Aktualny czas: 25.11.2017, 04:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Recenzje filmów
Autor Wiadomość
PaxRimi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 591
Poziom ostrzeżeń: 0%
Recenzje filmów
Siema Wink
Ostatnimi czasy chodziło mi po głowie pytanie.
Co musi zawierać recenzja filmu, aby spełniła oczekiwania potencjalnego widza.
No i to moich kilka pomysłów:
-Porównanie do innych dzieł reżysera
-Ocena gry głównych bohaterów
-Dopasowanie ścieżki dźwiękowej
-Pomysłowość fabuły, bądź podkreślenie na ciekawe zwroty akcji
Oczywiście podsumowania i ocena całości.

Wyżej wymienione punkty są warte uwagi z mojego punktu widzenia, a jakie jest wasze zdanie?
Każdy post sie liczy Wink z góry dzieki Big Grin

[Obrazek: 16780311_1328633943873290_1301942855_n.g...e=58A4639D]
21.02.2017 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
RE: Recenzje filmów
Dobra recenzja według mnie jest sztuką, a napisana tak by nie odsłaniać za dużo fabuły jednocześnie balansować na krawędzi spoilera jest sztuką przez duze: "S". Opisanie klimatu tego filmu, a nie filmu samego w sobie ( lepiej tego obecnie nie napiszę). Powinna też być złożona, bez pseudo naukowego bełkotu. Co do porównania dzieł z innymi tego samego reżysera, to to według mnie jest dla koneserów. Większość gawiedzi ogląda filmy nie ze względu na reżysera, tylko inne czynniki ( nie określę teraz jakie).

Ocena gry głównych bohaterów to coś, co mnie bawi niezmiernie. Oto zwykły pseuda znaffca internetu ocenia grę aktorską w kategorii: "dobra, zła" albo jest to opisane na poziomie, kiedy sam opis wskazuje na to, że recenzent wie, o czym pisze, albo lepiej to sobie darować.

Dopasowanie ścieżki dźwiękowej podobnie, wszak gusta zwłaszcza muzyczne są różne. Najlepiej podawać opisowe przykłady a nie: "gra fajna muzyczka". Tylko słychać taką i taka nutę.

Zwroty akcji. Pomysłowość fabuły... Jak już to poziom skomplikowania według mnie, bo czy fabuła jest pomysłowa, trudno ocenić komuś kto albo mało widział, albo mało czytał. A zmiany akcji. Przy dobrym melodramacie, obyczajówce, nie jest to potrzebne. Przypomina to dyskusję tyczącą chapterów OP, w tym jest akcja, to damy wysoką notę, o! a w tym nie ma! Nudy!
Tak to widzę^
21.02.2017 18:28
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Nie powiem, zaradza mi się przeczytać jakąś recenzję, chyba głównie albo, jak się czymś podjaram, albo jak coś obejrzę i chcę o tym więcej.

Nie przepadam, gdy w recenzjach są spoilery, imo to powinno być ograniczone. Z drugiej strony bardzije denerwują mnie takie teksty, jak to coś zostało zrobione źle, ale ujęte w na siłę kwiatowy, wyświechtany sposób. Nie wiem jak to inaczej nazwać. Po prostu niby jest mądrze, ale właściwie pusto i nie niesie to za sobą żadnej informacji. Tak, jakby recenzent pozjadał wszystkie rozumy, albo w ogóle nie brał pod uwagę odbiorcy.
Irytują mnie też porównania. Jak np było z Dobrym Dinozaurem, który wyszedł po świetnym Zwierzogrodzie. I nie chodzi o to, co tam było gorzej zrobione, tylko takie "wymagania" recenzenta, jakby nie mogło powstać coś słabszego, a twórcy musieli tylko ciągle podnosić poprzeczkę.

A tak lubię sobie przeczytać. Czasem recenzent zwraca uwagę na ciekawe aspekty, które mi umkną, a czasem po prostu dobrze się czyta dobre słowo o tym, co się obejrzeałoXD Człowiek nie ma wtedy wrażenia, że stracił czas.

Prawdę mówiąc ja nie raz nie wymagam wiele. A gry aktorów też za specjalnie oceniać nie potrafię. Np ponoć drętwi byli Ci, co grali w Jupiter Intronizacja, mnie tam stykało. Nikt się jakoś specjalnie źle nie wyróżniał.
Imo zawsze powinno się szukać tych plusów. Np zwrócić uwagę, że dany odbiorca, będzie się bawił przy tym lepiej gorzej. Uważam, że bardzo trafione są zwroty typu "jeśli lubisz x i y, to film powinien Ci się spodobać", to dużo mówi.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

24.02.2017 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,868
Recenzja musi dać mi wystarczająco informacji na temat treści/świata filmu, żebym mogła się choć trochę wczuć w uniwersum (tego mi zabrałko w Wielkim Murze) i zarysować akcję i technikalia na tyle, żebym wiedziała z jakim gatunkiem mam do czynienia. Plus jakieś luźne spostrzeżenia i opinia Wink

Nie lubię w recenzjach przesadzonego zaangażownia emocjonalnego. Gdy film jest słaby, ale recenzent za wszelką cenę chce to podkreślić pojazdami, to mi się odechciewa brnąć przez taką recke. O ile pozytywne prawie zawsze czyta się spoko, to negatywne opinie muszę mieć podane z dystansem i na spokojnie. Chyba, że tak jak Mietczyński podaje

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
25.02.2017 07:46
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama