Aktualny czas: 22.10.2017, 06:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Rick and Morty
Autor Wiadomość
golbat Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 73
Poziom ostrzeżeń: 0%
Rick and Morty
[Obrazek: WpUKUKW.jpg]
Animowana seria, stworzona z myślą dla dorosłego odbiorcy. Nie znaczy to, że roi się tam od seksu przemocy i alkoholu. Jest tego co prawda trochę, ale jednak jest to subtelnie ukryte pod motywem przygody w zwiedzaniu nieznanych światów, wymiarów i czasoprzestrzeni.

Tytułowy Morty to dosyć pokraczny młodzieniec z którym ciężko się nie utożsamiać kiedy jego ekscentryczny dziadek (tytułowy Rick) - geniusz i alkoholik w jednym, zabiera chłopaka w nieznane jako asystenta (przydupasa) po obcych światach. Seria jest przepełniona absurdalnym humorem, przyprawionym często fizyką kwantową, teoriami o relatywistyce czasu, paradoksie podróży w czasie, równoległych wymiarach i tym podobnych rzeczach (wystarczy kumać ogólnie koncepcje żeby połapać się w żartach). Seria przy tym nie stroni od nabijania się z pop-kultury, nieudanych małżeństw i typowych nastoletnich wyzwaniach - myślę że każdy znalazłby coś dla siebie.

Kreskówka ma jedyne w swoim rodzaju dialogi, gdzie postacie non stop się zacinają, jąkają i wydają naprawdę zastanawiać nad tym co same mówią dodaje niesamowitej atmosfery przy oglądaniu.

Z całego serca mogę ją polecić - jest bardzo lekka i mega zabawna. Póki co są tylko 2 sezony i nie ma w niej żadnego dłużącego się wstępu, od pierwszego odcinka mamy kupę frajdy i śmiechu.

Gifek na zachętę:

[Obrazek: rm-pizza-chair-world-charityowl.gif]

wubba lubba dub dub
14.06.2016 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
RE: Rick and Morty
Od dawna mam ochotę oglądnąć toto, ale nie wim gdzie można z napisami ;P

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
14.06.2016 02:25
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,419
Poziom ostrzeżeń: 10%
O, jest temat o Ricku i Mortym.

Chciałam tylko napisać, że to jedna z najgenialniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek oglądałam.

Oglądałam w większości z Netflixowym dubbingiem, nowy sezon po angielsku i jestem pod wrażeniem, jak dobrze zrobiony jest ten dubbing. Z tego co słyszałam, jest jeszcze jeden, z jakiejś stacji telewizyjnej.

(14.06.2016 00:50 )golbat napisał(a):  Z całego serca mogę ją polecić - jest bardzo lekka i mega zabawna.

Z tą lekkością nie mogę się zgodzić xD

Zarzucę jeszcze fajny soundtrack~

Jak pokończę, to co teraz oglądam, to pewnie sobie zobaczę jeszcze raz cały serial. Jest tego wart~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
24.09.2017 19:38
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,536
(14.06.2016 00:50 )golbat napisał(a):  Nie znaczy to, że roi się tam od seksu przemocy i alkoholu. Jest tego co prawda trochę, ale jednak jest to subtelnie ukryte pod motywem przygody w zwiedzaniu nieznanych światów, wymiarów i czasoprzestrzeni.

Powiem Ci, że śmiechłem xP Ciężko mi się zgodzić, że takie treści są tu ukazywane subtelnie, właśnie jak na serial, to mam wrażenie, że twórcy całkiem się tym nie przejmują. Podobnie jak scenami gore czy wręcz gross-outem. To czyni te produkcję w moim mniemaniu ściśle dla dorosłego widza.

Sam obejrzalem dwa sezony i wspomnę, że czasem mnie niektóre sceny odepchnęły od serialu swoją obrzydliwością na dłuższy lub krótszy czas, więc na pewno serial nie jest dla każdego. Ale zawsze wracałem, bo pomysly na odcinki są często po prostu kapitalne, i jeśli nie przeszkadzaja komus czynniki wspomniane powyzej, to polecam!

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

27.09.2017 12:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ryuuga Offline
Smoczy Samuraj
Pirat

*
Liczba postów: 392
Sezon 3 już za nami, zostało czekać na 4, przypuszczalnie ładnych parę lat. Miałem nadzieję, że odcinek 10 bardziej naświetli nam obecną sytuację Beth ( nie licząc tego, że możemy być na 100% pewni że w odcinku faktycznie mieliśmy do czynienia z klonem) lub wydarzenia jakie rozgrywają się w cytadeli po przejęciu władzy przez Evil Mortiego. Niemniej, finał sezonu był okej. Wiele jednak brakuje mu do zakończenia sezonu drugiego.

[Obrazek: archer-1.png]
02.10.2017 19:22
golbat Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 73
Spoiler :
Cooo? Beth klonem? Ale jak, czemu? Ja nic takiego nie odczytałem.
Ale co by nie mówić sezon 3 był fajny. Odcinki z ogórkiem, wspomnieniami mortiego albo perypetie z cytadeli były prześwietne.

Stacja o której mówisz Filemon to Comedy Central. Na netflixie dubbing wyszedł im bardzo średnio moim zdaniem. Obejrzałem sobie z nim parę lepszych kwestii, które pamiętam z dwóch pierwszych sezonów i niczym mnie nie zadowolił, ale może za bardzo przywykłem do angielskiej wersji. Chociaż z urywków jakie są na yt dubbing z Comedy Central wydaje mi się lepiej zrealizowany. Tutaj próbka:

wubba lubba dub dub
05.10.2017 22:35
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,419
Poziom ostrzeżeń: 10%
golbat napisał(a):Stacja o której mówisz Filemon to Comedy Central. Na netflixie dubbing wyszedł im bardzo średnio moim zdaniem. Obejrzałem sobie z nim parę lepszych kwestii, które pamiętam z dwóch pierwszych sezonów i niczym mnie nie zadowolił, ale może za bardzo przywykłem do angielskiej wersji. Chociaż z urywków jakie są na yt dubbing z Comedy Central wydaje mi się lepiej zrealizowany.

Tu już wchodzi kwestia gustu i tak jak mówisz, przyzwyczajenia. Bardzo podoba mi się oryginał (wiadomo xD) jak również Netflixowy dubbing. W tym od CC nie podchodzi mi zupełnie Rick, cała reszta spoko, ale Rick jakoś tak nope dla mnie brzmi xD

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
05.10.2017 22:46
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 567
Sezon trzymał poziom ale oczekiwałem fajerwerków na ostatni odcinek jak w 2 poprzednich sezonach a dostałem....normalny spoko odcinek. Czuję trochę niedosyt.

Ten dubbing byłby imo spoko gdyby nie głos Ricka. W ogóle zmienia odbiór postaci.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
05.10.2017 22:48
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,536
No zapuściłem to sobie i totalna zgoda z Filemon. Ja oglądałem z oryginalnym dubem na netfliksie (wole unikać strat przekładowych), ale czasem na scenę czy dwie przełączałem na polski i wydał mi się całkiem w porządku, mocno zbliżony do oryginału. Tutaj, z CC tez brzmi solidnie, ale Rick wypada tu jakos out of character. I w sumie nie jestem prwien tez corki, ale Rick przede wszystkim. Reszta rodziny w porzadku.

E: O, i z Xatonem tez sie zgadzam.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2017 22:55 przez Szczery.)
05.10.2017 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama