Aktualny czas: 25.09.2017, 13:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rola mężczyzny i kobiety w rodzinie.
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,331
Poziom ostrzeżeń: 5%
Rola mężczyzny i kobiety w rodzinie.
Dawno tematu nie zakładałem, to postanowiłem założyć kolejny z mojego repertuaruBig Grin

No więc model takiej standardowej rodziny powoli zaczyna zanikać. Może nawet szybciej jak powoli. Kiedyś to mężczyzna pracował kobieta zajmowała się domem. Tzw teraz szowinistyczne męskie myślenieBig Grin że kobieta od garów jest, prasowania i sprzątania. Do niedawna, nikt inaczej sobie rodziny nie wyobrażał. Jednak teraz to ulega stopniowej zmianie.

I to mnie właśnie bardzo ciekawi, kto jest za tym systemem? Czy jest dziewczyna, która tak od reki zgodziłaby się być "kurą domowa". Mało czy jest taki mężczyzna tutaj?Big Grin Kobieta zarabia a chłop zajmuje się domem, męska części użytkowników, wyobrażacie sobie coś takiego? Zapraszam do dyskusjiBig Grin

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

07.05.2009 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
Poziom ostrzeżeń: 0%

Uff.....Kiedyś było mężczyzna - praca, kobieta-gary.Każdy kto w dzisiejszych czasach tak myśli, jest szowinistą.Teraz stereotyp wygląda tak : mężczyzna - praca(nie zawsze, jak coś to jakaś dorywcza),Kobieta - praca, najlepiej w jakimś biurowcu (nie sugerujcie się reklamą Mobil Kinga :mrgreen: ).Więc czy za kilka lat, takie myślenie nie zostanie również wyśmiane, i nazwane szowinistycznym :?: :?: ;-)
07.05.2009 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 474

Jak byśmy uznali że będzie dla nas tak lepiej to mogę się zajmowac domem, a ona zarabia. Albo że każdy pracuje i każdy zajmuje się domem, pół roboty dla niej i pół dla mnie i żyjemy długo i szczęśliwie.

"Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, to czego pragniesz jest zawsze przed Tobą na wyciągnięcie ręki. Nie oczekuj, że ktoś Ci to poda, musisz sam wyjść naprzeciw i to wziąć?
07.05.2009 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Vampircia Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 324

Komimasa napisał(a):Czy jest dziewczyna, która tak od reki zgodziłaby się być "kurą domowa".
Ja bym się zgodziła, gdyby mój facet był obrzydliwie bogaty i nie musiałabym pracować, ale z d drugiej strony, wtedy można by wynająć służbęXD

[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
07.05.2009 20:09
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 474

Ja tam wole się do gadac niech pracują wszyscy czy jedna osoba, niż się pokłócimy i byle co. Szkoda życia na coś takiego.

"Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, to czego pragniesz jest zawsze przed Tobą na wyciągnięcie ręki. Nie oczekuj, że ktoś Ci to poda, musisz sam wyjść naprzeciw i to wziąć?
07.05.2009 20:53
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,164

Ja popieram wypowiedź Fantomasa, dzisiaj model rodziny jest taki że oboje rodziców pracuję a dziecko zostaje samo sobie, niestety przykre ale prawdziwe. Co do modelu, w którym jedna osoba pracuje a druga osoba zajmuje się domem, to jeśli jedno z rodziców ma BARDZO dobrze płatną pracę, to mi obojętnym jest czy to ja będę pracował czy też siedział "przy garach". Dodam jeszcze że właśnie przez marne polskie płace, oboje rodziców musi pracować, a później się wszyscy dziwią co się z tą młodzieżą dzieje...

07.05.2009 21:04
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Uważam, że każda ze stron ma prawo realizować się zawodowo, jednak powinno odbywać się to bez uszczerbku dla relacji rodzinnych (to bardzo trudne, ale możliwe). Dla mnie chorą jest sytuacja w której kontakt partnerów sprowadza się jedynie do spania w tym samym łóżku, bo cały dzień pracują. W takim wypadku równie dobrze mogą żyć osobno.

Osobiście nie chciałbym siedzieć w domu, chcę pracować w zawodzie i się rozwijać. Nie uważam też, że miejsce kobiety jest w domu, chociaż oczywiście jeśli chce tego to nie mam nic przeciwko.

[Obrazek: podpis2.png]
07.05.2009 21:09
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296

Chociaż większośc żonatych, oraz mających dzieci ludzi,myśli "spoko, pogodzę pracę,i rodzinę", to nie zawsze to wychodzi.Brak czasu, dla dziecka, oraz współmałżonka to wyniki, takiego toku myślenia.
07.05.2009 21:18
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Tak trochę offtopując - to nie wina nawet samego myślenia tylko czasów. W normalnych czasach, w normalnej pracy powinno być tak, że pracujesz od 8 do 16, wracasz do domu i masz wolne. Ale niestety - chcąc się piąć po szczeblach kariery ludzie biorą nadgodziny albo zabierają pracę do domu. A wszystko niestety rozbija się o kasę. Czasami to marzę by wyemigrować do jakiegoś nieskażonego pieniądzem zakątka, jakiejś wsi w dżungli. Chyba życie byłoby piękniejsze Smile

[Obrazek: podpis2.png]
07.05.2009 21:25
Vampircia Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 324

Ja tylko nie rozumiem czemu poświecanie się pracy w domu i rodzinie jest uznawane za ujmę na honorze? Uważam, że to żadna ujma, zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Podziwiam ludzi, którzy to robią, bez względu na płeć. Przecież to normalne, że trzeba posprzątać, zrobić coś do jedzenia, zająć się dziećmi jeśli się ja ma, więc czemu to jest wyśmiewane? A jest, bo kiedy kobieta siedzi w domu i się zajmuje rodziną, to się mówi, że kura domowa, a jak facet, to że pantoflarz, a przecież to jest tak samo normalna i potrzebna rzecz jak chodzenie do pracy i zarabianie pieniędzy.

08.05.2009 10:49
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama