Aktualny czas: 21.11.2017, 00:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rokushiki u Słomkowych?
Autor Wiadomość
R0dr1g3z Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 10
Rokushiki u Słomkowych?
Chciałbym poznać też innych opinie na ten temat ponieważ mogę się mylić i coś przeoczyłem, ale (chyba) widać jak Luffy i Sanji używają Geppou. U Luffiego zauważyłem podczas walki z Don Chinjao a Sanjiego podczas walki z Jokerem (Donflamingo kto jak woli Tongue).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2014 01:04 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
19.08.2014 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,767
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Rokushiki u Słomianych?
Luffy nie ma geppou. A przecież Sanji swoje, czyli Sky Walk, pokazał już na FI :V

If you died, would anyone care? Would they really care? Maybe they'd cry for a day.
But let's be honest - no one would give a sh*t.
19.08.2014 16:03
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Poziom ostrzeżeń: 0%
Rokushiki jest to sześć stylów walki. Na ten moment pojawił się tylko jeden styl walki. Jeżeli chodzi o Sanji'ego to według mnie używa on Geppou, w końcu ten styl polega na "kopaniu" powietrza, a własnie dokładnie to robi Sanji, więc tu by pasowało. Jeżeli chodzi o Luffy'ego to nie zaobserwowałem, aby on i tego używał. Może się po prostu nie skupiłem, jak masz jakieś nagranie to możesz podesłać, wtedy będę w stanie stwierdzić.

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
19.08.2014 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Sanji ma Geppo.

Niestety anime, bo nie chce mi się szukac rozdziału :V

If you died, would anyone care? Would they really care? Maybe they'd cry for a day.
19.08.2014 16:27
R0dr1g3z Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Ja uważam, że Luffy używa Geppou dlatego, że w czasie walki kiedy szybko się przemieszczają to Luffy jest cały czas w powietrzu a nie widać, żeby dotykał ziemi przez ten czas.

Od 2:00 zaczynają szybko się poruszać a Luffy jest cały czas w powietrzu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2014 16:39 przez R0dr1g3z. Powód: Poprawiona ortografia)
19.08.2014 16:33
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Jak już chcesz podawać sceny, to podawaj je konkretne. Anime nie oglądam, w mandze to było wieki temu, ale pewnie będzie to tutaj:

Jeśli już bardzo chcesz dać cały odcinek, to należy pamiętać, że to forum posiada portal, a na portalu znajdziesz odcinki tłumaczone przez ekipę tego właśnie portalu Smile

Luffy ma dużo takich akcji, ale Geppou polega na odbijaniu się od powietrza (ale w anime Sanji lewituje...). I to nie jest Geppou, to po prostu taki fajny se hehe skok. Taki sam jak w One Piece Strong World, gdzie Luffy wisiał w powietrzu z 5 minut, zanim wycastował Giant Thor Axe:

19.08.2014 16:38
R0dr1g3z Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Devzan, nie wiedziałem, że kiedy postacie z OP lewitują to wydają z siebie dźwięk "puf puf" tak jak tutaj.

Tylko "lewitowanie" a poruszanie się w powietrzu to jest inna sprawa. W przykładzie którym podałeś Luffy stoi w miejscu i się nie porusza. A w czasie walki z Don Chinjao porusza się aż za bardzo Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2014 16:46 przez R0dr1g3z.)
19.08.2014 16:43
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Odniosłeś się akurat do nic nieznaczącej treści postu :V Takiej, nazwałbym to, fillerowej. Poza tym pisałem, że anime nie oglądam. Ale zobacz tutaj:

1:20 (nie działa mi na YT udostępnianie z odniesieniem do konkretnego fragmentu -.-)

19.08.2014 16:46
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Luffy nie używa tam Geppou. jeżeli chcemy to podciągnąć pod jakąś z technik Rokushiki, to bardziej przypomina Soru, no ale nie wiem.

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
19.08.2014 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
Do anime nie ma co się odnosić, bo w mandze mamy statyczny obrazek i cały dialog jest rozegrany w jednym momencie. W anime natomiast wszystko się rusza i żeby zmieścić cały dialog muszą zrobić "lewitacje postaci":P
Co do walki Luffy z Chinjao to człowiek guma! Równie dobrze na tej wysokości mógł się odbić od ziemi i z niewiarygodną prędkością odskoczyć. Ale to był tylko zabieg animatorów, by fajnie to wyglądało XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
19.08.2014 17:13

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama