Aktualny czas: 19.07.2018, 04:19 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nowiutki rozdział już czeka na portalu! Rozdział 911
Odpowiedz 
Reverie - Teorie fandomowe [Spoilery]
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,653
Poziom ostrzeżeń: 5%
Reverie - Teorie fandomowe [Spoilery]
O tym, że Oda w ostatnich rozdziałach poświęconych Reverie ukazał całą masę interesujących informacji to chyba każdy wie. Oczywiście na ich podstawie zrodziła się cała masa teorii fandomowych. Jedno są mniej prawdopodobne, inne bardziej, ale na pewno jest kilka ciekawszych, które postaram się poruszyć. Jeśli ktoś zna więcej informacji na ich temat to śmiało, bo ja tu głównie będę pisał o tym, co mówił na panelu Duo i odnosił się do tego.

1. Pięć Starszych Gwiazd jako potężni wojownicy równi Imperatorom.

Sakazuki przejął Marynarkę i dla niego liczy się sprawiedliwość, którą definiuje trochę poprzez siłę. Z tym stwierdzeniem nie do końca się zgodzę, gdyż dla mnie on wyznaje absolutną sprawiedliwość, a siła jest tylko narzędziem do jej zweryfikowania. Według Duo, Sakauzuki słucha się Pięciu Starszych Gwiazd przede wszystkim dlatego, że te dziadygi są bardzo silne, gdyby tak nie było, to by to wszystko już dawno rozwalił i sam sprawował władzę absolutną. Wydaje mi się jednak, że on po prostu chce stać na straży sprawiedliwości, a żeby jej bronić, nie zawaha się uciec do ostateczności, ale nie w głowie mu władza nad światem. Teorię, jakoby ci starcy mieli być tacy potężni umacnia niedawne pojawienie się na Mary Geoise Shanksa. Ci niespecjalnie zdają się go obawiać. Duo twierdzi, że właśnie dlatego, iż każdy z nich posiada siłę prawie że równą Imperatorowi, a ich tam jest pięcioro. Mi się jednak wydaje, że wiedzą, iż Shanks nic im nie zrobi, bo to nie taki tym człowieka.

2. Shanks jako "szpieg" Globalnego Rządu

To mnie rozwaliło. Podstawy dla tej teorii są dwie, z czego jedna wynika ze złego tłumaczenia, a ponieważ ta z tym związana wygląda jak fundament tej teorii, to zacznę od tego. Otóż jak wiemy Shanks zjawia się u Pięciu Starszych Gwiazd. I według przekładu, jeden ze starszyzny mówi "przecież ty nie lubisz polityki", zwraca się do niego tak, jakby go znali. Tymczasem ja to przełożyłem wiernie z oryginałem tak "człowiek z taką pozycją jak twoja (w domyśle wysoka) nie powinien się w politykę", gdyż na końcu zdania mamy "beki de wa nai zo" gdzie beki wyraża właśnie powinność, a nai to zaprzeczenie (tak w dużym skrócie). Taki zwrot nie implikuje tutaj żadnej "dłuższej" znajomości, i taka jest prawda. Niemniej dalej nie wyklucza to pewnych powiązań z Shanksem, bo jakby nie patrzeć Ci panowie nie boją się Shanksa, wydają się wręcz patrzeć na niego z góry. Co też ciekawe nie chcą, by ktoś inny, tutaj straż, byli świadkami tej rozmowy. Drugim elementem tej teorii jest fakt, że po zabiciu Białobrodego na wojnie na szczycie, czy jakby to tłumaczyć, dziwnym trafem pojawia się własnie Shanks, który ostatecznie przerywa wojnę.

3. Vivi jako Uranos

Nie muszę chyba mówić, że jako fan Vivi, bardzo mi się ta teoria podoba. Podwaliny dla niej są dwie, choć może i trzy. Pierwszą jest fakt, że pochodzi ze starożytnego rodu Nefertari, jednego z 20 pierwszych rodów, twórców świata, którzy zrzekli się boskiego przywileju i zamieszkali na lądzie. Trzecią jest fakt, że Uranus powinien być związany z powietrzem, a jak ktoś słusznie zauważył w Alabastii było tych odniesień dużo, trąby powietrzne, czy fakt, że towarzyszy jej kaczka nielot, tudzież jedna z najbliższych jej osób, Pell. Było też dużo mowy o deszczu spadającym z nieba, no generalnie nie pamiętam wszystkich. Trzecią, wydaje się najważniejszą poszlaką jest fakt z najnowszego 908 rozdziału, gdzie czcigodny Ima ma wbity miecz w zdjęcie Shirahosi, która jak wiemy jest Posejdonem i trzyma w ręku zdjęcie także Vivi, raczej nie bez kozery. Oprócz tego ma podarte zdjęcia ludzi z D. w nazwisku.

4. Odrodzenie i boskość "Raftel jako Eden".

Bez dwóch zdań pojawia się w przedostatnim i ostatnim rozdziale dużo nawiązań do religii nawet tej chrześcijańskiej. Mamy po pierwsze pusty tron, który wygląda bardzo podobnie co Bazylika św. Piotra w Rzymie. Co więcej pojawia się Im, imię to możemy odnaleźć w mitologii nordyckiej, zaś zapis katakany układa się na znak oznaczający Buddę. Jakby tego było mało, Im spaceruje po jakimś miejscu, gdzie fruwają motyle, będące symbolem odrodzenia. To wszystko prowadzi do konkluzji, że zaginione, niedostępne Raftel, może być swoistego rodzaju Edenem, gdzie żyli ludzie z literą D. w nazwisku. To też może sugerować nienormalnych rozmiarów słomkowy kapelusz, który znajduje się ukryty na Mary Geoise.
Generalnie ta teoria bardzo mi się podoba, a nawiązania do religii są aż nazbyt uderzające. Do tego Globalny Rząd wydaje się naprawdę bać woli D, więc coś na rzeczy musi być.

5. Im będący jednym z najlepszych szermierzy.

Na ostatnim kadrze widać oczy Ima, które przypominają te Mihawka i chyba jeszcze jakiegoś wielkiego szermierza ale nie pamiętam jakiego niestety. W każdym razie jest teoria, że również Zoro doszedł do takiego mistrzowskiego poziomu i stąd jedno oko ma zamknięte. A że teraz Im ma takie same oczy, a przynajmnije podobne, to nie może być przypadek.

6. Bonney jako córka/ żona Bartholomew Kumy

Ta teoria również bardzo mi się podoba, a wyrosła na gruncie rozdziału 908, czyli najnowszego póki co, gdzie właśnie mamy Bonney, która podaje się za królową wdowę z królestwa sorbet, którego byłem królem dziwnym trafem jest właśnie Bartholomew Kuma. Poza tym widzimy Bonney patrzącą na Kumę i roniącą łzę, także to, że łączy ich coś jest pewne, pytanie tylko jaka to relacja. Nie wiemy też, ile lat tak naprawdę ma Bonney. Niby 24, ale kto wie, jednak jeśli wziąć pod uwagę ten wiek, to wydaje się, że relacja ojciec-córka, jest tu bardziej prawdopodobna.

A jak Wy się zapatrujecie na te teorie? Któraś może szczególnie przypadła Wam do gustu? Jedno jest pewne. Każdy kolejny rozdział będzie nam przynosił nowe, ciekawe teorie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2018 19:23 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
25.06.2018 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,115
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Reverie - Teorie fandomowe [Spoilery]
Ta teoria z Imem mnie ostro podjarała, ale czy to nie byłoby trochę za proste, w sensie z tymi oczami, to bije na kilometr Naruto. Mi by się to bardzo podobało, ale z drugiej strony.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
26.06.2018 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,885
Poziom ostrzeżeń: 20%
To nie są oczy Mihawka.
Fragment analizy chaptera 908 przez Artura (The Library of Ohara):
Spoiler: duży obrazek
[Obrazek: chapter-secrets-908-11.png?w=723]
Co do zamkniętego oka Zoro, to stoję murem za teorią, że zamknął je by dać fory przeciwnikom (jak Kenpachi z Bleacha), a otworzy je gdy będzie musiał iść na całość (szogun Wano?)

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2018 19:00 przez Devzan.)
26.06.2018 18:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Gdyby było tak jak piszesz Dev to scena gdy je otwiera i się bezczelnie uśmiecha w kierunku wroga, byłaby czymś mega epickim.

26.06.2018 19:08
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,081
Poziom ostrzeżeń: 15%
Jeśli za okiem Zoro nie będzie Sharingana rzucam serię! Kappa

Ja chcę tylko tyle: Oby Im nie był niesmiertelny. A Kuma mógł wrócić do własnych zmysłów Smile Tak bardzo chcę wiedzieć, co człowiek nienawidzący rządu robił na ich usługach, czemu nazywano go Tyranem...

BlackKuma - Tłumacz się XD

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
26.06.2018 22:10
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,654
"Tyran" mógł się wziąć z czasów królewskich, skoro był monarchą. Potem go obalili, został piratem, a jakieś spotkanie/wydarzenie otworzyło mu oczy i stał się Rewolucjonistą.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
27.06.2018 07:15
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Ja bym Kumie nie życzył powrotu do samoświadomości, ale owszem jego retrosy wchłonąłbym z wielką chęcią. Nie mogę się doczekać kolejnego chaptera, zobaczymy na co teraz najara nas Oda.

27.06.2018 08:01
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,130
Są jakieś przecieki, że kolejny rozdział 909 rozpocznie już Wano. A tu tyle nowych wątków, tyle pytań...
27.06.2018 08:07
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,885
Poziom ostrzeżeń: 20%
Spodziewałaś się czegoś innego? xD Oczywistym zagraniem bylo obrzucić nas cliffhangerami, by rozjaśnić je 5 lat później.
Innym scenariuszem może być to, że zainteresowanie OP spadło bo nie ma Luffy'ego i Oda postanowił skrócić Reverie (w końcu dlatego dopiero teraz był "wiekszy" przedzial rozdzialow bez SHP).

Najgorzej, że Reverie mialo udzielic kilku odpowiedzi, a zamiast tego dostaliśmy wiele nowych pytań xD

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.06.2018 10:46 przez Devzan.)
27.06.2018 10:46
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,081
Poziom ostrzeżeń: 15%
Dobra, stał się rewo, ale co kierowało nim by stał się marionetką rzadu xDD Grabciu ;3

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
27.06.2018 11:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama