Aktualny czas: 15.11.2018, 09:00 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, czyli obalamy mity!
Autor Wiadomość
Mononoke Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 153

Nie doczytałam do końcaSmile
wg mnie tam jest jasno napisane że 3 i 12 to liczby symboliczne, nic dziwnego, że tylu bogów z nich korzysta.

[Obrazek: e7xu91.jpg]
05.03.2010 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zaxus Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 509

He he szukając o tym wszystkim informacji co tu pisze sam się zdezorientowałem... na jednych stronach jakiś historyk to potwierdza, na innych mówi, że nic takiego się nie zdarzyło... wiem, że zamieszali i nie wymagam odpowiedzi, bo patrząc na te wypowiedzi wydaje mi się, że chyba nic nie wiadomo o tamtych czasach... Czy nie ma żadnych 100% faktów? Pełno tego na forach zarówno polskich jak i anglojęzycznych, a wszędzie tylko mieszają...

[Obrazek: fa50186.png][Obrazek: 08-fallen-logo-150x150.jpg][Obrazek: fallenflagbyzaxus.jpg]
05.03.2010 01:16
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Poziom ostrzeżeń: 0%

Jako pasjonat historii to powiem ci, że nic jest pewne. Nie ma 100% pewności, może być tylko duże prawdopodobieństwo. Zawsze odkryje się coś nowego i stara teoria idzie w kąt. Ale te tłumaczenia co znalazłeś są bardziej prawdopodobne niż to, że ktoś np. chodził po wodzie. ;-)

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
05.03.2010 10:34
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,100
Poziom ostrzeżeń: 0%

Zgadzam się z romario. Tamte czasy są zbyt odległe i mamy zbyt mało informacji na ten temat. Poza tym istnieje coś takiego jak "przekłamania". Ludzie niekoniecznie musieli pisać prawdę. Najczęściej pisali to co jest wygodne np. dla nich, dla władców, czy religii.

Naszego Boga postrzegam tak samo jak innych. Jest wymyślony przez ludzi, a rozpowszechnił się, bo trafił na odpowiedni czas kryzysu wiary. Ludzie szukali lepszej alternatywy i pocieszenia. Również dziś kierują nami te same motywyWink

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
05.03.2010 11:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama