Aktualny czas: 17.08.2018, 11:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mija kolejny poniedziałek, więc pora na następną dawkę One PIece! Rozdział 913 PL
Na portalu pojawił się również najnowszy odcinek 848!
Odpowiedz 
Regulamin Mafii! v.1.1.6
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,692
Dołączył: 11.05.2011
Skąd: Snajper Island
Poziom ostrzeżeń: 10%
Post: #1
Regulamin Mafii! v.1.1.6
REGULAMIN MAFII! v.1.1.6:
I. ZASADY I MECHANIKA
1:
Wszelkie zasady określone tutaj są ogólne. Mistrz Gry może ustalić własne, odmienne zasady w swojej rozgrywce, jednak ma obowiązek wyraźnego opisania ich na początku tematu. W przypadku braku wypisania tych zasad, stosuje się zasady z Regulaminu Mafii.
2: Podstawowe zasady i mechanika Mafii dostępne są pod tym linkiem: http://mikeburnfire.deviantart.com/art/M...l-31409818
3: Lincz odbywa się, jeśli do ustalonego terminu większość osób (50% zaokrąglone w dół + 1) wskaże jedną osobę. W przeciwnym razie Faza Dnia kończy się bez linczu.
4: Głosu dokonujemy pogrubiając nick osoby, na którą zdecydowaliśmy się oddać głos. O tak: Orzi
5: Mafia lub Miasto wygrywają, gdy uda im się wyeliminować wszystkie zagrażające grupy, lub jeżeli zagrażające grupy zostaną pozbawione szans na zwycięstwo.
6: Przy przeciągającej się nieaktywności gracza Mistrz Gry może go zastąpić innym graczem.
7: Wszystkie akcje podjęte w Fazie Nocy dzieją się równocześnie.
8: Czas trwania Fazy Dnia i Fazy Nocy jest ustalany dowolnie przez Mistrza Gry. Powinien on jednak odpowiednio wcześniej poinformować Graczy, kiedy nastąpi koniec danej Fazy.
9: W przypadku konfliktu powyższych zasad z umiejętnościami postaci lub zasadami szczególnymi dla danej Mafii pierwszeństwo mają te drugie.
II. ZAKAZY I NAKAZY
1:
Gramy uczciwie. Nie wypytujemy innych graczy na priv, nie przeklejamy i nie robimy ani nie żądamy screenów z wiadomości o roli, a także innych wiadomości które otrzymujemy od MG na priv etc. Psuje to radość z rozgrywki. Każde takie przewinienie, jeśli się o nim dowiem, będzie surowo karane.
2: Gra toczy się w odpowiednim temacie na forum. Mafia może kontaktować się prywatnie (taka już jej specyfika, choćby po to aby wybrać kogo chcą odstrzelić w nocy. Są również inne grupy mogące to robić, będzie to podane przy opisie ról), ale prywatni gracze nie powinni prowadzić prywatnych śledztw na GG czy podobnym. Niezobowiązująca pogawędka o grze tak, próbowanie ustalić kto jest kim - nie. Wszystko jest jawne. Podobnie, jak się dowiem o próbie przekupienia kogoś na PW, będę karał.
3: Zakaz grania wbrew własnej roli. Jesteś w mieście - nie pomagasz mafii, jesteś mafiozą - starasz się pomóc swoim wygrać.
4: Zginąłeś, czy to w nocy, czy przez lincz - nie możesz nic pisać. Martwi głosu nie mają. Jedyne miejsce, w którym możesz się wypowiadać to Rum Room.
5: Informacje o wyborach wynikających z waszej roli (kogo chronić/sprawdzić/zabić) przesyłacie Mistrzowi Gry jako wiadomość PW, w odpowiedniej Fazie rozgrywki (jeśli sprawdzasz kogoś w Fazie Nocy, przesyłasz mi PW z informację o tym w tej dokładnie Fazie Nocy itd.).
6: Zakazane jest kasowanie postów i używanie opcji OPZ podczas rozgrywki. Edycja postów jest dozwolona do maksymalnie trzech minut po ich napisaniu.
7: Wymagana jest jaka-taka aktywność. Owszem, nie zmuszam do pisania miliona postów jeżeli ma się taktykę siedzenia w cieniu, ale chociaż jeden post na dzień/wykonywanie akcji nocnych jest porządane.
8: Martwi oraz wywaleni z rozgrywki nie mogą w żaden sposób udzielać informacji na temat gry innym graczom, także poza tematami na Mafię przeznaczonymi.
III. WSKAZÓWKI
1: Nie ma nic złego w dobrej fabularce, ale to tylko dodatek do samej esencji gry, przyprawa. Celem tej gry jest szukanie szumowin/wkręcanie miasta, nie zapominajcie.
2: Nie ujawniaj swojej roli! To, że otrzymałeś rolę policjanta nie znaczy, ze masz się opisywać jako postać w niebieskim mundurze z odznaką. To sprawi, ze staniesz się dobrym celem dla Mafii. Jednak nie zapominajcie, że są sytuacje, w których wypada się ujawnić.
3: Jak czegoś nie wiesz, nie wahaj się pytać mnie na priv. O ile będzie to możliwe - odpowiem.
4: Na chacie rozmawiacie ze mną o Mafii na własną odpowiedzialność. Jak Wam się nie załączy prywatna wiadomość do mnie i pójdzie na chat, to nie moja wina. Podobnie z mojej strony - nie jestem nieomylny, czasem mogę przez przypadek wysłać tajne info na ogólny chat. Chcesz pełnej prywatności? Wysyłaj PW przez forum, nie chat.
5: Wszelkie komentarze do rozgrywki, niepowiązane z nią bezpośrednio, proszę pisać w Rum Roomie.
IV. SYSTEM KAR:
1: Kary dotyczą niestosowania się do działu "Zakazy i Nakazy"
2: Rodzajami kar są:
- Żółta Kartka - przyznawana za niewielkie złamanie regulaminu, typu usunięcie posta. Jeżeli szkodliwość społeczna złamania regulaminu będzie naprawdę niewielka, może zostać nawet w ogóle nie przyznana. Sama w sobie nie jest szkodliwa, ale...
- Czerwona Kartka - przyznawana za poważne złamanie regulaminu, takie mające poważne konsekwencje dla rozgrywki (np. wyciągnięcie od jakiegoś gracza listy osób w Mafii, a potem opublikowanie jej na forum itd.). Gracz ukarany przez Mistrza Gry czerwoną kartką automatycznie jest wyrzucany z jego gry, i nie ma wstępu do kolejnych rozgrywek aż do odwołania. Można ją dostać także jako sumaryczną karę trzech żółtych kartek.
3: Kary mają znaczenie poglądowe i informacyjne dla Mistrzów Gry. Chcesz prowadzić własną rozgrywkę? Nie musisz się sugerować kartkami przyznanymi przez innego Mistrza Gry.

[Obrazek: giphy.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2014 16:26 przez Orzi. Powód: Poprawiona ortografia)
24.03.2012 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama