlamentarzystów"

A tutaj trochę więcej na ten temat: http://www.otwarteklatki.pl/raport-nik-n...e-nadzoru/

Poza tym jeśli chodzi o zanieczyszczenie środowiska to jest dużo bardziej złożony problem, bo my codziennie je zanieczyszczamy i ładujemy chemię we wszystko.
Ostatnio koleżanka opowiadała o truskawkach rosnących w jeden dzień... ile to chemii wymaga?
Produkcja bardzo wielu przedmiotów, pożywienia i co tylko właściwie wymyślimy ładuje mnóstwo chemii w środowisko.
Np. u mnie w mieście ludzie narzekają na Kronopol (największy pracodawca w okolicy) producenta paneli, bo truje powietrze w mieście.

Produkcja sztucznych futer przynajmniej nie jest okupiona cierpieniem...

Ogólnie tak naprawdę kto nosi futra? Ja np. nie mam takiej potrzeby wolę płaszcz sobie na zimę kupić. Futro wcale nie jest na potrzebne do szczęścia.

Człowiek to okrutne zwierzę...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2015 20:14 przez Hotarubi.)
25.11.2015 20:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama